UKRjizn.com
Image default
Економіка

Байден назвав нинішні ціни в США «надто високими»

Надії президента Джо Байдена на те, що проміжні вибори до Конгресу відбудуться в умовах зниження інфляції, не виправдалися у четвер, коли останній перед листопадовим голосуванням звіт про інфляцію показав, що ціни за останній місяць зросли більше, ніж очікувалося.

Звіт може зашкодити Байдену та Демократичній партії, які сподіваються зберегти контроль над Конгресом та переконати виборців, глибоко стурбованих високими цінами, що саме демократи можуть допомогти знизити інфляцію.

Білий дім тривалий час не поспішав визнавати небезпеку інфляції, а високопосадовці адміністрації, зокрема міністр фінансів Джанет Йеллен, у 2021 році називали інфляцію «тимчасовою», незважаючи на попередження деяких економістів про ризик збереження зростання цін.

Байден та інші представники адміністрації в четвер заявили про те, що вони розуміють почуття американських сімей, які намагаються сплатити свої рахунки, наголошуючи при цьому на гарній ситуації на ринку праці.

«Американці страждають через [высокой] вартості життя: це було правдою протягом багатьох років, і їм не потрібний був сьогоднішній звіт, щоб дізнатися про це», — йдеться у заяві Байдена.

Індекс споживчих цін минулого місяця зріс на 0,4% після зростання на 0,1% у серпні, йдеться у звіті Міністерства праці. Індекс зріс переважно через підвищення орендної плати та зростання цін на продукти харчування. За останні 12 місяців індекс споживчих цін зріс на 8,2% станом на вересень. У серпні цей рівень був на позначці 8,3%.

Байден сказав, що індекс споживчих цін показує деякий прогрес у боротьбі з інфляцією, але ще багато що потрібно зробити.

Білий дім зазначив, що інфляція за останні три місяці в середньому становила 2% у річному обчисленні порівняно з 11%, зафіксованими у попередньому кварталі. Тоді підвищення було викликане різким зростанням орендної плати та цін на продукти харчування. Посилюється очікування того, що Федеральна резервна система проведе четверте підвищення процентної ставки на 75 базисних пунктів наступного місяця.

«Але навіть за такого прогресу ціни, як і раніше, надто високі. Боротьба з глобальною інфляцією, яка зачіпає країни по всьому світу і сім’ї, що працюють тут, вдома, є моїм головним пріоритетом», – сказав Байден.

Байден та демократи намагалися з помірним успіхом стримати сплеск інфляції, викликаний виходом економіки США з пандемії COVID-19 та російського вторгнення в Україну.

Адміністрація цілодобово працювала над тим, щоб допомогти розвантажити американські порти для збільшення ввезення споживчих товарів, і відкрила Стратегічний нафтовий резерв, щоб випустити на ринок більше нафти і знизити ціни на бензин у США.

Конгрес також ухвалив з ініціативи адміністрації Байдена закон «Про зниження інфляції», який не дає негайного полегшення американським споживачам, але, зрештою, допоможе їм заощадити гроші, серед іншого, на медичних витратах та оплаті рахунків за електрику.

«У нас є політика, яка змінить ситуацію на краще. Ми маємо політику, яка вже змінила ситуацію. Нам просто потрібно дотримуватись обраного курсу», – сказав Брайан Діз, директор Національної економічної ради, в інтерв’ю телеканалу CNN.

“Майже через рік після того, як президент Байден пообіцяв американцям, що інфляція досягла свого піку, базова інфляція зараз є найвищою за всю історію його президентства”, – йдеться у заяві республіканця Кевіна Бреді, який є заступником Бюджетного комітету Палати представників.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.