UKRjizn.com
Image default
Економіка

Американські експерти про промову Путіна на ПМЕФ-2022

Виступ Президента Росії на Петербурзькому міжнародному економічному форумі почалося з запізненням годин. У прес-службі Кремля це пояснили атаками хакерів на ресурс форуму, які порушили систему пропуску на пленарне засідання. Але саму мову вирішили не скасовувати. З трибуни в Санкт-Петербурзі Володимир Путін говорив про економіку Росії, зміну існуючого світопорядку та звинувачував США в економічних проблемах. Санкційний бліцкриг, на думку російського президента, результатів не приніс.

«Розрахунок (Заходу) був зрозумілий – нахрапом, з наскоку зім’яти економіку Росії, – заявив Володимир Путін, – за рахунок руйнування бізнес-ланцюжків, примусового відкликання західних компаній з російського ринку, заморозки вітчизняних активів вдарити по промисловості, фінансах, за рівнем життя людей . Не вийшло”.

На думку західних експертів, реальна економічна ситуація у Росії виглядає інакше. Санкції мають величезний вплив на Росію та її ВВП, вважає Вільям Кортніексперт RAND та колишній посол США у Грузії та Казахстані.

«Коли Путін каже, що Захід намагається зруйнувати російську економіку, – це посилає сигнал росіянам, що їхній рівень життя погіршуватиметься, і ми це вже спостерігаємо починаючи з 2014 року, коли почали вводити санкції… Західна економіка набагато більша за російську. Ефект для західних економік від санкцій буде розподілено за різними секторами, а в Росії він буде дуже спрямованим та сфокусованим».

Економіст Нью-Йоркського інституту фіскальної політики Джонас Шаєнде вважає, що навіть якщо відчутних результатів санкції ще не принесли, це лише питання часу.

«Санкції не зруйнували російську економіку за кілька тижнів, але це не означає, що тиск на російську економіку не чиниться і що в тривалій перспективі це не матиме негативного ефекту, що скорочує.. Російська економіка відрізана від західного світу і поступово втрачатиме життєві сили».

Євросоюзу Володимир Путін у своєму виступі передрікав економічні проблеми від санкцій, говорив про можливі соціальні потрясіння, можливу зміну європейських еліт і про кінець однополярного світу..

«Реальні інтереси громадян та національного бізнесу відтісняються все далі на задвірки, на периферію, – заявив російський лідер, говорячи про Захід. – Такий відрив від реальності, від запитів суспільства неминуче призведе до сплеску популізму та зростання крайніх радикальних течій, серйозних соціально-економічних змін, деградації та в недалекій перспективі – зміни еліт».

Колишній посол США в Грузії та Казахстані та експерт PAND Вільям Кортні впевнений, що така риторика розрахована на російську публіку та підстави під собою не має.

«Ми спостерігаємо на Заході єдину тверду позицію щодо російської агресії в Україні. У якийсь момент Путін сказав, що європейці просто дотримуються інструкцій свого господаря – США. Але насправді для європейців те, що відбувається в Україні, це атака на європейські цінності – вони у багатьох питаннях ініціативніші, коли йдеться про протидію Росії. Можливо, риторика Путіна матиме ефект на російську аудиторію. Але не на Захід».

Міжнародні санкції у відповідь на російську агресію в Україні Володимир Путін вважав покарання за бунтарство, давши зрозуміти, що Росія має намір розширювати економічну взаємодію з усіма країнами, які до цього будуть готові.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.