UKRjizn.com
Image default
Економіка

Байден просуває в Сенаті свій законопроект щодо зниження інфляції

Президент Джо Байден у четвер заявив, що просувається його адміністрацією закон «Про зниження інфляції» дозволить здійснити найбільші інвестиції в екологічно чисту енергетику, що гарантує відновлення зростання американської економіки, і закликав Сенат схвалити законопроект.

У четвер президент віддалено брав участь у круглому столі, під час якого він розповів про ініціативу адміністрації главам компаній General Motors, Cummins, Kaiser Permanente та керівникам Американської федерації праці/Конгресу виробничих профспілок.

За словами Байдена, законопроект допоможе знизити інфляцію, скоротити дефіцит бюджету, вирішити проблему зміни клімату та скоротити витрати на медичні послуги. Байден назвав ініціативу його адміністрації «найбільшими інвестиціями в екологічно чисту енергетику, енергетичну безпеку Америки… і американське виробництво».

«Це – те, що потрібно нашій економіці зараз для сильнішого сталого зростання у майбутні роки. За допомогою цих вкладень… ми прискоримо відновлення та гарантуємо, що виробництво, інновації та нові робочі місця, пов’язані з цим законопроектом, будуть перебувати в Америці», – сказав Байден.

Президент звернувся до Конгресу з проханням розібратися у цифрах, прислухатися до думки громадськості та підтримати законопроект.

«Прислухайтеся до американського народу. Це найдієвіший законопроект, який ви можете ухвалити для зниження інфляції, подальшого скорочення дефіциту та витрат на охорону здоров’я, боротьбу з кліматичною кризою та забезпечення енергетичної безпеки Америки», – заявив Байден.

Багато американських економістів погоджуються з тим, що план може трохи знизити інфляцію у довгостроковій перспективі та покращити фінансові перспективи федерального бюджету.

За оцінками Бюджетного управління Конгресу, реалізація закону скоротить дефіцит бюджету на 305 мільярдів доларів протягом наступного десятиліття, проте ця цифра може бути ще більшою. За даними Міністерства фінансів, розширення повноважень Податкового управління допоможе зібрати до бюджету додаткові 400 мільярдів доларів.

За оцінками некомерційного фонду «Комітет з відповідального федерального бюджету», скорочення дефіциту протягом найближчих 20 років може становити до 1,9 трильйонів доларів з допомогою зниження ціни ліки, отпускаемые за рецептом.

Проте республіканці у Конгресі вважають, що ініціатива адміністрації може зашкодити економіці. Противники закону попереджають про зростання вартості електроенергії та про те, що цінові обмеження щодо рецептурних ліків призведуть до скорочення кількості медичних препаратів, що надходять у продаж.

«Цей законопроект вдарить з виробництва, – заявив у середу сенатор Майк Крапо від штату Айдахо. – Суть у тому, що цей податок небезпечний для Америки».

Лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл у вівторок заявив, що закон є «переліком підвищення податків і бюджетних витрат на “зелені” проекти».

Республіканці також вказують на те, що запровадження мінімального корпоративного податку у розмірі 15% стане порушенням обіцянки Байдена не підвищувати податки для американців, які заробляють менше ніж 400 тисяч доларів. Як доказ вони наводять розрахунки Об’єднаного податкового комітету Конгресу, згідно з якими частину витрат компаній на введення податку буде переведено на плечі працівників у вигляді зниження заробітної плати.

Джо Байден запитав учасників сьогоднішнього круглого столу про те, який ефект новий закон може вплинути на їхній бізнес.

Дженніфер Рамсі, генеральний директор компанії Cummins, виробника двигунів та продуктів для виробництва електроенергії, сказала президенту, що законопроект стане «благодійним для економіки та навколишнього середовища».

«Нам потрібна правильна політика, – сказала вона. – І багато з тих ринкових стимулів, які, на нашу думку, необхідні, включені до закону “Про зниження інфляції”».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.