UKRjizn.com
Image default
Свята

2020 рік буде присвячений рослинам за рішенням ООН

В кінці минулого року, ООН затвердила нові міжнародні дні, які будуть присвячені центральним питань глобальної продовольчої безпеки та сфері харчування. Так вже в 2020 році відзначатимуться Міжнародні дні, один з яких буде присвячений бобовим культурам, а інший — безпеки харчових продуктів.

2020 рік буде присвячений рослинам за рішенням ООН

Наступний 2020 рік буде оголошений ООН першим роком, присвячених даній тематиці, і буде відомий як «Міжнародний рік здоров’я рослин». Дана ініціатива спрямована на підвищення обізнаності громадськості та політиків у питаннях продовольчої безпеки.

Таким чином, «Міжнародний рік здоров’я рослин» є ключовою ініціативою ООН, для того, щоб підкреслити важливість здоров’я рослин, для підвищення продовольчої безпеки, різноманітності продуктів харчування, для захисту навколишнього середовища, а також для прискорення економічного розвитку », — про це говорить Цзинъюань Ся, секретар Міжнародної конвенції з захисту рослин (IPPC).

2020 рік буде присвячений рослинам

Минулого місяця агентство ФАО ООН (Продовольча і сільськогосподарська організація Об’єднаних Націй) та Міжнародного інституту досліджень продовольчої політики (IFPRI) оголосили про проведення глобальної конференції, спрямованій на прискорення зусиль по досягненню нульового рівня голоду в світі. Згідно з останньою доповіддю, опублікованою спільно ФАО і чотирма іншими установами ООН, близько 820 мільйонів чоловік на планеті страждають від недоїдання.

У доповіді міститься заклик до вдосконалення технологій, таких як стратегії збагачення продуктів харчування, а також до поліпшення вирощування сільськогосподарських культур для підвищення врожайності (див. посівний календар 2020) та скорочення втрат. Сьогодні до 40 відсотків світових продовольчих культур щорічно втрачається через шкідників рослин. З точки зору економічної цінності, за даними агентств, тільки хвороби рослин обходяться всій світовій економіці приблизно в 220 мільярдів доларів США в рік.

У свою чергу, Генеральна Асамблея ООН запропонувала ФАО разом з Секретаріатом IPPC виступити в якості провідної установи для контролю діяльності, пов’язаної з проведенням заходів до 2020 року присвячені « Міжнародного році здоров’я рослин », і закликала уряди всіх країн, брати участь у заходах на глобальному, регіональному та національному рівнях. Міжнародна конференція по здоров’ю рослин буде одним з тисяч заходів по здоров’ю рослин, які будуть проведені по всьому світу протягом 2020 року.

«Незважаючи на посилення вплив шкідників і хвороби рослин, ресурсів для вирішення цієї проблеми недостатньо. Ми сподіваємося, що новий 2020 рік здоров’я рослин викличе більш широке глобальне співробітництво для підтримки та вирішення даного питання на всіх рівнях, що внесе значний внесок до Порядку денного в галузі сталого розвитку », — про це заявив Ярі Леппе, міністр сільського і лісового господарства Фінляндії.

Всесвітній день бобових культур

Починаючи з 2020 року, і кожен наступний рік, 10 лютого буде відзначатися як Всесвітній день бобових, який покликаний підвищити темпи розвитку бобових культур. Зазначимо, що бобові культури є важливими джерелами вітамінів групи В, магнію, калію, фосфору і цинку, та забезпечують більш високий вміст клітковини і більш низькі калорії порівняно із зерновими культурами.

Всесвітній день бобових культур

Генеральна Асамблея підкреслила також, що вирощування бобових культур може відігравати важливу роль у зміцненні гендерної рівності, зазначивши, що жінки частіше беруть участь у їх вирощуванні, а також зазначивши, що високий вміст заліза в цих культурах істотно впливає на здоров’я жінок репродуктивного віку.

Всесвітній день безпеки харчових продуктів

Також щорічно 7 червня, в світі буде відзначатися Всесвітній день безпеки харчових продуктів. ФАО з задоволенням відзначає, що в резолюції ООН прямо зізнається, що «без продовольчої безпеки не може бути світової безпеки».

Хвороби харчового походження щорічно вражають близько 600 мільйонів осіб і створюють серйозний тягар для здоров’я людей, зокрема, для дітей молодшого віку та людей, що живуть в регіонах з низьким рівнем доходу. Крім того, на думку ФАО, безпечні продукти вносять позитивний внесок у торгівлю, зайнятість і скорочення масштабів убогості.

Світова продовольча система останнім часом піддається підвищеній увазі. Наприклад, згідно з даними міжакадемічного партнерства (IAP), яке включає в себе 130 національних наукових і медичних академій по всьому світу, глобальні продовольчі системи терплять крах і вимагають термінової перебудови. Нинішній підхід до продовольства, харчування, сільського господарства і навколишнього середовища “нестійкий і повинен змінитися», і “немає часу чекати”.

Трохи статистики

За даними статистики, більше 14 мільйонів дорослих і 4,7 мільйона дітей в Європі і Центральній Азії страждають від гострої нестачі продовольства”. Безумовно, дані регіони, в останні десятиліття досягли значних успіхів у ліквідації голоду, але їм заважає зберігається потрійне навантаження: недоїдання, надмірна вага та ожиріння в поєднанні з недоїданням і дефіцитом мікроелементів.

У доповіді ООН передбачається, що національна політика кожної країни, а також більш якісний збір даних в 2020 році, повинні допомогти зрозуміти, хто найбільш схильний до ризику дефіциту поживних мікроелементів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.