UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Акції Газпрому 2020

Акції Газпрому на 2020 рік дуже хвилюють потенційних інвесторів, власників і людей, які планують покупку таких цінних паперів. Вартість до 2020-го року, швидше за все, зміниться, але ось як саме? Докладні прогнози аналізуються в даній статті.

Логотип Газпрому

Яка ситуація на даний момент?

«Газпром» є найбільшою енергетичною російською компанією і головним постачальником природного газу у європейські країни. Вона вважається державною, так як понад половина акцій знаходиться у володінні держави. І саме уряд відіграє вирішальну роль у політиці ведення діяльності.

Якщо аналізувати ситуацію, що склалася на сьогодні, щодо розмірів видобутку природного газового палива, то можна констатувати «що “Газпром” виробляє:

  • третина обсягів газу в Росії;
  • 35% природного газу в Європі;
  • 10% газових обсягів у всьому світі.

В експортній сфері «Газпром» сміливо можна називати монополістом, що істотно виділяє компанію на тлі всіх конкурентів і, відповідно, робить акції більш дорогими і привабливими для інвесторів.

Активи в загальному обсязі на минулий 2018 рік склали, відповідно актуальним статистичними даними, понад триста мільярдів американських доларів, тобто компанія, незважаючи на всі труднощі, дуже стрімко розвивається і успішно нарощує обсяги своїх активів.

Кращі часи для “Газпрому” були в 2008-ому році, коли величина капіталізації прирівнювалася до 365 мільярдів доларів, а ціна на акції дуже зросла. Після такого запаморочливого успіху керівництво поставило план, що становить трильйон доларів, але здійснити його не вдалося: у 2009-ому році відбулося значне зниження вартості нафти.

Чому змінюється ціна акцій Газпрому

Далі ціна акцій постійно падала аж до 2012-го року, до якого склала менше 100 рублів. «Газпром» залишився на плаву, але, тим не менш, зараз акції цієї компанії не вважаються привабливими для інвестування.

Варто зробити акцент на дивідендній політиці «газового гіганта». Виплата дивідендів “Газпромом” не вважається основоположним принципом ведення діяльності.

Компанія всіляко ухиляється від виплат половини одержуваної прибутку за правилами міжнародних стандартів фінансової звітності (абревіатура – МСФЗ), причому для цього використовують різні способи. Але всі ресурси утримання даних виплат утримувачам цінних паперів вже на 2019 рік вичерпалися, і така політика робить акції вкрай непривабливими.

Скільки коштує акція «Газпрому»?

На травень 2019-го року її вартість становить близько 160-170 рублів. Коливання незначні, так що ціну можна вважати відносно стабільною і постійною. Але ситуація може змінитися в майбутньому році.

Які фактори вплинуть на вартість акцій на 2020 рік?

На вартість акцій будь-якої компанії впливає цілий ряд факторів. І для «Газпрому» вони будуть наступними:

  • Дивідендна політика. Хоча дивіденди довгий час не виплачувалися в повній мірі власникам акцій, всі інструменти їх утримання вичерпали себе, і ситуація більше не може залишатися незмінною. “Газпром” буде змушений платити за рахунками, і це зробить цінні папери більш привабливими, тобто, швидше за все, спричинить їх подорожчання.
  • Обсяги капіталовкладень. У 2019 році запускаються дуже капіталомісткі проекти, але при їх реалізації розміри вкладень в 2020 році скоротяться. Тобто формально у концерну можуть бути кошти для дивідендних виплат та інших актуальних потреб.
  • Конкурентне середовище. Головним конкурентом «Газпрому» сьогодні є «Новатек». Дана компанія в минулому 2018-му році демонструвала чудові результати, а за певними окремими показниками навіть випереджала «Газпром». І це при тому, що обсяги газовидобутку скромніші, і розміри активів набагато менші. Наявність такого конкурента може дещо знизити ціна на акції.
  • Стан операційного грошового потоку (OCF). Цей показник зростає, що зумовлює збільшення популярності акцій компанії та їх привабливості для майбутніх інвесторів.
  • Політика держави. Так як “Газпром” більшою мірою є Державним концерном, то на його діяльність впливають програми, що вводяться урядом. Влада поки вводять непрофільні і є неприбутковими (а іноді і збитковими) активи, які утримуються за рахунок одержуваних доходів. І ресурси компанії використовуються для реалізації різних держ. проектів, а це буквально тягне на дно газовидобувну корпорацію.

Як розвиватиметься ситуація надалі: прогнози на 2020 рік?

Якою ж буде ціна акцій великого «Газпрому» в майбутньому 2020-му році? Експерти вважають, що вона збільшиться в порівнянні з попередніми періодами. Аналітики при розрахунку вартості враховують кілька важливих моментів.

По-перше, це обсяги капітальних витрат. Вони досягали свого піку в 2018 році і залишаться такими на 2019 рік. Витрати на реалізацію проектів в сукупності досягнуть близько 30 мільярдів (для порівняння: в 2017 році вони були рівні 24 млрд.).

Прогноз вартості акцій Газпрому

Але це буде певним піком, після якого піде зниження капітальних витрат. Але є і песимістичні прогнози, згідно з якими додаткові вкладення можуть погіршити дивідендний профіль, і компанія не зможе швидко відновити для оплати дивідендів.

По-друге, до уваги береться операційний грошовий потік, і в 2020-му році, на думку експертів, гряде його зростання. Хоча досить великі розміри боргових виплат за минулі періоди, все ж компанія буде мати достатню кількість фінансових ресурсів, щоб виплачувати належні дивіденди. І це дозволяє інвесторам очікувати збільшення прибутковості акцій на рівні 9%. А до 2021-го року вона, можливо, зросте до 14%.

По-третє, важливе значення має політика «Газпрому». Концерн навряд чи продовжить йти від дивідендних виплат і, нарешті, почне здійснювати їх. Завдяки цьому акції стануть для інвесторів набагато привабливішими і, відповідно, зростуть в ціні. Крім того, експерти сходяться на думці, що «Газпром» вирішить залучити партнерів для виконання своїх зобов’язань. Це дозволить утримати на нормальному рівні прибуток, закрити заборгованості і виплатити дивіденди.

Можливі ризики та перспективи

Так як споживання газу в Європі істотно і неухильно збільшується, а видобуток скорочується, то європейський сегмент для «Газпрому» стане перспективним. Також природний газ стає все більш затребуваним і починає нарощувати позиції, використовуючись як джерела виробництва електрики. Це позитивно впливає на попит, збільшуючи вартість акцій.

Експортні обсяги можна стрімко нарощувати, підвищуючи попит на цінні папери і роблячи їх більш дорогими для інвесторів. Але загрозою може стати застосування виробленого США скрапленого газу, хоча поки він активно поставляється лише в Латинської Америки та Азіатсько-Тихоокеанські країни, а розширення меж поставок в плани не входить.

Негативно на привабливість акцій можуть вплинути на ціни на нафту, які в найближчі кілька років навряд чи будуть підвищуватися істотно. А при їх зниженні інвестори будуть вкладатися в акції “Газпрому” менш охоче.

Загрозою можуть стати і зміни в системі оподаткування. У разі підвищення податкових виплат на експортне мито або майно, акції концерну впадуть в ціні. Також держава може порахувати за потрібне оприлюднити дані про реалізовані проекти, що тягнуть великі додаткові витрати. На це інвестори теж дадуть відповідь зниженням попиту.

Такий прогноз на 2020 рік, дійсний для акцій «Газпрому». Звичайно, у статті проаналізована інформація носить прогностичний аналіз та отримана на основі дослідження минулого досвіду компанії, наявної ситуації і можливих змін, а також ризиків і перспектив.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.