UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Бізнес у Бельгії

Бізнес у Бельгії

27.06.2022


Бельгія – це невелика країна, що входить до складу ЄС. Багатьом вона відома як держава найбільш сприятлива для відкриття та ведення підприємницької діяльності.

Розташування Бельгії на карті

Розташування Бельгії на карті


Чому варто відкривати бізнес у Бельгії

Перша причина відкриття бізнесу в Бельгії для іноземних резидентів – це отримання посвідки на проживання у цій країні. Це величезна перевага, адже людина, яка має такий статус, може оформлювати запрошення для гостьового візиту та проживати на території Бельгії протягом 5 років.

Другою, але важливою перевагою отримання ВНЖ у цій країні є отримання права відвідувати всі країни Шенгенського договору без попередньо оформлених віз. Головний плюс реєстрації підприємницької діяльності у Бельгії полягає у лояльності політиків щодо бізнес-іммігрантів, тобто у спрощеній системі оподаткування.

Якщо іноземний резидент відкриває компанію в Бельгії, то податки сплачуються тільки цій країні, оскільки договір про подвійне оподаткування з іншими республіками нещодавно Бельгією було анульовано. Це означає, що у підприємця з’являється можливість отримувати більший прибуток і швидше розвивати свій бізнес.

Основні переваги відкриття та ведення бізнесу в Бельгійському Королівстві:

 1. Відсутність потреби реєстрації офісу.
 2. Не потрібно наймати секретаря (нагадаємо, у багатьох країнах ЄС одна з умов реєстрації компанії – наявність секретаря в штаті).
 3. Невеликий розмір мінімального статутного капіталу (загалом 18 550 євро).
 4. Мінімальна чисельність директорів – 1 особа (з будь-яким громадянством).
 5. Мінімальна кількість акціонерів – 1 особа (з будь-яким підданством).
 6. Відсутність потреби у проведенні аудиту.

Форми власності

Форми власності:Характеристики особливості відкриття компанії у Бельгії

 1. Фірма з обмеженою відповідальністю. Найчастіше ця форма власності застосовується для реєстрації та ведення малого та середнього бізнесу на чолі з однією людиною. Мінімальний статутний капітал дорівнює 18550 євро. При відкритті рахунку в банку потрібно буде внести щонайменше 12 400 євро. Якщо акціонерів кілька, то сума першого внеску дорівнює 6200 євро.
 2. Відкрите акціонерне товариство з обмеженою відповідальністю. Найчастіше цей вид власності використовується для реєстрації та ведення великого бізнесу у цій країні. Основні вимоги:
 • Наявність щонайменше двох акціонерів.
 • Мінімальна сума статутного капіталу – 61 500 євро.

Згідно з правилами акції фірми можуть розміщувати на фондовій біржі.

регістрація компанії

Відкрити фірму в Бельгії має право як юридична, і фізична особа. Головна вимога до підприємця – досягнення їм 18-річного віку.Пакет документів та вартість

Порядок відкриття фірми у Бельгії:

 1. Спочатку підприємцю потрібно отримати професійну картку. Зробити це можна через звернення до консульства Бельгійського Королівства країни фактичного перебування підприємця. Основні документи:
 • Заява встановленого зразка.
 • Паспорт.
 • Бізнес план.

Подання клопотання обійдеться іноземцю 140 євро.

Після того, як комісія прийме позитивне рішення про видачу професійної картки, людині необхідно приїхати до Бельгії за візою D (ОФОРМЛЕННЯ ТА ОТРИМАННЯ ВІЗИ В БЕЛЬГІЮ) (довгострокова віза, що дозволяє перебування в країні на строк до одного року) та отримати картку в реєстрі акредитованих підприємств. Разом із професійною карткою іноземному резиденту видається посвідка на проживання в Бельгії.

Професійна карта Бельгії

Професійна карта Бельгії

Як показує практика, отримання професійної картки є одним із найскладніших етапів відкриття власного бізнесу у цій країні. Крім основних документів, підприємець зобов’язаний надати всі папери, що підтверджують його освіту та досвід роботи у сфері підприємницької діяльності у рідній країні чи інших державах. Ці документи необхідні для оцінки впливу майбутньої фірми на економічну ситуацію в Бельгії.

Карта дійсна протягом 5 років, але щороку її потрібно підтверджувати шляхом оплати у розмірі 90 євро.

 1. Після цього всі документи компанії в Бельгії (фінансовий план, договір засновників, статут) мають бути засвідчені бельгійським нотаріусом. Середня ціна засвідчення паперів – 1500 євро.
 2. Наступний крок до відкриття компанії у Бельгії – це відкриття рахунку у комерційному банку Бельгії. Згідно з рейтингом найкращими банківськими установами в цій країні є:
 • Dexia.
 • KBC Group.
  Логотип KBCBank

  Логотип KBCBank

У банку потрібно внести щонайменше 20% від статутного капіталу майбутньої фірми. Після перерахування коштів підприємцю видається сертифікат, що підтверджує сплату.

 1. Наступний етап – отримання податкового номера. Він присвоюється у податковій службі. Ціна оформлення – 55 євро.
 2. Потім людині, яка вирішила відкрити компанію в Бельгії, варто її зареєструвати у реєстрі юридичних осіб. Час реєстрації обмежений – 90 днів із дня присвоєння податкового номера. За реєстрацію доведеться заплатити 82 євро.

У середньому процес реєстрації компанії у Бельгії займає від 1 до 2 тижнів.

Оподаткування

У 2022 році податки в Бельгії (РІВЕНЬ ЖИТТЯ ТА ЦІНИ В БЕЛЬГІЇ) для підприємців було зменшено. Якщо в 2022 році податок на прибуток дорівнював 34%, то в 2022 році він став 29.58%.

Податкова ставка може знижуватися за таких умов, як:

 1. Річний оборот менший за 322 500 євро.
 2. Половиною акцій компанії мають окремі власники.

У разі податок зменшується до 25%. Основна ставка податку на додану вартість – 21%.

Податки у Європі

Податки у Європі

Знижені податкові ставки ПДВ:

 • 7% – сільськогосподарська сировина, продовольчі товари, лікарські засоби та медичне обладнання. Ставка у розмірі 7% також застосовується до книг, газет та пасажирського транспорту.
 • 12% – будівництво державного житла.

Прибутковий податок у Бельгії залежить від обсягу доходу.

Таблиця: розмір прибуткового податку Бельгійському Королівстві

Річний дохід Податкова ставка
До 11 070 євро 25%
Від 11 071 до 12 720 євро 30%
Від 12 721 до 21 190 євро 40%
Від 21 191 до 38 830 євро 45%
Понад 38 831 євро 50%

Який напрямок обрати

При виборі сфери діяльності необхідно орієнтуватися ринковий попит. Спочатку краще відкрити малий чи середній бізнес. По-перше, він вимагає меншого пакета документів, по-друге, сума статутного капіталу майже в 10 разів менша.

Сьогодні в Бельгії затребуваністю користуються такі напрямки, як:

 1. Роздрібна торгівля. Відкриття роздрібного магазину приноситиме невеликий, але стабільний дохід підприємцю.
 2. Торгівля вживаними автомобілями. Авто з пробігом завжди має попит серед бельгійців, тому даний вид бізнесу не буде збитковим.
 3. Общепит. Кафе або ресторани дуже популярні в Бельгії, практично у всіх місцях громадського харчування пристойна відвідуваність. Бельгійці дуже відповідально ставляться до свого часу та якості їжі, тому безпрограшним варіантом стане відкриття кафе швидкого харчування.
 4. Сфера краси та здоров’я. Як і всі громадяни ЄС, бельгійці цінують своє здоров’я та красу, тому приватні клініки та салони краси завжди мають попит.

Бізнес краще не відкривати у таких сферах:

 1. Реалізація дорогоцінного каміння.
 2. Фармацевтика.

До цих галузей пред’являються найсуворіші вимоги.

Висновок

Відкрити бізнес у Бельгії не дуже складно. Реєстрації сприяє як лояльне, чинне законодавство, а й стабільна економіка цієї держави. Реєстрація компанії у цій країні перед підприємцем відкриває перспективу набуття громадянства Бельгії.

Спочатку людині надається статус посвідки на проживання, який через 4 роки проживання в Бельгії за бажанням змінюється громадянством. Резидентство Бельгії відкриває перед суб’єктом безліч переваг, головна з яких – це можливість подвійного громадянства з його рідною країною.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.