UKRjizn.com
Image default
Економіка

Байден зустрівся у Білому домі із прихильниками Закону про зниження інфляції

Президент Джо Байден у вівторок взяв участь в урочистому заході на честь ухвалення закону, який передбачає інвестиції у боротьбу зі зміною клімату та низку заходів для зниження цін на ліки. Виступаючи у вівторок вдень на галявині Білого дому, президент наголосив на прихильності демократів прогресивним пріоритетам, навіть незважаючи на те, що споживчі ціни в США продовжують зростати.

Підписаний Байденом законопроект вартістю 430 мільярдів доларів, який вважається найбільшим пакетом заходів для боротьби зі зміною клімату в американській історії, набув чинності минулого місяця.

У вівторок на Південному лужку Білого дому зібралися сотні генеральних директорів, законодавців, активістів та громадських організацій, які підтримали ухвалення Закону про зменшення інфляції. У своєму виступі президент зазначив, що нове законодавство дозволить обмежити ціни на ліки, здешевить вартість електромобілів для американців і стане підставою для запровадження мінімального податку для корпорацій, а також стане для вирішення питань, які є ключовими для прихильників Демократичної партії.

«Сьогоднішній день є доказом того, що душа Америки жива. Майбутнє Америки світло, а перспективи Америки реальні», — сказав Байден, звертаючись до присутніх.

У заході також взяли участь представники шоу-бізнесу: популярний співак Джеймс Тейлор відкрив зустріч, виконавши кілька пісень, що зібралися.

Сьогоднішня подія збіглася з публікацією Міністерством праці статистичних даних за серпень, які показали, що минулого місяця споживчі ціни в США несподівано зросли через орендну плату, що дорожчає, і зростання вартості продуктів харчування.

Економіка, як і раніше, залишається найбільшою проблемою для виборців напередодні листопадових проміжних виборів, що створює ризики для демократів, які намагаються зберегти контроль над Конгресом.

«Щоб знизити інфляцію, потрібно більше часу і рішучості, тому ми ухвалили Закон про зниження інфляції, щоб знизити вартість охорони здоров’я, що відпускаються за рецептом ліків та енергетики», — йдеться у заяві Байдена.

Рейтингові агентства Moody’s Investors Service та Fitch Ratings минулого місяця повідомили агентству «Рейтер», що вони очікують, що законопроект знизить інфляцію лише у середньостроковій та довгостроковій перспективі, а не цього року.

Лідери демократів використали захід, щоб розкритикувати республіканців, які не підтримали законопроект. Вони постаралися уявити республіканців обструкціоністами, які не зацікавлені у вирішенні проблем.

У Республіканській партії вважають, що закон призведе до підвищення цін на енергію та агресивних перевірок з боку податкової служби.

Окрім надання стимулів для індустрії екологічно чистої енергетики, закон дозволяє програмі соціального медичного страхування «Медікер» вести переговори щодо зниження цін на ліки для людей похилого віку. Законодавство також спрямоване на те, щоб корпорації та багаті люди сплачували податки за рахунок збільшення зборів Податкової служби та зниження інфляції за рахунок скорочення федерального дефіциту.

Байден спочатку розраховував на швидке ухвалення законопроекту, який допоможе його адміністрації у боротьбі з глобальним потеплінням та у вирішенні інших соціальних проблем, але не зміг провести його через Сенат без підтримки республіканців.

У результаті Закон про зниження інфляції було прийнято завдяки поступкам сенатора Джо Манчіна із Західної Вірджинії, консервативного демократа, який не погодився з первісною сумою інвестицій, вважаючи її надмірною. На церемонії підписання закону, що відбулася 17 серпня, Байден подарував Манчину ручку, за допомогою якої президент підписав документ.

«Ми тут, щоб підтвердити, що обіцянки, які дали демократи, тепер є обіцянками, які демократи виконали», – заявив лідер більшості в Сенаті Чак Шумер.

Молоді виборці лівого штибу є головними прихильниками боротьби зі зміною клімату, і президент таким чином спробував звернутися до них напередодні листопадових виборів до Конгресу, на яких демократи ризикують втратити контроль над Палатою представників та Сенатом.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.