UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати МНС в Україні в 2021 році

У країні перманентно проводяться зміни законодавства, обговорюються нові законопроекти, проте широко розтиражовані зміни на краще так і залишаються на папері. Причина цього явища-перманентний дефіцит бюджету і зростання зовнішнього боргу – по ньому потрібно регулярно платити, на додачу до величезних виплат по тілу боргу і проплатам є ще відсотки, що становлять чверть суми.

Ось чому невідомі точні терміни, коли МНС підвищать зарплату в Україні. На проурядових сайтах незмінно інформують про те, що влада працює над цим питанням вже майже три роки, але реального результату цієї роботи поки ніхто бачив.

Чи буде підвищення зарплати МНС в Україні в 2021 році

Проста статистика

На інформаційних сайтах наводяться дані, наочно демонструють, що зарплата співробітникам МНС в Україні – вкрай варіабельне поняття – в Києві, на відкритих вакансіях, можна знайти найвищі пропозиції – 17 тис.в національній валюті, в Одесі готові розщедритися на 14 тис., в Житомирі пропонують цілих 12 000, в Запоріжжі орієнтують на 4 тис. середньої зарплати. Це не дивно, тому що саме в столиці і в Південній Пальмірі-найбільший дефіцит кадрів і найвищий відсоток небезпечних ситуацій, в яких потрібна героїчна робота пожежників.

Підвищення зарплати МНС в Україні 2021, як і в минулі роки – благодатна тема для спекуляцій, на якій піариться ось уже третій уряд і другий президент. Починаючи з 2018 року, співробітникам обіцяють не тільки зростання зарплат у структурі, а й переоснащення, і реформу-реорганізацію. Все це життєво необхідно:

  • силовий підрозділ відчуває дефіцит кадрів, спеціального оснащення;
  • велика частина автопарку ще радянського часу і працює з останніх сил;
  • фахівці і новобранці, які прийшли за покликанням, йдуть або їдуть за кордон на роботу, яка дозволяє прогодувати сім’ю і при цьому не ризикувати життям щодня.

Говорити про зарплату МНС в цілому, неможливо, оскільки в службі є кілька підрозділів – в тому числі – пожежники, сапери, рятувальники, інженери і зв’язківці. Однак можна з упевненістю сказати, що це – важливий підрозділ, який вимагає всього, що обіцяє уряд-переоснащення, модернізації та матеріального заохочення.

Шляхи підвищення

Судячи з того, що це питання посилено мусується ось уже кілька років, підвищити зарплату співробітникам уряд має намір тільки через скорочення співробітників МНС в 2021 році в Україні. Про це давно підготовлений законопроект, але він не знаходиться в списку актуальних-підвищення зарплати військовим в зоні АТО, депутатських пенсій і сплата за зовнішнім боргом цікавить депутатів ВР набагато більше.

Реформа зовсім не означає, що Кабмін за домовленістю з Мінфіном видасть директивну вказівку про підйом зарплати до прийнятної цифри. Поки уряд обіцяє ряд заходів, в числі яких:

  • скорочення керівного складу;
  • скасування незайнятих вакансій;
  • розподіл частини коштів, зекономлених в результаті подібних дій між вцілілими співробітниками;
  • проведення іспиту та співбесіди на профпридатність і Новий відсів.
Зарплата МНС в Україні в 2021 році

Співробітникам МНС пропонується подбати про зростання своєї зарплати самостійно. Для цього їм доводиться брати додаткові обов’язки і відпрацьовувати не тільки свою ставку, підніматися в таблиці тарифних розрядів і службовими сходами (де планується скоротити кількість керівних посад), а й освоювати нові навички та вміння на платних курсах підвищення кваліфікації.

Влада має намір створювати добровільні дружини помічників пожежним, з умовою, щоб волонтери обов’язково пройшли спеціальні курси. У цьому випадку їм буде дозволено брати участь у гасінні пожеж. Це-все, що необхідно знати про їх черговий намір заощадити на зарплатах людей, які щодня ризикують життям і отримують неадекватну оплату від держави.

Індексація: нюанси

Деякі наївні люди, відшукуючи останні новини Про індексацію зарплати МНС в Україні в 2021 році, вважають, що цей умовний процес компенсації зростання ІСЦ може істотно змінити обсяг зарплати. У суворій реальності України, механізм, розроблений майже 3 десятиліття тому, і з тих пір жодного разу не змінювався, передбачає малоефективні заходи.

Нинішній розмір ІСЦ не відповідає реальному рівню інфляції. На відсоток, опублікований Держстатом в періодичних виданнях, множать тільки одну частину зарплати, в розмірі прожиткового мінімуму.

Підвищення становить не більше 100 грн., але на момент нової індексації враховується не збільшена сума, а знову голий ПМ. Щоб бухгалтери не помилилися в підрахунках, їм розсилають вже готові таблиці індексації, для кожного тарифного розряду, тому цифри додаються автоматично.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.