UKRjizn.com
Image default
Авто

Бензин у країнах Латинської Америки

Бензин у країнах Латинської Америки

26.06.2022

Для деяких росіян питання того, скільки коштує бензин у Бразилії та інших країнах Латинської Америки може бути абсолютно байдужим, для інших – навпаки, важливим.Бензин у країнах Латинської Америки

Справа в тому, що незважаючи на віддаленість країни і всього материка від нашої батьківщини, на його території функціонує багато російських підприємств, також сюди щорічно приїжджають численні туристи. А через специфіку розташування визначних пам’яток, пересування на автомобілі буде найоптимальнішим варіантом.


Чому автомобіль

Для того, щоб відповісти на це питання, можна взяти для прикладу будь-яку Латиноамериканську країну. Наприклад, ціни на бензин в Аргентині будуть цікавити мандрівника, який планує побачити червону лисицю, яка мешкає тільки на острові Вогняна Земля (південній точці країни) або оцінити велич каскаду Ігуасу, що складається з 275 водоспадів різної величини, розташованих на кордоні з Парагваєм та Бразилією.

Каскади водоспадів Ігуасу

Каскади водоспадів Ігуасу на аргентинській стороні.

Детальніше про тваринний світ Аргентини можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням.

Можна скористатися і громадським транспортом, але пересування на ньому суттєво сковує туриста за часом та обмежує можливість помилуватися цими чудесами природи.

Звичайно, побачити всі визначні пам’ятки, починаючи від 60-метрового льодовика Періто-Морено до найбільшого солончака Салінас-Гранде можна, скориставшись послугами місцевих провідників або туристичних операторів.

Національний парк los Glasiares

Триповерховий катамаран на фоні 60-метрової стіни льоду льодовика Періто Морено

Однак, набагато практичніше, розумніше і економічніше буде взяти в оренду автомобіль і об’їхати всі дивовижні місця самостійно. Тим більше, що площа Аргентини становить 2 780 400 км.2, що робить її восьмою країною у світі та другою після Бразилії у Південній Америці.

З чого складається середня вартість бензину

Якщо говорити про середню вартість бензину в Чилі, Парагваї, Колумбії та інших країнах материка, то можна прирівняти її до світового показника, що становить 2019 року 1,12 американських доларів за літр. Ключовою відмінністю у цій ситуації буде економічний добробут країни.

У більшості випадків держави з забезпеченим населенням мають високі ціни, з низьким – дешеві. Тому в сусідніх Болівії та Бразилії величина цінника на паливо відрізняється більш ніж у 2 рази.

Крім цього, відмінність у цінах залежить від податків та субсидій на пальне. Хоча доступ до нафти мають усі країни світу, у кожній окремо взятій державі щодо «чорного золота» застосовуються індивідуальні податки. Із них і складається остаточна ціна.

Винятком із правил можна назвати Сполучені Штати Америки. За високого рівня економічного розвитку держава відрізняється низькою вартістю палива.Ціни на бензин в США

Середні ціни у країнах континенту: таблиця

Як згадувалося раніше, ціна бензину в Перу та північному сусіді – Еквадорі може значно відрізнятися. Щоб ознайомитися з орієнтовними розцінками скористаємося таблицею, наведеною далі. У ній підібрано актуальні цінники, що належать до початку 2022 року.

Скільки коштує 1 літр бензину у різних країнах світу

Скільки коштує 1 літр бензину в євро у різних країнах світу

Держава Вартість 1 літра бензину в американських доларах Вартість 1 літра бензину у російських рублях
Аргентина 1,07 70,23
Бразилія 1,11 72,85
Болівія 0,54 35,44
Венесуела 0,01 6,56
Гаїті 0,80 52,51
Гватемала 1,07 70,23
Гондурас 1,03 67,6
Домініканська республіка 1,25 82,04
Колумбія 0,74 48,57
Коста-Ріка 0,96 63,01
Куба 1,2 78,83
Мексика 1,02 66,95
Нікарагуа 1,04 68,26
Панама 0,81 53,16
Парагвай 1,08 70,88
Перу 1,07 70,23
Сальвадор 0,93 61,04
Уругвай 1,70 111,58
Чилі 1,20 78,76
Еквадор 0,49 32,16

Як видно з поданих відомостей, якщо не вважати соціалістичну Венесуелу, що перебуває в кризі, ціна бензину в Болівії є найнижчою у всій Латинській Америці. Найдорожче паливо – в Уругваї, місцеві цінники перевершують навіть деякі європейські держави.

Унікальність венесуельського бензину

Тема вартості венесуельського бензину часто порушиться в колах автолюбителів, які торкаються питання вартості російського палива. Ця унікальна, непритаманна сучасній економіці, особливість з’явилася в період, коли керував країною легендарний Уго Чавес.

На його думку, розвинене соціалістичне суспільство, представники якого досі перебувають на чолі керівного апарату, не може брати зі свого населення гроші за сировину, що викачується з надр Батьківщини. Таким чином, венесуельці намагаються показати, що на території їхньої країни недійсні «людоїдські закони американського ринку».

президент Венесуели Уго Чавес

Колишній президент Венесуели Уго Чавес

Однак, висловлюючи свою суперечність «капіталістичним» країнам, Уго Чавес увігнав державу в таку глибоку економічну кризу, що вибратися з неї тепер буде дуже складно.

Дивним є факт того, що незважаючи на складнощі, щорічно з бюджету виділяється понад 12 млн. доларів на субсидування нафтового видобутку та переробки. Завдяки тому, що капіталізм так і не зміг проникнути за межі кордонів і все перебуває в руках держави, ціна на бензин не змінювалася понад 20 років.

Ніколас Мадуро, який змінив Уго Чавеса, кілька разів робив спробу підняти ціну, але змушений був відступити. Численні протести населення змогли переконати імператора.

Так, сьогодні вартість літра бензину в перерахунку на російські рублі у Венесуелі варіюється в діапазоні 6,5 рубля, що робить його дешевшим за воду. Місцеві мешканці, заїжджаючи на заправну станцію, залишають більше чайових заправникам, ніж платять за повний бак.

Ще більше посилює економічну кризу саме населення. Численні контрабандні партії палива регулярно переправляються в сусідні країни, завдаючи суттєвої шкоди і без того, що «кульгає» бюджету Венесуели.

Поради автоаматорам

Для російських туристів, які вирішили подорожувати автомобілем країнами Латинської Америки слід враховувати ряд особливостей, властивих цьому регіону. Вони стосуються не лише того, що бензин у Перу та іншій країні може бути різної вартості та якості, а й інших нюансів. З них можна відзначити:

  • Насамперед, слід враховувати, що для того, щоб скористатися послугою оренди автомобіля та пересуватися країнами Південної Америки росіяни повинні мати міжнародні права водія.
    міжнародні права водія

    Так виглядають міжнародні права водія

  • Через особливі кліматичні умови, різкі пориви вітру можуть зіштовхнути машини з дороги.
  • Якщо в Росії найчастіше на дорогу вибігають собаки та кішки, тут замість них може виявитися страус чи лама. У Патагонії пінгвіни залазять під двигун для того, щоб зігрітися та сховатися від вітру.
  • На всьому континенті є правосторонній рух. Однак, у кожній країні діє низка особливостей правил дорожнього руху, які необхідно знати.

Загалом пересування країнами Латинської Америки на автомобілі для досвідченого водія особливими проблемами не загрожує. Для того, щоб не потрапити в неприємну ситуацію, потрібно просто дотримуватися правил дорожнього руху і законів держави, в якій перебуваєте і бути уважним. У цьому випадку подорож принесе багато незабутніх вражень.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.