UKRjizn.com
Image default
Економіка

через Росію світові загрожує голод

Росія наражає світ на ризик масового голоду через блокаду постачання українського зерна та обмеження на власний експорт зернових культур, заявив у суботу верховний представник ЄС із зовнішньої політики Жозеп Боррель.
Загроза забезпеченню продовольчих поставок та суперечка про причини наростаючої кризи, яку Москва веде із Заходом щодо введених санкцій, стануть домінуючими темами на переговорах міністрів закордонних справ Європейського Союзу, які відбудуться у понеділок у Люксембурзі.
«Ми готові працювати з ООН та нашими партнерами, щоб запобігти будь-якому небажаному впливу на глобальну безпеку продовольчих поставок», – написав Боррелль у статті, опублікованій у його офіційному блозі.
“Свідомий політичний вибір Росії полягає в перетворенні експорту зерна на “зброю” і використанні його як інструмент шантажу щодо всіх, хто виступає проти її агресії”, – сказав Боррель.
«Росія перетворила Чорне море на зону бойових дій, блокуючи постачання зерна та добрив з України, що також торкнулося російських торгових судів. Росія також застосовує квоти та податки на експорт зерна», – додав він.
Санкції, запроваджені ЄС, «не забороняють Росії експортувати будь-які сільськогосподарські товари, оплачувати такого роду російський експорт чи постачати насіння, за умови, що фізичні чи юридичні особи, які перебувають під санкціями, в угодах не беруть участь… Ми повністю усвідомлюємо, що довкола цього питання про санкції йде “битва інтерпретацій”», продовжив Боррель.
Він додав, що необхідно вирішити питання щодо відновлення українського експорту морем.
«Ми тісно співпрацюємо з ООН з цього питання, і ЄС і держави, що входять до його складу, готові зробити свій внесок у необхідні дії для досягнення цієї мети. Ми сподіваємося, що рішення буде знайдено найближчими днями. Якщо цього не зробити, це може спричинити глобальну продовольчу катастрофу», — попередив голова європейської дипломатії.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.