UKRjizn.com
Image default
Фінанси

Бізнес у Франції

Бізнес у Франції

29.06.2022

Відкриття бізнесу у Франції дає чудові можливості для розвитку та виходу на міжнародний ринок у 2022 році, які надає країна.

Розмова по телефону

Незважаючи на те, що здебільшого Франція відома своєю дивовижною культурою, пам’ятками та курортами, вона також давно заслужила славу як країна з надійним та стабільним кліматом в економіці, стійкою політичною системою та законодавчим регламентом, що відповідає сучасним вимогам.

Безперечною перевагою країни є також її членство у Євросоюзі, ООН та ОБСЄ. Держава веде активну діяльність у зовнішній політиці та є виробником безлічі марок різної продукції.

Все це з кожним роком залучає в державу потоки інвестицій, які ще більше зміцнюють Францію в її економічній стабільності, тому держава дуже зацікавлена ​​у співпраці з іноземними підприємцями та міжнародними організаціями та створює сприятливі умови для них на всіх етапах реєстрації та ведення бізнесу на своїй території.

Відео про бізнес у Франції.



Підтримка уряду

Франція дуже добре ставиться до іноземних підприємців. Для їхньої підтримки та стимулювання в країні функціонують кілька громадських державних організацій, які надають допомогу з тих чи інших питань на кожному етапі оформлення нового підприємства або при купівлі вже існуючого. Серед них:

  • агенція Ubifrance;
  • регіональні поради;
  • торгово-промислові палати як місцевого, і федерального значення.

Для того, щоб відкрити бізнес у Франції, підприємцю необхідно запастись достатньою сумою для внесення мінімального статутного капіталу та продумати бізнес-план майбутнього підприємства. Політика держави щодо іноземних бізнесменів та підтримки малого бізнесу у Франції є досить толерантною. І це дозволяє не боятися шквалу обмежень та перешкод з боку контролюючих структур.

Міжнародні переговори

Переговори урядів двох країн, Росії та Франції.

Звичайно, і в цій країні є низка галузей, відкриття бізнесу в яких вимагатиме зібрати дозвільні документи, сертифікати чи ліцензії. Є й такі, де іноземним громадянам забороняється працювати, наприклад діяльність, пов’язана з державним управлінням.

У більшості напрямів спеціальна освіта чи навички не потрібні, і іноземці без особливих труднощів відкривають фірми та розвивають свою справу на теренах країни. У будь-якому випадку бізнес-школи Франції пропонують безліч курсів, після закінчення яких потрібну ліцензію буде отримано без ускладнень.

Бізнес імміграція до Франції

Також для іноземних бізнесменів дуже часто є важливим саме бізнес-імміграція до Франції. У цьому сенсі державі теж є що запропонувати, адже через рік успішної діяльності та дотримання певних умов можна отримати посвідку на проживання в країні. А за 5 років можна буде отримати право на громадянство Франції.

Французький паспорт

Які варіанти бізнес-імміграції існують у 2022 році.

  1. Карта комерсанта. Це найпоширеніша бізнес-віза до Франції, яка видається підприємцям та управлінцям французьких організацій. Головні критерії отримання:
  • професійний досвід;
  • перспективний бізнес-проект;
  • відсутність судимості.

Додатковим плюсом буде, якщо проект уже довів свою ефективність, існуючи певний час. Для того, щоб подати заявку на отримання картки комерсанта, потрібно звернутися до Консульства Франції в країні проживання та дочекатися рішення. Термін, за який заява буде розглянута, може становити від півроку та більше. Якщо відповідь буде позитивною, претендент отримає ВНЖ на 1 рік та право її продовження до 3 років.

Якщо підприємство відкривалося по цій карті, при успішній діяльності компанії заявник може отримати картку постійного резидентства на 10 років. А якщо заявник має на меті набуття громадянства, йому доведеться прожити на території країни близько 5 років. Також він може забрати у Францію сім’ю.

Французька родина

  1. Skills and Talents. Ця програма чудово підходить для іноземних бізнесменів, які не є громадянами Євросоюзу, але бажають відкрити фірму у Франції. Щоб стати учасником, заявник повинен мати:
  • вища освіта;
  • навички у підприємництві та досвід ведення діяльності від 1 року.
  • Бізнес-план, що відповідає основним вимогам Французького уряду:
  1. a) економічний зиск для країни від його реалізації;
  2. b) підкріпленість достатньою кількістю фінансів для її здійснення;
  3. c) створення робочих місць для французьких громадян.
  4. Інвестор. Програма для іноземців, які готові інвестувати в економіку країни суму від 10 млн. євро. У разі претенденту відкривається перспектива отримання ВНЖ відразу терміном до 10 років. У своїй компанії бізнесмен повинен при цьому надати щонайменше 50 робочих місць для громадян Франції.

Є й інші варіанти імміграції до Франції та ведення там своєї справи, але довшим шляхом. Наприклад, відкрийте компанію у партнерстві з громадянином Франції чи Євросоюзу, а потім можна спробувати оформити ВНЖ за однією з міграційних програм, описаних вище.

Реєстрація фірми

Пачка документів

Для того, щоб зареєструвати нову компанію, необхідно:

  • зібрати установчу документацію;
  • подати їх у зведений регістр організацій;
  • продумати назву та внести її до національного переліку організацій;
  • одержати номер податкової ідентифікації;
  • внести нову компанію в Бюлетень комерційних та цивільних оголошень.

Багато бізнесменів вважають більш простим та швидким шляхом відкриття у Франції свого представництва. Такий варіант підходить лише тим, хто вже володіє бізнесом у країні громадянства. Для цього потрібно:

  • відправити установчі документи до торгового суду та статуту фірми;
  • зареєструватися у торговому реєстрі;
  • отримати картку комерсанта.

Типи форм власності

Від того, яка форма власності в організації залежить сума податків та відповідальність власника. Найпоширенішими є:

  1. SARL. Це французький аналог ТОВ, що передбачає наявність не менше двох акціонерів та управляючого директора. Сума статутного внеску може бути від 1 євро. Для компаній, які мають малий бізнес у Франції та сімейні підприємства цієї форми, існує можливість відраховувати прибутковий податок замість належного корпоративного.
  2. EURL – відрізняється від SARL тим, що власником компанії та єдиним акціонером може виступати одна людина. При цьому відповідальність та зобов’язання залежатимуть від суми інвестиційних вкладів та документів, що регламентують.
  3. SA. Суспільство акціонерів – форма, розрахована велике підприємство, передбачається наявність понад 7 власників акцій. Найменша статутна сума – 37000 євро. Організація управляється радою, яка має налічувати від 3 до 18 директорів. У такої фірми має бути призначений перевіряючий для регулярного аудиту.
  4. SAS. Це суспільство, у якому допускається мінімальна кількість акціонерів. Призначення аудитора потрібне, лише якщо у компанії більше 20 співробітників, а щорічний грошовий оборот перевищує позначку 1 млн. євро.
  5. SNC. Це повне товариство, де всі учасники відповідають усім майном. Реєстрація такої компанії не вимагає внесення статутного капіталу та публічної звітності у майбутньому.

Оподаткування

Підрахунок

Франція відрізняється досить складною системою оподаткування, в якій доведеться довго розумітися на майбутнього бізнесмена. Але зробити це потрібно, оскільки ухилитися від сплати податків і при цьому не ризикнути своєю свободою навряд чи вдасться.

Отже, французьким фірмам, відштовхуючись від своїх прибутковості, потрібно оплачувати корпоративний чи прибутковий податок.

Існує також спеціальний податок, який нараховується у певних ситуаціях.

  • Податок на прибуток. Це прогресивна ставка, яка сплачується виходячи із кількості прибутку. Якщо прибуток фірми становить менше 9 тис. євро, податок не нараховується, максимальна ставка становитиме 45%.
  • Корпоративний – 33,33%.
  • Базова ПДВ – 20%, знижена 2,1%, 5,5% та 10% – нараховується на певні товари та послуги, які надає компанія.

Відео про податки у Франції.

Напрями

Перш ніж зареєструвати або купити бізнес, потрібно зосередитися на виборі ніші. Малий і середній бізнес у Франції вважаються найперспективнішими завдяки тому, що практично не схильні до впливу державного апарату. Популярністю користуються такі галузі:

  • ресторанний бізнес;
  • туристичний сервіс;
  • торгівля;
  • IT – сфера.

Також затребуваний готельний бізнес завдяки постійному потоку туристів цілий рік.

Готель Рітц

Вид на готель Рітц, розташований у центрі Парижа

Незважаючи на конкуренцію, ці напрямки й досі актуальні для іноземних бізнесменів. Це зумовлено тим, що менталітет місцевого населення та багатокультурність гостей країни вітають різноманітності та нововведення.

Достатньо відкрити заклад громадського харчування, що включає унікальні особливості в багатолюдному районі одного з міст Франції, і можна не сумніватися в тому, що цікаві відвідувачі не забудуть зазирнути, щоб випробувати щось незвичайне.

Теж стосується і готелів. Щорічно країну відвідують мільйони туристів різних статусів та фінансових положень. Одні бажають провести в найкрасивішій країні далеко не перші відпустки чи вихідні, а інші побачити Францію вперше. Тому потреба як у великих розкішних закладах, так і маленьких готельчиках чи бюджетних хостелах буде завжди.

Також залежно від регіону можна відкривати інші напрямки. Наприклад, для Марселя підійде суднобудівна компанія з виготовлення яхт і прогулянкових катерів, тоді як у Леоні найприбутковіше відкривати підприємство для винного виробництва.

Французьке вино

Франція – неймовірна країна з величезною кількістю можливостей та лояльним ставленням до іноземних підприємців із різних бізнесових галузей. При правильному підході і великому бажанні досягти успіху в цій країні не важко. Знайти роботу у Франції можна на спеціалізованих сайтах.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.