UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати Нацгвардії в Україні в 2021 році?

Чисельність Нацгвардії, створеної при Порошенку 6 років тому, на сьогоднішній день наблизилася до 45 тисяч осіб, 2/3 яких – колишні АТО-шники. У планах уряду збільшити їх чисельність до 60 тисяч, але справжні патріоти України давно воюють на Донбасі або виїхали за кордон. Тому для залучення нових людей до лав підрозділів потрібна приваблива оплата. Тих, хто вже на службі, теж хвилюють останні новини Про індексацію зарплати Нацгвардії в Україні в 2021 році.

Зарплата Нацгвардії в Україні в 2021 році

Загальний огляд ситуації

Ще недавно стверджувалося, що саме негідна зарплата в Нацгвардії в Україні-основна причина звільнення доблесних воїнів з прославленого підрозділу. У пошуках виходу з ситуації залишалося тільки одне рішення: підвищити зарплату контрактників хоча б до прийнятної цифри:

 1. Міноборони країни оприлюднило дані, згідно з якими тільки за минулий рік з лав воєнізованої структури звільнилося 11 тисяч бійців, які вважали незадовільною оплату їх продуктивної діяльності.
 2. Патріотичні сайти, що поширювали новину про те, що готується грандіозне підвищення зарплати Нацгвардії в Україні 2021, дещо поквапилися. Під зростанням зарплат уряд України має на увазі індексацію, яка проводиться спонтанно і ненабагато збільшує базовий оклад.
 3. Сайт Патріоти України (а слідом за ним і інші ентузіасти) розмістив повідомлення про те, що Кабмін має намір зрівняти грошове забезпечення силових структур і військових.
 4. Це не дуже райдужна обіцянка, оскільки пересічному прикордоннику Україна платить 4,5 тис.грн., по-справжньому високі оклади і грошове забезпечення у сил так званого АТО, але і вони незадоволені, тому що в Росії і в Європі у контрактників зарплата набагато більше.
 5. Анонсувалося прийняття нового законопроекту,на реалізацію якого були потрібні 4 млрд. грн.
 6. Складне економічне становище, фінансова криза і відсутність траншу від МВФ (на якому базується значна частина бюджету, прийнятого на поточний рік), призвели до появи ще одного законопроекту в Мертвому списку українського парламенту.
 7. Відзначено звільнення командного складу, людей, які отримали відповідну освіту, але не задоволених розмірами нинішнього окладу.

На питання, коли в Нацгвардії підвищать зарплату в Україні, поки немає певної відповіді. Зарплату військовим в зоні АТО підняли, взявши гроші з асигнувань на освіту і медицину.

Про зарплати нацгвардейцев

Україна прискореними темпами йде шляхом мілітаризації, але служіння в армії вже втратило свою престижність через те, що суспільство ставиться неоднозначно до військового конфлікту на Донбасі. З цього ж приводу велика частина молоді відмовляється йти в армію за призовом, а Нацгвардія позиціонується, як одне з місць, куди можуть бути відправлені новобранці тривалого весняного призову.

Рівень зарплати Нацгвардії в Україні

Останні новини про підвищення зарплати цьому досить численному українському підрозділу, датовані 2019 роком. Тоді з першого січня почала діяти постанова, підписана командувачем Нацгвардії Р-1, в якій передбачалося:

 • збільшення виплачуваних коштів за рахунок стимулюючих і компенсуючих добавок (з 20 до 50%, а в деяких випадках і до 80-100%);
 • запровадження премій у щомісячному порядку, для деяких категорій нацгвардійців-у підвищеному;
 • пріоритетним оголошено направлення на умови, в яких розмір окладу і грошового забезпечення буде визначатися званням, профкачествами, складністю і характером завдань;
 • у тому ж році нацгвардійцям почали виплачувати додатково 10 і 4,5 тис.грн., залежно від їх знаходження на лінії оборони або в тилу АТО.

Починаючи з цього моменту, кардинальних змін в оплаті доблесної Нацгвардії не відбувалося. Оскільки це-особливий підрозділ, у функції якого входить частина роботи, що раніше належала поліції, МНС і навіть СБУ. У поточному році святкування Дня Нацгвардії відбувалося помпезно і широко, і це, разом з розглядом законопроекту про збільшення чисельності складу, вселило деякі надії в доблесних воїнів.

Індексація зарплат

В Україні пандемія коронавірусу призвела до фінансової кризи, а відсутність достатньої допомоги від держави бізнесу та соціально незахищеним категоріям населення, призвела до тотального зниження рівня життя. Неодноразово видозмінений ЗУ України» Про індексацію…”, якому в нинішньому році виповнюється 30 років, передбачає особливий, національний механізм компенсації грошових втрат від зростання цін і тарифів ЖКГ.

За цим специфічним принципом проводиться і індексація зарплати Нацгвардії в Україні в 2021 році: останні новини приділяють трохи уваги її принципам, тому населенню складно усвідомити механізм і час проведення:

 • індекс зростання цін (або просто – рівень підвищення інфляції) – величина, яку щомісяця визначає Держстат і публікує в періодичних виданнях;
 • як тільки він перевищує величину в 103%, Бухгалтерія починає займатися індексуванням;
 • підвищення стосується тільки базової частини окладу, та й то не всієї, а його частини в розмірі прожиткового мінімуму дорослої працездатної людини: все інше не підлягає індексації;
 • збільшення зарплати подібним чином ненабагато підвищує загальний рівень нарахувань.

Після розміщення відомостей Держстатом, перерахунок здійснюється в наступному місяці: на коефіцієнт, отриманий підсумовуванням аналогічних показників, множиться частина окладу, рівна ПМ. Все інше не підлягає підвищенню – ні інша частина зарплати, ні надбавки, ні премії.

Судячи з повідомлень про намір уряду збільшити на 15 тисяч осіб кількість нацгвардійців, скорочення в Нацгвардії в 2021 році в Україні не передбачається. Про це свідчать і повідомлення, в яких вказується значна кількість звільнених, і відомості про кадровий голод, особливо в командному складі, який відчуває Нацгвардія. Стан держбюджету недвозначно вказує на те, що ніякого підвищення зарплати в 2021 році не буде, і сподіватися на нього не варто, навіть якщо МВФ надасть черговий транш.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.