UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати Нацгвардії в Україні в 2020 році?

Багаторічні бойові дії на сході України показали уряду, що без функціонує на належному рівні армії існувати просто неможливо. Це змусило політиків звернути увагу на численні проблеми військових формувань і нарешті зайнятися їх вирішенням, виділити гроші на реформування сфери і постаратися збільшити заробітні плати. Хоч зараз і збільшилася кількість контрактників, саме призовники все ще залишаються основною бойовою одиницею ЗСУ. Призовники можуть бути відправлені в кілька місць несення служби, одне з яких – Національна гвардія України. У зв’язку з цим часто виникають питання з приводу того, яка зараз зарплата в Нацгвардії в Україні і буде вона переглянута найближчим часом.

підвищення зарплати Нацгвардії

Більше про Національну гвардію

Це військове формування було створено ще в 1991 році і в той час воно існувало в якості окремої і самостійної силової структури, але трохи пізніше Нацгвардія була розпущена. Події, які відбулися в березні 2014 року в Криму, призвели до того, що влада держави всерйоз задумалися про відродження даного формування і представники ВРУ проголосували за його відродження. Тоді ж і був виданий наказ, в якому визначався порядок формування служби, її особливості та багато іншого.

На нинішньому етапі Національна гвардія являє собою військове формування, яке також виконує правоохоронні функції на базі МВС, Служба складається з солдатів строкової служби, так і з контрактників. В цілому штат складається більш ніж з 60 тисяч осіб. Насправді ця служба має досить широкий спектр обов’язків, серед яких можна виділити:

  1. Охорону правопорядку, а також захист життя, прав і свобод, інтересів громадян України, суспільства і держави в цілому, охорона територій та забезпечення територіальної цілісності держави.
  2. Участь у бойових діях у разі відритого збройного конфлікту або нападу з боку противника.
  3. Протидія незаконним формуванням, терористичним організаціям, злочинним групам.
  4. Активну участь і планування антитерористичних операцій.
  5. Забезпечення конвоювання засуджених в судові установи, ізолятори і не тільки.
  6. Активну участь у розшукових та пошукових роботах.
  7. Виконання заходів правового режиму в разі введення воєнного стану, охорона територій та забезпечення громадського порядку.
  8. Забезпечення безпеки на мітингах, зборах, ходах і не тільки.
  9. Надання допомоги при ліквідації наслідків різного роду катастроф і лих.

Це лише частина всіх обов’язків, які покладені на плечі представників Національної гвардії. Виходить так, що це служба зайнята виконанням дійсно важливих завдань, хоч її штат не такий вже і великий, як хотілося б. В деяких випадках виконання завдань пов’язано з ризиком для життя, а тому питання про те, коли в Нацгвардії підвищать зарплату в Україні, є закономірним.

строковики

Чи будуть скорочувати ряди служби?

Ще серед службовців нерідко виникають питання про те, чи очікується скорочення в Нацгвардії в 2020 році в Україні та чи варто боятися зменшення штату служби. Що стосується службовців на контрактній формі, то тут все дуже просто, адже ніхто не стане звільняти їх до закінчення контракту. При цьому ніхто не хоче втрачати кваліфікований офіцерський і молодший офіцерський склад, а тому досвідченим офіцерам місце знайдеться завжди. Що стосується строковиків, то тут ситуація трохи інша. Оскільки повного переходу на контрактну форму так і не відбулося, солдати строкової служби все ще являють собою основну бойову одиницю в Україні. Представники влади заявляють, що змішане формування військ зараз є кращим рішенням, а тому ряди Нацгвардії та інших служб надалі будуть поповнюватися новими солдатами без будь-яких скорочень штату. Тому представникам цього формування вже точно не варто турбуватися про те, що вони можуть втратити своє місце.

Яка заробітна плата чекає представників Національної гвардії?

Тут відразу варто сказати, що підвищення зарплати Нацгвардії в Україні в 2020 році торкнеться тільки тих, хто служить на контрактній основі. Такі службовці отримують заробітну плату на рівні офіцерів ЗСУ і для них діють всі можливі надбавки, доплати і різного роду премії. А ось у солдатів строкової служби складається дещо інша ситуація. Насправді призовники виходять досить маленьку заробітну плату, але при цьому держава зобов’язується повністю забезпечувати їх, при цьому не тільки одягом, але і їжею. При заклику всім строковикам виплачується одноразова матеріальна допомога в розмірі 3800 гривень. До того ж, якщо раніше людина мала роботу, то за ним в обов’язковому порядку зберігається робоче місце, і він далі справно отримує зарплату.

Сама заробітна плата строковика в Нацгвардії становить всього лише 350 гривень на місяць. Хоч цих грошей не так вже й багато, їх в цілому вистачає на дрібні витрати і невеликі потреби. Важливо знати, що солдатам рядком служби ще гарантується десятиденна відпустка, яка може бути збільшена у зв’язку з важливими причинами, наприклад, сімейними обставинами. Крім того, солдатам гарантується індексація зарплати Нацгвардії в Україні у 2020 році, а останні новини говорять про те, що вона буде справно виплачуватися згідно з чинним законодавством.

зарплата военнослужащих

Це далеко не всі виплати, які може отримати солдат строкової служби в Нацгвардії. При звільненні зі служби йому належить виплата в розмірі восьми посадових окладів. Є ще й матеріальна допомога в розмірі середньої заробітної плати по регіону, але для її отримання необхідно подати заяву до військового комісаріату. Правда, незважаючи на всі ці допомоги і забезпечення, найближчим часом підвищувати заробітну плату строковикам зовсім не планується. Тому звичайним солдатам і сержантам поки доведеться задовольнятися тим, що є.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.