UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Бізнес-центри: зони для релаксу. Оренда офісу у діловому центрі

В офісі завжди повинен залишатися простір для відпочинку. Цю ідею переймає Захід все більше власників київських бізнес-центрів. Якщо десять та п’ять років тому організація місць для релаксації віддавалася на відкуп орендарям, то сьогодні за відновлення сил співробітників взялися власники офісних будівель.

Бізнес центр

Відпочивати чи не відпочивати?

Доведено, що перерви у роботі сприятливо впливають на працездатність персоналу, тому зони відпочинку не розкіш, а необхідність. Девелопери, які вирішили організувати простір для відпочинку в офісному центрі, стикаються з дилемою.

В результаті багато девелоперів перекладають завдання організації зон для релаксу на плечі орендарів і закладають у проект лише офісні приміщення. При цьому залишається місце для ресторанів та торгової галереї — на відміну від «некорисної» площі вони приносять прибуток.

На щастя для співробітників та орендарів, сьогодні зона відпочинку у діловому центрі сприймається інакше, ніж десять років тому. Це місце, де приділяється достатньо місця для спорту, ігор, читання, бесід за філіжанкою чаю. Колишній погляд на їдальню як на головну зону відпочинку поступово змінюється: їжа та розслаблення – різні поняття.

Статус зобов’язує

Наявність рекреацій, пунктів громадського харчування та торгових галерей сьогодні — один із обов’язкових параметрів для бізнес-центрів класу А та В. Щоб відповідати статусу, власникам доводиться виділяти частину площі ділової будівлі для організації зони відпочинку. При цьому площа громадських зон має залежати від кількості працівників, які працюють у будівлі.

У престижних ділових центрах, таких як зона для релаксації з м’якими диванами, фонтанами, акваріумами та екзотичними рослинами зазвичай формується у холі поруч із ресепшен.

Це зручно не тільки для співробітників, а й для відвідувачів будівлі: очікуючи на ділового партнера, гість БЦ може розслабитися в комфортній обстановці. В елітних ділових центрах класу А додатково облаштовуються кімнати для куріння, більярдні і навіть невеликі бібліотеки.

Залучаємо орендарів

Широкі можливості для організації відпочинкових зон відкриваються перед власниками бізнес-центрів з відкритими просторами. Так, наприклад, деякі девелопери облаштують на прилеглих до будівлі територіях тераси. Рекреаційні майданчики просто неба можна побачити в столиці, у ділових кварталах.

Девелопери приділяють особливу увагу організації простору біля. Загальну картину доповнюють сади, квітники та розкішні англійські газони. Безумовно, обслуговування всієї цієї пишності обходиться в пристойну суму, але девелопери запевняють, що вкладення окупаються.

Ще один приклад ефективного використання простору – організація зони відпочинку на покрівлі, що експлуатується. Це цікаво, нове і незвичайно, а отже, допоможе у залученні орендарів. Майданчик для відпочинку на даху відкриє чудовий краєвид на розкіш Києва.

У деяких інших бізнес-парках є лісопаркові зони. Поєднання роботи та відпочинку, за словами орендарів, приносить плоди: співробітники почуваються комфортніше, а значить, у них завжди є сили для вирішення поставлених завдань.

Деякі девелопери не шкодують квадратних метрів на рекреаційну мету. Пов’язано це з бажанням виділитися на ринку та зацікавити потенційних орендарів. Одні створюють камерні тренажерні зали, інші прикрашають зони відпочинку фонтанами, треті облаштовують зимовий сад – можливості обмежуються лише фантазією та бюджетом.

До речі, на Заході більшість орендарів, обираючи діловий центр, звертає увагу не лише на ставку, місце розташування та транспортну доступність об’єкта, а й на його рекреаційний потенціал. Компанії керуються простою логікою: проводити ділові зустрічі, здійснювати покупки, відпочивати та розважатися зручно в одному місці. На думку власників західних фірм такий підхід підвищує продуктивність праці співробітників.

Ймовірно, незабаром і в нашій країні зони рекреації стануть візитними картками об’єктів. Це станеться, якщо девелопери усвідомлюють необхідність створення комфортного середовища, а конкуренція на ринку змусить їх приділяти увагу комфорту працівників.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.