UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати бухгалтера в Україні в 2021 році?

Останні новини Про індексацію зарплати бухгалтерам в Україні в 2021 році носять суперечливий характер. Самі працівники калькулятора впевнені, що їх зарплата не відповідає ні складному роду занять, ні вимогам до досвіду і професіоналізму. Однак навіть у простому аспекті підвищення окладу в бюджетних установах, перспектив небагато: коли називаються галузі, де приріст нарахувань стабільний в останні 2 роки, бухгалтерська професія в них не входить.

зарплата бухгалтерам в Україні в 2021 році

Ситуація із заробітком

В Україні числиться понад 1,6 млн безробітних, і на провладних порталах звично запевняють, що це небагато, оскільки є безліч країн, які постраждали від пандемії в галузі економіки. Ринок праці, особливо, коли мова йде про галузі, діяльність яких практично зупинилася через коронавірус, знаходиться в катастрофічному становищі.

Від перманентних локдаунів, що вводяться владою, впали доходи готельного бізнесу, туристичної та культурної галузі, роздрібної торгівлі непродуктовими товарами, транспортних компаній і закладів громадського харчування:

  1. До пандемії (Держстат України запевняє, що так воно і було) спостерігалося стабільне зростання зарплат в логістиці та страхуванні, в області інформації та телекомунікацій, кур’єрської доставки та сільського господарства. З деякими з цих тверджень можна посперечатися (особливо в сільськогосподарській сфері, де держава в рази збільшила податки на доходи).
  2. Як видно з цього переліку, зарплата бухгалтера в Україні не відноситься ні до числа високих, ні до переліку постійно зростаючих.
  3. П.Кухта, колишній виконуючий обов’язки глави Міністерства економіки, запевняє, що в нинішньому році зарплата середньостатистичного українця не буде втрачати в динаміці зростання.
  4. Іноземні експерти відзначили, що в 2020 в Україні настала фінансова криза, особливо сильна через порожню скарбницю і непрофесіоналізм людей при владі.
  5. Середня зарплата в галузях, постраждалих від світової пандемії, впала на 40%.
  6. На чому заснована оптимістична заява про те, що в країні не змінилася економічна ситуація (тільки за 1 квартал поточного року падіння ВВП України склало 3%), незрозуміло.

П.Кухта вірний, що економіка відразу піде на лад, як тільки внесуть зміни до Трудового кодексу, що залишився з радянських часів. Як тільки його декомунізують, відразу зменшиться безробіття і ринок праці стабілізується.

Перспективи зростання

Підвищення зарплати бухгалтерам в Україні 2021 можливе тільки в одному випадку – коли людина працює в приватній структурі і є професіоналом своєї справи. У цьому випадку роботодавець, зацікавлений в утриманні цінного співробітника, що допомагає вести грошові розрахунки і залагоджувати податкову звітність без промахів, може підняти йому зарплату. Що ж стосується бюджетної сфери, то досить згадати про закони, прийняті урядом Гройсмана, в яких планувалося підняти зарплату медиків і педагогів до 3 мінімалок.

індексація зарплати бухгалтерам в Україні

Закони прийняті, але перманентно порожня скарбниця і Бюджетний кодекс дозволяють уряду ігнорувати підзаконні акти і залишати оплату праці на колишньому, невисокому рівні. Цифра середньої зарплати бюджетників-ні про що, тому що зазначені 13 тисяч не співвідносяться з СЗ ні по одному з регіонів, крім столичного. Однак там це пояснюється окладами міністрів, депутатів і держчиновників, у яких оклади незмінно високі і ростуть стабільно.

Українські сайти, відповідаючи на питання, коли бухгалтерам підвищать зарплату в Україні 2021, рекомендують подбати про свій заробіток самостійно:

  • поговорити з роботодавцем, посилаючись на високу оплату праці бухгалтерів за кордоном;
  • зайнятися додатковою роботою-складати економічні аналізи і займатися організацією управлінського обліку;
  • співпрацювати з міжнародними партнерами і складати прогнози;
  • працювати більше покладеного часу і підвищувати свою кваліфікацію.

Є ще конструктивні поради міняти місце роботи або галузь, підшукуючи посаду з хорошим окладом, наприклад, піти в видобувну промисловість, важке машинобудування або в будівництво, де професія бухгалтера затребувана. Фріланс рекомендується, як додаткові метод заробити на власні потреби.

Про індексацію в Україні

Останні новини Про індексацію зарплати бухгалтерам в Україні в 2021 році нічим не відрізняються від новин за аналогічними професіями. В Україні є готова формула компенсації витрат суб’єкта на зростання споживчого кошика і продуктів першої необхідності. Зарплата поточного місяця індексується відповідно до індексів, які визначаються за попередній термін, коефіцієнти і навіть вже готові суми можна знайти на сайті податки і Бухоблік.

Індексація стосується тільки суми прожиткового мінімуму працездатної людини (на початку поточного року це були 2270 грн). Решта коштів з посадового окладу не підлягають збільшенню подібним чином. Якщо працівник працював на повну ставку, в січні йому додали трохи більше 80 грн., при неповному відпрацюванні-сума перераховується відповідно до реально відпрацьованих годин.

Не індексуються ні тимчасові надбавки, ні виплати одноразового характеру, ні Суми з / п, розрахунок яких здійснюється за рівнем середньої зарплати. Працівники бухгалтерії практично нічим в цьому питанні не відрізняються від інших бюджетників. Що ж стосується зростання оплати до гідного рівня, то він гарантовано буде у військових, державних службовців і кур’єрів служби доставки (в період чергового локдауну).

Скорочення бухгалтерів у 2021 році в Україні в тотальному масштабі урядом не заплановано. Оптимісти з сумнівних сайтів стверджують, що ніхто не буде звільняти представників такої затребуваної професії. Для роботи бухгалтером дійсно потрібні специфічні професійні знання, досвід роботи і особливий склад розуму. Однак в умовах пандемії ніхто не може гарантувати, що приватний роботодавець не проведе скорочення або не ліквідує підприємства. Цілком ймовірно, що і уряд вирішить підняти зарплату працівникам бухгалтерії при дефіциті бюджету.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.