UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Бізнес-ідеї 2022–2023

Мало хто з сучасних людей не хотів би займатися власним бізнесом, щоб не працювати за наймом. Про це мріють не тільки молодь, а й цілком солідні за віком люди, які вже мають певний досвід, кошти і бажання.

Англійськи літери Бізнес

І тим, і іншим, потрібно знати кращі бізнес ідеї 2022--2023 роки, щоб на їх основі вибрати собі заняття не тільки для грошей, але і для душі. До того ж саме вивчення ідей для бізнесу може наштовхнути на створення чогось абсолютно нового і в майбутньому дуже прибуткового.

Мала класифікація різновидів ніш для бізнесу

Зрозуміло, що бізнес може бути малим, середнім, великим і навіть міжнародним. Тут мова йде про те, що той же невеликий магазин фермерських товарів і постачальник сільгосппродукції в мережеві гіпермаркети може мати одну основу.

Ніхто не заважає відкрити свій магазинчик і отримати шанс з часом вирости до великого агрохолдингу.

По суті, бізнес-ніш всього три:

 • Послуга.
 • Торгівля.
 • Виробництво.

З цим стануть сперечатися або зовсім недосвідчені в економіці люди, або вузькоспеціалізовані особи, які бажають розставляти акценти, заради самих цих нюансів. Причому бізнес ідеї з мінімальними вкладеннями часто мають на увазі послуги і дрібну торгівлю.

Ідеї для маленького міста

Перше, що потрібно правильно оцінювати при початку підприємництва в невеликих містах, це низьку купівельну спроможність. Для малого бізнесу майже неважливо чи буде це торгівля, послуги або виробництво.

Маленька торгова точка

На початку становлення роботи невеликий підприємець економічно не зможе далеко відвозити вироблений товар або перекуплену продукцію, а значить треба буде реалізовувати їх на місці. Це ж відноситься і до певних послуг, адже навряд чи допомога при пересадки крупномірних садових рослин для ландшафтного дизайну буде повноцінно затребувана в малому населеному пункті.

Тому крім різних маленьких торгових точок і послуг, можна спробувати зайнятися дистанційним бізнесом. Це може бути:

 • Портал онлайн-консультацій.
 • Дистанційні бухгалтерські послуги.
 • Агентство по роботі з текстами, відео і знімками.
 • Бізнес по доставці рідкісних товарів за попереднім замовленням.
 • Створення лендінгу або класичного інтернет-магазину.
 • Ведення сайтів певної тематики із заробітком на рекламі.

Також для невеликого міста і навіть маленького селища підійде умовно інформаційний бізнес. По суті це гібрид торгівлі та послуги. Тобто продається послуга з надання інформації.

Дистанційний бізнес

Тема може бути будь від закочування салатів на зиму до визначення несправностей двигуна по звуку його роботи. У маленькому місті складно продати інформацію безпосередньо самим людям, але наявність інтернету дозволяє знайти покупців за межами свого населеного пункту.

Важливо лише розбиратися в темі і витратити час на створення і оформлення наявної інформації, а також оплатити хостинг і не забути зареєструватися на одному з безлічі порталів для пропозиції щодо участі в партнерській програмі.

Ці ж ідеї ніхто не забороняє реалізовувати і в великих містах, і навіть у віддалених селах. До того ж така діяльність вимагає малих вкладень.

Бізнес з мінімальними вкладеннями

Володіючи зовсім невеликою сумою грошей, складно розраховувати на швидку віддачу і розвиток бізнесу. При цьому наявність навіть C малими накопиченнями реально перейти в режим самозайнятості, переставши працювати за наймом, не втрачаючи в доході.

Така діяльність може бути якою завгодно, але в рамках закону. Тобто припустимо відкрити маленький магазинчик, або надавати послуги з репетиторства, тільки в першому випадку буде складно знайти компанії, готові відразу надавати товар з відстрочкою платежу.

Також можливі і такі варіанти:

 • Вендінговий бізнес.
 • Виїзний перукар.
 • Клінінгове агентство.
 • Домашні напівфабрикати, торти і випічка.
 • Агентство з розробки мобільних додатків.
Бізнес на продажі кулінарних домашніх товарів

Всі перераховані різновиди бізнесу можна виконувати в режимі самозайнятості або з наймом персоналу. До того ж для старту деяких з них можливо обійтися практично без вкладень.

Потенційно на перший торт будинку можуть знайтися продукти або для послуг з прибирання у власній квартирі можна взяти відра, ганчірки тощо. Інші ж галузі вимагають наявності специфічних знань.

При цьому такий початок при сумлінному і креативному підході може досить швидко перерости в серйозний бізнес, за винятком вендингу.

На дохід останнього мало вплине якість установки на місці і інші нюанси, важливіше сам вибір виду автомата, прохідність, видимість обладнання та особливості його наповнення.

До того ж не варто забувати, що при за невелику суму грошей можна купити найпримітивніші автомати, спочатку приносять небагато прибутку. Для покупки більш солідного обладнання або для одноразового створення міні-мережі, потрібні більш солідні вкладення.

Бізнес з вкладенням 100-300 тисяч рублів

Як було сказано вище, заняття вендінгових бізнесом може ділитися на різні категорії. Закупівля пари кавових автоматів за 100-150 тисяч кожен, при їх установці в хорошому місці, дозволять отримувати набагато більше доходу, ніж навіть десяток «буханців» з жувальною гумкою, попрыгунчиками та іншим дріб’язком.

Вендінгові автомати з продажу

Способів почати свій бізнес з помітним доходом, маючи гроші, досить багато. Причому вони включаються в себе десятки варіантів не тільки з галузі торгівлі та надання послуг, але і навіть у сфері виробництва.

Тільки з останнім варіантом ситуація складніша-до половини мільйона важко відкрити бізнес великого розміру. Все ж невеликі цехи в маленьких приміщеннях і навіть гаражах цілком можливі.

В цілому при наявності щодо вагомої суми грошей, можна зайнятися таким бізнесом:

 • Виїзна швейна майстерня.
 • Створення дизайнерських меблів.
 • Виробництво тротуарної плитки.
 • Домашні напівфабрикати і торти на замовлення.
 • Експрес фото-студія на машині по селах.
 • Цех стандартної корпусних або м’яких меблів.
 • Магазин з мобільними товарами і різними аксесуарами.
 • Установка дитячого атракціону в ТЦ, батута на вулиці, оренда гіроскутерів, квадроциклів і велосипедів.

Особливо варто виділити діяльність з надання швейних послуг по виїзду.

Швея на дом

Для їх повноцінного виконання бажано мати обладнаний вантажний автомобіль з критим кузовом/автодім/мікроавтобус або домовлятися в кожному населеному пункті про невеликому приміщенні, використовуваному 1 раз в тиждень. Це необхідно для зняття мірок і для виконання термінового дрібного ремонту.

Також варто звернути увагу на домашні заготовки, тільки сам бізнес полягає в посередницьких послугах — для масштабності потрібно знайти тих хто буде пекти і ліпити пельмені, і тих, хто це буде купувати.

Бізнес з вагомими вкладеннями

Як би не здавалося дивним, але останнім часом в категорію прибуткового бізнесу повернулося банальне Інтернет-кафе. Причому зараз виділилися два різних напрямки послуг. Одне з них стосується послуг для студентів, а інше для підлітків-школярів.

Першим потрібен стандартний доступ в інтернет для пошуку інформації у зручних умовах, бажано з можливістю роздруківки знайденого матеріалу, а також послуг ксерокопіювання тощо.

Причому для інтернет-кафе з такими цілями найбільш важливим є розташування та доступність цін. Також якусь значимість закладу надає і зручність використання ПК, в плані внутрішньої обстановки самого кафе. Потужність комп’ютерів для студентського кафе грає не дуже вагому роль.

Відкриття інтернет кафе

Другий вид такої послуги має на увазі майже зворотну ситуацію-найбільш значущим є потужність “заліза”, потім розташування, а далі все інше. Причому якщо для студентів кафе потрібно біля вузів, технікумів та їх гуртожитків, то для школярів треба його відкривати в спальному районі.

Справа в тому, що підлітки, і не тільки вони, приходять в такі кафе пограти в великовагові танчики, стратегії та інше. Вони не можуть зробити це вдома через слабку потужність свого ПК або банально через заборону батьків, які не дають їм довго сидіти за комп’ютером.

Увага! Облаштування хорошого інтернет-кафе вимагає чимало грошей. Приблизно таку ж суму можна витратити на створення квест-ігор з обладнанням місця у вигляді покинутого будинку або пустиря з перешкодами. При цьому в такому місці навряд чи щось вкрадуть, а от крадіжка дорогих ПК цілком можлива навіть при наявності сигналізації.

Втім, це не найактуальніші способи витратити велику суму грошей. До того ж після всіляких санкцій у росіян з’явився шанс зайняти ніші, що звільнилися. Вклавши у справу до 1 000 000 рублів можна почати стабільне виробництво, особливо в області в галузі тваринництва, розводячи ВРХ на молоко і м’ясо, використовуючи пропоновану державою допомогу у вигляді додаткових грантів і дотацій.

Свійськи тварини на фермі

Топ-10 бізнес-ідей, які є відносно новими:

 • Послуги веб-дизайну.
 • Пункт видачі інтернет-замовлень.
 • Створення власних онлайн-ігор.
 • Розробка різних додатків.
 • Готель для домашніх тварин.
 • Створення інформаційних продуктів.
 • Переробка сміття/пластикової тари.
 • Кур’єрська служба доставки готових страв.
 • Курси робототехніки або ментальної арифметики.
 • Кафе з тваринною тематикою (живими котами, єнотами, птахами).

Причому для розвитку деяких з цих ідей потрібна сума до 100 000 рублів Важливо пам’ятати, що самі нові ідеї для бізнесу часто одно затребувані, а як було сказано вище, треба бути готовим до серйозної конкуренції.

Популярні ідеї, які не вдалося реалізувати, можуть відбити бажання займатися бізнесом, якщо в їх реалізацію було вкладено багато фінансових і емоційних засобів.

Поради бізнесменам-початківцям

Хто б не казав, що вже в бізнесі робити нічого, тому що всі ніші зайняті і всі ринки поділені, не варто вірити цим словам.

Як би не прогнозували захоплення торгівлі мережевими магазинами, цього не відбудеться в найближчі десятиліття. Ті ж фермерські магазини або бутіки вузької спрямованості все одно залишаться “в строю”.

До того ж не варто забувати про циклічність — є певна мода на бізнес через невірний підхід деяких підприємців. На практиці це відповідає певному алгоритму:

 • Є мало заповнена бізнес-ніша з хорошим доходом.
 • У неї «заходить» малий підприємець, при цьому грамотний і послідовний.
 • Швидко і добре там заробляє, показуючи своїм прикладом вигідність ніші.
 • Слідом за ним починають відкриватися подібні магазини або точки послуг.
 • Ніша максимально заповнюється, починається демпінг.
 • Вже усталені фірми або компанії з запасом коштів залишаються на ринку.
 • Частина з цих компаній зливається, об’єднуючись у великі/мережеві фірми.
 • Ніша малого бізнесу їх перестає хвилювати, вона знову звільняється, трохи модернізуючись.

Прикладів цьому досить багато, щоб їх помітити, потрібно лише прожити в одному районі міста хоча б років 10, спостерігаючи за мінливими магазинами і місцями надання послуг. Тоді стане ясно, що кращі бізнес ідеї 2022--2023-це напрямки, вирішальні першочергові людські потреби.

Причому іноді не важливо, чи вимагає бізнес вкладення до 500 000 рублів, або ж може спочатку обійтися найскромнішими сумами.

Про це варто пам’ятати всім початківцям підприємцям, а також не забувати і про поняття моди. Масове захоплення хенд-мейдом призвело до сплеску відкриття магазинів з товарами для творчості, але хвиля швидко спала і підприємці були змушені поміняти сферу діяльності.

Тільки частина з них все ж залишилася, тому модні тенденції варто брати до уваги, але не боятися відкривати трендовий бізнес через страх швидкого закриття. В таких ситуаціях просто необхідно більш ретельно підходити до організації запуску нового бізнесу або ж відкриття чергової торгової точки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.