UKRjizn.com
Image default
Релігійні святаСвята

Благовіщення 2022 року

Цей день відноситься до двунадесятих свят християнства. Він є символом Спокути гріхопадіння Єви. Як слід відзначати Благовіщення 2022, розповість ця стаття.

Свято Благовіщення

Коли і як зародилося свято?

Події, що передують зародженню свята, описав євангеліст Лука. (Євангеліє від Луки, глава 1, вірші 26-38). Більше двох тисяч років тому в Назареті жила скромна і слухняна дівчина Марія.

Більшу частину часу вона молилася, так як була віддана для служіння Богу своїми батьками, вони довго були бездітними і дали обітницю, що при народженні дитини вони присвятять його служінню Господу. Коли Марії виповнилося три роки, Іоаким і Анна віддали дочку на виховання в Єрусалимський храм.

Проживши в атмосфері богомислення близько десяти років, Марія так перейнялася любов’ю до Бога, що вирішила не виходити заміж. Після виконання 14 років вона могла сама вирішувати свою долю. Її батьки до цього часу вже померли, і вона залишилася при храмі.

Дізнавшись про обітницю Марії не пов’язувати себе узами шлюбу, первосвященик заручив її з старим родичем Йосипом. Згідно (Мт . 13: 55-56), він був теслею і овдовів. Старий мав своїх дітей, але не відмовився опікати Марію.

Після того, як виповнилося шість місяців з дня Зачаття Іоанна Хрестителя, Бог послав Архангела Гавриїла до «зарученої» Марії з важливим дорученням. З’явившись перед Дівою, вищий ангел привітав її такими словами: “Радуйся, Благодатна, Господь з Тобою!».

Марія трохи зніяковіла такому поводженню. Архангел пояснив їй, що вона скоро народить сина Всевишнього, який потім займе престол Давида. Марія не могла зрозуміти, яким чином вона народить, якщо дала обітницю безшлюбності і не знає чоловіка.

Ангел заспокоїв її, що зачаття відбудеться за допомогою Святого Духа безсіменним способом. Як сказано в Вих. 40: 34, Чис. 9: 15:»сила Всевишнього осяє її”. При цьому Архангел Гавриїл згадав стару Єлизавету, яка також зачала Іоанна Хрестителя з Божої волі. Діва повірила ангелу і відповіла: «Се, раба Господнього. Хай буде мені по слову Твоєму”.

Коли відзначається Благовіщення-якого числа?

Це свято не пов’язаний з Великоднем, як деякі інші. Після вселення Бога в черево Марії він перетворився на людину. Далі все розвивалося за земними законами. Тобто, Діва народила Божого Сина через дев’ять місяців.

Історія виникнення Благовіщення

Щоб дізнатися, якого числа відзначається Благовіщення, потрібно відрахувати дев’ять місяців тому Від Різдва Христового. Як відомо, друге свято відзначають завжди 7 січня. Значить, Благовіщення також має постійну дату, і щороку святкується 7 квітня. Католики» привітання Марії ” відзначають 25 березня.

Дата зачаття Христа стала святом в 560 році після розпорядження візантійського імператора Юстиніана. Остаточна назва свята з’явилося лише в сьомому столітті.

До цього в церковній літературі він позначався, як “початок Спокути«,» День вітання«,» повідомлення” та ін в даний час повна назва свята звучить так: Благовіщення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, і Приснодіви Марії.

Значення свята

В Стародавньому передбаченні Ісаї говориться, що Діва народить сина на ім’я Еммануїл (Іс. 7:14). Воно означає:»З нами Бог”. Церква розцінює появу Архангела Гавриїла перед Марією, як початок порятунку людства від гріха. У день Благовіщення світ підніс Богу найкраще, що у нього було — Пречисту Діву Марію.

Господь відповів людству благодаттю Святого Духа. Богослови вважають, що в серці Приснодіви сталася таємнича зустріч занепалого людства з Господом. Вони часто порівнюють “розсудливість” Діви Марії і легковірство Єви, яка повірила змії, а по суті, послухалася поради диявола. Таким чином, вона замість щастя знайшла горе.

Церква закликає в день Благовіщення радіти поверненню на землю благодаті. Свято є уособленням смирення і чистоти людей, їх віри в Божу всемогутність. Він також є показником безмежної любові Господа до гине людству.

Специфіка богослужіння

Так трапляється, що Благовіщення іноді потрапляє в великодній і великопісний період. Якщо свято трапляється в будні дні або суботу, то богослужіння починається з великого повечір’я.

Якщо Благовіщення настає в понеділок і неділю, то служба починається з вечірні. У разі, якщо свято збігається з Великоднем, то великодній канон з’єднують з Благовіщенським. Поліелея при цьому відсутня.

Привітання з Благовіщенням

Після шостої пісні священик читає Євангеліє. У всеношних піснях згадують Матір Божу і порівнюють її з терновим кущем, який не зміг згоріти в Синайській пустелі (Вих. 3:2.). Діву Марію порівнюють також зі сходами, яку бачив яків. Вона була вперта в землю і йшла в небо. (Побут. 28: 13-19) у стихирах згадується, що після народження Ісуса Христа небо і земля з’єдналися. Адам оновився, а Єва звільнилася.

На вечірньо читають уривки старозавітних творів: побут. 28: 10-17, Єз. 43: 27, 44: 1-4, Прит. 9: 1-11, Вих. 3: 1-8, Прит. 8:22-30. Під час літургії всеношної звучить тропар-спеціальна молитва: Днесь спасіння нашого главізна, і еже від століття таїнства явище: Син Божий Син Діви буває і Гавриїл благодать благовістить. Тим же і ми з ним Богородиці возопіім: радуйся, Благодатна, Господь з Тобою.

Специфіка богослужіння

Так трапляється, що Благовіщення іноді потрапляє в великодній і великопісний період. Якщо свято трапляється в будні дні або суботу, то богослужіння починається з великого повечір’я.

Якщо Благовіщення настає в понеділок і неділю, то служба починається з вечірні. У разі, якщо свято збігається з Великоднем, то великодній канон з’єднують з Благовіщенської. Поліелея при цьому відсутня.

Після шостої пісні священик читає Євангеліє. У всеношних піснях згадують Матір Божу і порівнюють її з терновим кущем, який не зміг згоріти в Синайській пустелі (Вих. 3:2.). Діву Марію порівнюють також зі сходами, яку бачив яків.

Вона була вперта в землю і йшла в небо. (Побут. 28: 13-19) у стихирах згадується, що після народження Ісуса Христа небо і земля з’єдналися. Адам оновився, а Єва звільнилася. На вечірньо читають уривки старозавітних творів: побут. 28: 10-17, Єз. 43: 27, 44: 1-4, Прит. 9: 1-11, Вих. 3: 1-8, Прит. 8:22-30.

Під час всеношної Літургії звучить тропар-спеціальна молитва: Днесь спасіння нашого главізна, і еже від століття таїнства явище: Син Божий Син Діви буває, і Гавриїл благодать благовістить. Тим же і ми з ним Богородиці возопіім: радуйся, Благодатна, Господь з Тобою.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.