UKRjizn.com
Image default
Спорт

Чемпіонат світу з хокею 2020 року

Чемпіонат світу з хокею з шайбою 2020 стане 84-м за рахунком змаганням. Турнір є щорічним і проводиться під егідою міжнародної федерації хокею з шайбою IIHF. Разом з Олімпіадою світовий чемпіонат є престижним турніром для збірних.

У цьому ж році планується проведення й іншого турніру-Кубок світу з хокею 2020. Це дітище цілком і повністю належить НХЛ. Але стовідсоткової гарантії, що захід відбудеться, немає.

Кубок світового чемпіонату з хокею

Вибір місця проведення

За всю історію ЧС з хокею проходив на двох континентах: в Північній Америці чи Європі. Для самої Швейцарії, в якій пройде турнір 2020 року-це буде одинадцятий прийом кращих хокейних збірних.

Спочатку швейцарці подавали офіційну заявку на змагання 2019 року. Але в січні 2015 року країна відмовилася від цієї ідеї, і стала одним з претендентів на чемпіонат 2020 року.

Серед конкурентів значилися Латвія, Фінляндія і Білорусь. Причому до того, як Швейцарія не змінила власну заявку з ЧС 2019 2020, більшість експертів вважали, що у Латвії є стовідсоткові шанси на отримання права провести турнір.

Однак за результатами чеського конгресу, який відбувся в середині травня 2015 року, стало відомо, де пройде змагання. Господинею ЧС з хокею 2020 стала Швейцарія.

Швейцарська заявка

Згідно офіційної заявки хокейний турнір пройде в двох містах: в Цюріху і Лозанні. В якості резервного міста запланований населений пункт Цуг.

У двох містах є побудовані хокейні арени:

  • Халленштадион в Цюріху;
  • “Боссард Арена” в Цузі.

До 2020 року спеціально для світової першості в Лозанні побудують новий каток з трибунами, що вміщають 10 тисяч глядачів. Наприклад, ХК Лозанна проводить свої домашні ігри на арені “Patinoire de Malley”. Вона розрахована на 8000 уболівальників.

Хокеісти на льду

Халленштадион

Спортивна споруда розташована в Цюріху. У швейцарській національній лізі на арені виступає ХК «Цюріх Лайонс».

Був офіційно відкритий в далекому 1939 році. Реконструкція проводилася лише одного разу – в 2004-05 роках. Контракт на перебудову арени отримала компанія «Nussli». На роботи було витрачено приблизно 150 мільйонів швейцарських франків.

Халленштадион підходить для проведення не тільки хокейних матчів, але і концертів. На хокеї можуть бути присутніми 11200 глядачів. Максимальна аудиторія на концертах розширена до 13 тисяч.

На Hallenstadion проходили ігри ЧС з хокею 1998, зустрічі жіночого чемпіонату світу з хокею 2011 року. У 2006 році тут грали гандболісти на чемпіонаті Європи.

“Боссард Арена” в Цузі

Крита арена в Цузі, в порівнянні зі стадіоном в Цюріху, побудована недавно. Урочисте відкриття відбулося в серпні 2010 року. Спонсором будівництва виступила однойменна компанія. Bossard Group займається постачанням виробів кріплення: болтів, гайок, шурупів, шайб.

Арена в Цузі вміщує 7015 глядачів. При цьому тільки трохи більше 4 тисяч цих місць сидячі. За воротами розташовуються тільки стоячі місця.

Боссард Арена

Формат змагання

Збірні поділяються на дві групи по вісім команд і грають по круговій системі. Розклад ігор організатори складають попередньо.

Чотири перші команди з кожної групи виходять в раунд плей-офф і грають 1/4, 1/2 фіналу, фінал і матч за 3-е місце.

Хокейні колективи, що зайняли останні місця в своїх групах, втрачають прописку у вищому дивізіоні і переходять в перший. На їх місце приходять переможці змагань в першому дивізіоні.

Беруть участь збірні

При нинішньому форматі турніру загальне число учасників дорівнює шістнадцяти. Одне з місць автоматично отримує приймаюча сторона. У 2020 році це буде Швейцарія.

Далі завжди присутні дві північноамериканські команди США і Канада. Решта місць займають європейські країни. Непорушними виглядають позиції Росії, Чехії, Швеції, Фінляндії, Словаччини, Німеччини.

Ймовірно, що на першість світу приїдуть Данія, Латвія, Франція. Дуже рідко цю компанію розбавляють інші представники (в 2017 році грала Словенія, в 2018 році на ЧС грала збірна Південної Кореї).

Розклад

За всю історію чемпіонами світу ставали вісім держав. Число титулів чемпіонів світу Канади і Росії (з урахуванням СРСР) давно перевалило за два десятки. Поруч з ними не стоїть жодна збірна.

Розклад змагань з хокею

Трохи більше десяти перемог у команд Швеції та Чехії. У решти (США, Фінляндія, Великобританія, Словаччина) по одній або дві Вікторії.

Але заслуги минулого не змусять золоті медалі самим опинитися на шиях хокеїстів. Потрібно виходити на лід і битися за перемогу. Питання про те, хто завоює титул в 2020 році залишається відкритим.

Враховуючи тенденції останніх років, основна боротьба розгорнеться між росіянами, канадцями, американцями, шведами. Вклинитися в боротьбу здатні господарі чемпіонату швейцарці, і можливо чехи з фінами.

На чемпіонаті світу немає слабких команд. Досить сильно на подальший розвиток подій впливає те, за якими місцями розподілятися Збірні за підсумками групового раунду.

Велика проблема збірних полягає в тому, що сильні хокеїсти країн не можуть брати участь в чемпіонаті світу. Причина проста і зрозуміла: зайнятість спортсменів в іграх власних клубів в НХЛ. Як відомо північноамериканська ліга не горить бажанням відпускати гравців і втрачати в якості.

Досить давно і широко застосовується добора енхаеловцев збірними. Старт ігор на виліт в НХЛ частково збігається з часом проведення чемпіонату світу з хокею.

Гравці команд, що вилетіли з плей-офф, на запрошення збірних можуть поповнити їх склад по ходу ЧС. Однак не завжди це приносить результат. Адже прибулі гравці не проходили передтурнірну підготовку зі збірниками, що впливає на зіграність хокеїстів. Це важливий фактор в сучасному хокеї.

Наступні першості

Приймачем швейцарського чемпіонату світу 2020 стане турнір, який спільно проведуть Білорусь і Латвія. Далі в 2022 році ЧС переїде в Фінляндії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.