UKRjizn.com
Image default
Зарплата

Чи буде підвищення зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році?

Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 прозвучали в листопаді минулого року. Міністерство освіти заявило, що в рамках наміченого реформування дошкільних установ персоналу планується двічі підняти зарплату. За запевненнями профільного департаменту вихователі до кінця року отримуватимуть на кілька тисяч гривень більше. Таку заяву зробили в прес-службі МОН.

Зарплата вихователя дитячого садка в Україні в 2021

Що заявлено в Міносвіти

С. Шкарлет, на момент анонсу похвальних намірів, який виконував обов’язки голови профільного міністерства, заявив про подальше реформування системи дошкільного виховання в поточному році. Відповідь на питання, коли вихователям дитячого садка підвищать зарплату в Україні, містила точні терміни і навіть суми, до яких планується довести виплачувані працівникам кошти.

Прозвучали похвальні наміри взамін на підвищення рівня посадових окладів, домогтися від персоналу дитячих садків:

  • підвищення якості роботи педагогічних кадрів та їх внутрішньої вмотивованості в цьому напрямку;
  • створення нового середовища для дошкільної освіти, одночасно безпечної і мотивуючої педагогів і вихованців;
  • неодмінні перевірки, у систематичному порядку, вищезазначеної якості та її оцінювання за результатами систематичних моніторингів.

Прозвучала згадка про удосконалення управління та оптимізацію фінансування системи дошкільної освіти, оновлення змісту всього навчального процесу. Все це прозвучало багатообіцяюче і заворожуюче, якби не одна обставина: в Україні щорічно народжується все менше дітей, і останні дані показують, що на одну народжену дитину припадає троє померлих.

Навіть незважаючи на катастрофічну демографічну ситуацію, місць в дитячих садах як і раніше не вистачає. Багато садочків, побудовані за радянських часів, були приватизовані і переобладнані під інші потреби. Тепер батьки стоять у черзі на надання місця в дитсадку практично з моменту появи немовляти на світ. Судячи із заяв Пресслужби МОН та його в.о. міністра, зарплата вихователя дитячого садка в Україні зросте до небувалих висот.

Наскільки реальні озвучені перспективи

Кабмін України прийняв рішення про підйом виховної зарплати на дивну цифру від 20 до 70%. Незважаючи на озвучені у вересні плани глави освітнього департаменту, працівники ДНЗ дізналися про них тільки в січні поточного року. Їм повідомили про введення нової, прогресивної оплати праці, яка спрямована на стимуляцію діяльності фахівців, створення матеріальної зацікавленості, отримання відмінної нагороди за свою сумлінну роботу.

Першим кроком оголошено підвищення мінімального посадового окладу, яке відбулося в кінці 2020 року: раніше, за властивою уряду загадковій манері все вимірювати в прожиткових мінімумах, МДО становив 1,73 ПМ дорослої працездатної людини, а рік по тому його підняли до 2,5 ПМ.

Середня зарплати вихователя дитячого садка в Україні

У жовтні 2020 року всі українські сайти дружно опублікували патріотичні новини про те, що в проект держбюджету закладено підвищення зарплати вихователям дитячого садка в Україні 2021 на 1/5, а через півроку – майже на 1/10. У матеріалах на сайтах впевнено розповідали, які золоті гори буде отримувати вихователь, його помічник і завідувачі дитячими садами.

Ніхто з авторів, захлинаючись розповідали про внесені в Раду законопроекти, не подбав згодом проінформувати населення і працівників дошкільної освіти про рішення, прийнятих урядом в грудні.

Чому і як?

Інтернет-портал Парламент ЮА напередодні 2021 року поінформував своїх читачів про знакове рішення, прийняте Верховною Радою. Дещо пізніше інформацію озвучили на телеканалі 1+1. Спікер ВРУ, Д. Разумков, лідер президентської партії “Слуга народу”, просто повідомив, що ніякого підвищення зарплати у вихователів не буде. Він озвучив вагомі причини, через які настільки голосно анонсована подія не відбудеться:

  • уряд не може цього зробити;
  • неможливо прийняти таке рішення і закласти на нього кошти в бюджет, і це викликано сьогоднішніми умовами, а не тими, що були при складанні законопроекту;
  • законодавці-народні обранці в черговий раз взяли на якісь потреби грошові кошти, виділені на освіту, але повернути їх «не вдалося».

Д. Разумков повідомив, що перенаправлені були 4 мільярди, а повернулися тільки 790 млн грн. Вони пішли на підтримку дітей Донбасу і створення курсів для вступників в українські вузи (мабуть, української мови). Ще були виділені гроші на шкільні автобуси. На закінчення свого короткого інтерв’ю на центральному каналі, спікер ВР запевнив у готовності уряду підтримувати медицину і освіту.

Однак військовим, держбезпеки і держчиновникам зарплати були підвищені, а педагогам і лікарям грошей в казні не знайшлося. Ймовірно, прислухавшись до доводів с. Марченка, який запевнив присутніх у необхідності відстрочки підвищення мінімалки через те, що це призведе до зростання інфляції, слуги народу побоялися, що збільшена зарплата вихователів може призвести до того ж негативного ефекту.

Чи буде індексація

Останні новини Про індексацію зарплати вихователя дитячого садка в Україні в 2021 році, майже не згадують. Але навіть якщо її проведуть в плановому порядку, це ненабагато полегшить фінансове становище людей, які займаються вихованням найменших членів суспільства. Індексується тільки частина з / п, що дорівнює прожитковому мінімуму (а це 2,7 тис.грн.), всі інші виплачувані кошти не підлягають індексації-ні надбавки, ні виплати, ні навіть частина базового окладу, що залишилася.

Поки скорочення вихователів дитячого садка в 2021 році в Україні не озвучено ні в яких планах. Однак не можна виключати варіанти видозмін в штатних розкладах і звільнення частини співробітників, на оплату праці яких не знайдеться коштів у бюджеті. Можливо, робота знайдеться в приватних ДНЗ, але оплата в них далеко не всім українцям по кишені, так що і тут ліквідація не буде чимось дивним.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.