UKRjizn.com
Image default
Економіка

Байден повідомив про зростання американської економіки у III кварталі

Президент Джо Байден у четвер підкреслив гігантські інвестиції, які здійснюються у виробництво напівпровідників на території США, намагаючись повернути демократам репутацію партії, яка найкраще керує економікою напередодні проміжних виборів до Конгресу.

Перед від’їздом з Білого дому до Сіракузи, штат Нью-Йорк, Байден отримав хороші новини: відновлення зростання ВВП США у III кварталі запобігло побоюванням, що найбільша економіка світу сповзає в рецесію.

“Все виглядає добре!” — сказав президент, звертаючись до журналістів.

Про зростання американського ВВП Байден нагадав у Сіракузах, на місці майбутнього заводу компанії Micron із виробництва напівпровідників вартістю 100 мільярдів доларів — найважливішого високотехнологічного продукту, який, на думку Джо Байдена, може стати наріжним каменем відродження виробництва у США.

За прогнозами, демократи втратять контроль над Палатою представників та, можливо, над Сенатом на виборах 8 листопада. Байден розкритикував погляди республіканців на економіку, область, де демократи займають оборонну позицію, оскільки американці зіткнулися з найвищою інфляцією за останні чотири десятиліття.

Численні великі інвестиції в сектор виробництва напівпровідників та електромобілів стрімко зростають по всій країні, чому сприяють стимули у вигляді багатомільярдних законопроектів, ухвалених Конгресом під керівництвом демократів.

Байден каже, що це показує, що він підтримує робітничий клас, представники якого останні кілька років підтримували Дональда Трампа та республіканців, частково через розчарування у зв’язку з виведенням виробництва за кордон.

За словами Байдена, центр і північ штату Нью-Йорк, географічно і культурно дуже далекі від лиску самого Нью-Йорка, раніше були центром виробництва. Тепер «регіон знову готовий стати світовим лідером у галузі передового виробництва».

Завод Micron “гарантує, що майбутнє створюється в Америці”, сказав він, і є “частиною ширшої економічної історії, яку ми будуємо і яка працює для всіх”.

Свідченням того, як складною є ситуація для демократів менш ніж за два тижні до дня голосування, є те, що навіть давня цитадель демократів, штат Нью-Йорк, вже не підтримує партію автоматично. Чинний губернатор штату Кеті Хокул, яка відвідала Сіракузи разом з Байденом, опинилася серед тих, хто зіткнувся з несподівано сильною підтримкою республіканського суперника на виборах.

Демократи сподівалися, що невдоволення забороною абортів на більшій частині території країни спровокує негативну реакцію щодо республіканців і врятує демократів від давно пророчого провалу на проміжних виборах. Однак, згідно з опитуваннями, питання інфляції та інших економічних проблем знову стали домінувати на порядку денному.

У міру того, як час минає, Байден веде активну кампанію, зображуючи республіканців безрозсудними та готовими скоротити соціальні витрати для бідних, захищаючи при цьому найбагатших американців.

Байден перерахував те, що, за його словами, є списком досягнень його адміністрації, що включає низький рівень безробіття, зростання експорту, вищі зарплати та низку заходів щодо зниження витрат на охорону здоров’я, студентських боргів та інших проблем.

Тим часом, “багато з друзів-республіканців у Конгресі, здається, сподіваються на рецесію”, зазначив президент. Він сказав, що республіканські лідери виступили проти багатьох запропонованих ним заходів, а також припустив, що партія, що конкурує, спробує форсувати скорочення соціального забезпечення, погрожуючи спровокувати дефолт за федеральними боргами, що викличе «хаос» і «зруйнує економіку».

“Я не можу сказати вам, за що вони виступають”, – сказав він про республіканців, зазначивши, що йому відомо тільки те, “проти чого вони виступають”.

Голова Республіканського національного комітету Ронна Макденієл висміяла і демократів, і поїздку Байдена на північ штату Нью-Йорк.

«У нас залишилося менше двох тижнів [до выборов], і Байден спустився на парашуті до Нью-Йорка, щоб врятувати демократів, – сказала вона. – Це матиме неприємні наслідки. Сім’ї не можуть дозволити собі економіку Байдена і демократів, що розвалилася, і виборці всюди готові проголосувати за усунення байденівських демократів з їхніх постів».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.