UKRjizn.com
Image default
КалендарСвята

2020 рік — рік медсестри

За останні кілька десятиліть сфера сестринської справи розвивалася стрімкими темпами, і її роль в системі охорони здоров’я стає все більш важливою. І ситуація з кожним роком тільки посилюється.

Медсестри — це «міст» охорони здоров’я

В січні 2019 року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) провела нараду, на якій генеральний глава ВООЗ, д-р Тедрос Адханом Гебрейесус виступив з офіційною пропозицією оголосити 2020 рік роком медсестри та акушерки. Доктор Гебрейесус розповів про те, як медсестри є «мостом» охорони здоров’я, найважливішою сполучною ланкою між населенням і складною системою охорони здоров’я. Медичні сестри знаходяться на «передових рубежах» надання мед. послуг, каже він, і тому вони є ключовим фактором у досягненні загального охоплення медичним обслуговуванням, яке є ініціативою Світового банку, спрямованої на забезпечення адекватного медичного обслуговування людей в усьому світі.

медсестри

Глава ВООЗ є неймовірно успішним і впливовим захисником громадської охорони здоров’я, з гордістю і любов’ю говорив про те, як роль сестринського догляду повинна бути посилена і розвинена» у міру просування роботи ВООЗ вперед. В кінці своїй декларації він звернув увагу на те, що 2020 рік є також 200-річчям Флоренс Найтінгейл, і, за словами д-ра Гебрейесуса, «ми повинні відзначити таких людей, як вона, які внесли великий вклад у розвиток людства».

Що таке ВООЗ?

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ або по англ. WHO) є глобальною установою, яка обслуговує країни організації Об’єднаних Націй. Сюди входять 194 країни зі всього світу, і в кожній з них у ВООЗ є одна місія: надавати допомогу кожній країні в досягненні максимально оптимального стану здоров’я її населення. Вони роблять це по-різному:

  • Консультування державних службовців з питань законодавства і програм в галузі охорони здоров’я;
  • Сприяння зміцненню діяльності по профілактиці захворювань у країні;
  • Проведення великомасштабних і маломасштабних програм в області медпослуг для задоволення потреб місцевих громад.

Програма ВООЗ з загальної охорони здоров’я

Частиною порядку денного ВООЗ є забезпечення належного мед. обслуговування для всіх людей у всіх громадах. Вона отримала назву «Загальна медична страховка», і її місія полягає в забезпеченні якісного медичного обслуговування населення всіх громад та соціально-економічного статусу з приділенням особливої уваги малозабезпеченим громадянам, які зазвичай знаходяться в найбільш важкому фінансовому положенні через вартість первинної медичної допомоги, невідкладної мед. допомоги і не мають коштів для участі в профілактичній роботі.

медсестра

ВООЗ планує зробити це, створивши економічну модель, пристосовану до потреб різних країн, яка буде побудована на основі плану з трьох частин:

  • Залучення достатніх фінансових ресурсів для покриття видатків системи охорони здоров’я;
  • Об’єднання фінансових ресурсів для захисту людей від фінансових наслідків поганого стану здоров’я, таких як втрата доходу і необхідність платити за медичні послуги;
  • Придбання медичних послуг для забезпечення оптимального використання наявних ресурсів.

2020 рік — рік медсестри

Що це означає для сфери сестринської справи? Аннетт Кеннеді, яка є головою Міжнародної ради медсестер, каже, що це важливий крок для медичних сестер з багатьох причин: це буде сприяти підвищенню рівня освіти медсестер, створення найкращих умов праці для утримання медперсоналу на місцях і пропаганді більш професійних медичних сестер, які в свою чергу будуть забезпечувати більше людей кращими медичними послугами.

Медсестри знаходяться в центрі уваги серед більшості медичних працівників, граючи важливу роль у зміцненні здоров’я, профілактиці та лікуванні захворювань. Будучи найбільш близькими до громади фахівцями в галузі охорони здоров’я, вони відіграють особливу роль у розробці нових моделей догляду на рівні громад і підтримці місцевих зусиль по зміцненню здоров’я і профілактиці захворювань.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.