UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Бізнес у Чорногорії

Бізнес у Чорногорії

28.06.2022

При переїзді до іншої країни питанням, яким задається кожна людина, залишається фінансова складова. Іншими словами, які кошти дозволять спокійно жити у країні. 2022 року в Чорногорії проблематично знайти роботу, і мігранти з просторів колишнього союзу живуть на доходи з чинного бізнесу на батьківщині або відкривають власну справу вже тут.

При отриманні коштів із «домашнього» бізнесу, доходу на фрілансі, здачі в оренду житла питання заробітку грошей не головне. Але якщо ви вирішили відкрити бізнес у Чорногорії та отримувати хороший дохід, ця стаття дуже допоможе.Бізнес


Що потрібно враховувати перед відкриттям бізнесу

Перш ніж приступити до вибору «ніші» в бізнесі та оформлення фірми в Чорногорії, зверніть увагу на деякі чинники:

 • Чорногорія – туристична країна, і найперспективніші сфери підприємницької діяльності тут пов’язані з туризмом (ресторани, кафе, готелі, прокат авто та ін.).
 • Чорногорія – європейська держава, що швидко розвивається. Уряд країни намагається навести у законодавстві порядок, щоб він відповідав європейським стандартам. Проте країна міцно пов’язана з минулим, і результатом цього є проблема роботи з місцевою владою. Все побудовано на особистісних стосунках та зв’язках.
 • Місцеве населення – це люди, які сприймають все нове з обережністю та недовірою. І тому для успішного ведення бізнесу необхідно здобути довіру.
 • Постійні зміни податкового законодавства роблять хорошого бухгалтера одним із найважливіших співробітників компаній. Він постійно має бути в курсі всіх змін та нововведень, що дозволить уникнути штрафів під час чергового візиту податкових інспекторів із перевіркою.

До ухвалення рішення, який вид бізнесу організувати в Чорногорії, важливо вивчити звички та традиції місцевого населення. Необхідно познайомитися з принципами управління та законодавством, спробувати придбати знайомі в органах правління.

Чорногорія

Щоб це зробити, недостатньо відвідати цю країну на тиждень, треба тут пожити кілька місяців і максимально поринути у місцеве життя. Тільки тоді можна дати реальну оцінку справ у сфері, яку ви обрали для бізнесу, тільки тоді можна сказати, чи є шанс стати успішним у цьому напрямі.

Вибір «ніші» для бізнесу

Вибір правильної ніші для ведення бізнесу в Чорногорії – одна з ключових умов майбутнього успіху. Приїхавши до Чорногорії (оформлення візи потрібне лише у разі тривалого перебування в країні), можна помітити, що тут немає багатьох популярних товарів на батьківщині, а рівень послуг насилу дотягує до оцінки «задовільно». З’являється думка, що це «золота жила» для заробітку, але здебільшого такі проекти закінчуються невдачею.

Чому так відбувається? Все просто. Чорногорія – маленька країна, з населенням 620 тисяч осіб. Більшість місцевого населення має досить скромні доходи, тому купівля дорогої продукції (наприклад, Iphone, Mac та ін.), яка користується популярністю у росіян та українців, для них просто не дозволена розкіш.

Балканська кухня

Чорногорський ринок дуже специфічний і чорногорці, як і всі балканці, дуже консервативні. Вони дуже люблять свою чорногорську кухню, більшість навіть не думає про те, щоб скуштувати страви інших народів (наприклад, японську кухню).

З усіх вищевикладених чинників можна сказати, що у Чорногорії для росіян – це бізнес, спрямований не так на місцеве населення.

Необхідно орієнтуватися на іноземців, що проживають тут, і на туристів.

Види бізнесу у Чорногорії

Туризм (і що з ним пов’язано) – це дохідний і рентабельний вид комерційної діяльності Чорногорії. До найбільш затребуваних можна віднести такі категорії:

 • оренда яхт;
 • оренда автомобілів;
 • готельний бізнес;
 • ресторанний бізнес;
 • сільське господарство;
 • салон краси.

Здавання в оренду яхти

Оренда яхт має великий попит у туристів і є одним з найбільш прибуткових видів бізнесу. Вартість послуги стартує від 350 євро на добу і доходить до 1000 – все залежить від класу яхти, що орендується. Термін окупності в середньому при максимальному завантаженні складе 5-7 місяців.

Оренда яхт у Чорногриї.

Кожен турист, який приїхав до Чорногорії, робить все можливе, щоб одного разу покататися на яхті та максимально поринути у красу Адріатики.

Здача в оренду автомобілів

Оренда автомобілів – популярний бізнес і, можливо, один із доступних у Чорногорії, яким із задоволенням займаються наші співвітчизники. Відкривається безліч фірм – від великих, здатних запропонувати клієнтам вибір автомобілів різних марок і класів, до маленьких, автопарк у яких налічує 2-3 старі машини.

Конкуренція тут дуже висока, але всім виходить заробляти.

А правильний підхід до організації бізнесу забезпечить доволі пристойний дохід, адже кількість туристів постійно зростає, і багато хто хоче у своє розпорядження автомобіль. У даного бізнесу є один великий мінус – це сезонність: послуги потрібні тільки в літній період, в інший час машини будуть стояти в гаражі.

Готельний та готельний бізнес

Трохи про готельний бізнес ви дізнаєтесь із відео.

Готельний бізнес також належить до розряду прибуткових видів у Чорногорії. При виборі цієї категорії бізнесу краще віддати маленьким готелям. Вартість проживання буде нижчою, ніж у великих готельних комплексах. Це дозволить забезпечити завантаженість туристами, котрі хочуть заощадити під час відпочинку. І ціни на комерційну нерухомість нижчі в Чорногорії, ніж на курортах у більш розвинених країнах.

Відкриття кафе чи ресторану

Відкриття ресторану – ще один перспективний та досить цікавий вид підприємництва. Багато туристів приїжджають до Чорногорії, щоб насолодитися стравами чорногорської кухні, вишуканими винами, приготованими місцевими умільцями.

Ця ніша заповнюється швидко, але до повного заповнення ще далеко. Кафе та ресторани в основному спрямовані на туристів та із закінченням сезону закриваються до наступного року..

Фермерське господарство

Сільське господарство. Стрімкий розвиток туризму в Чорногорії, а також зростання кількості ресторанів відкриває величезні перспективи для сільськогосподарської діяльності. Це можуть бути птахофабрики, фермерські господарства та ін.

Незважаючи на прекрасні екологічні умови, ця галузь погано розвинена у Чорногорії. Термін окупності такого бізнесу трохи довший, ніж у перерахованих вище галузей, але перспективи розвитку та прибутковість виділяють його із загального сегменту.

Сільське господарство

Салон краси та перукарня

Салон краси – найпопулярніший бізнес серед наших співвітчизників. Це пов’язано з тим, що професійних перукарів, масажистів чи майстрів манікюру у Чорногорії знайти складно. Звичайно, ці послуги надають місцеві майстри, але якість і рівень цих послуг дуже поступається тим, до яких звикли іноземці.

Тому відкриття салону краси з командою справжніх професіоналів – справа вигідна. Інформація про салон і хороших майстрів швидко розлетиться містом, забезпечивши потік клієнтів.

Відкриття бізнесу, або з чого почати

Спрямованість майбутнього бізнесу визначена. Виникає таке запитання: чи може представник іншої держави займатися цим видом бізнесу чи ні, і як правильно все оформити? У законодавстві Чорногорії немає жодних обмежень, які б забороняли вливання іноземного капіталу в місцеву економіку (винятками є лише напрямки, пов’язані з держбезпекою).

Підписання договору

Тому будь-який іноземець може відкривати фірму в Чорногорії та вести бізнес.

Відкриття бізнесу у Чорногорії – проста процедура. Оптимальним рішенням у 2022 році буде реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю (чорногірською DOO). Перевагою такого суспільства є можливість вказати в статуті відразу кілька видів діяльності (1 основна та кілька додаткових), які в разі потреби можна змінити.

За термінами реєстрація займе 5-10 днів, при цьому для оформлення знадобиться тільки закордонний паспорт.

Процедуру реєстрації легко пройти самостійно:

 • Крок 1. Подати до Центральної палати комерційного суду акта про заснування підприємства.
 • Крок 2. Отримати сертифікацію.
 • Крок 3. Чекати 5 робочих днів.

Ось, власне, і весь процес реєстрації, після якого фірмі надається ідентифікаційний номер. Далі відкривається рахунок у банку, і все – можна вести підприємницьку діяльність.

Насправді процедура може затягтися. Можливо, доведеться надати додаткові дозволи на певні види діяльності, та й місцеві представники органів влади не відрізняються моторністю.

Інформація щодо бізнесу в Чорногорії – на відео.

Тому боятися не слід, потрібно вимагати у держорганах виконання строків.

Купівля готового бізнесу

Ви можете організувати свою справу з нуля або купити готовий бізнес у Чорногорії.

Варто зазначити, що продаж бізнесу в Чорногорії – річ поширена, і легше купити готовий бізнес із усією необхідною документацією, ніж витрачати на цей час та гроші. Продається, в основному, бізнес, пов’язаний з туризмом та ціни на нього прийнятні.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.