UKRjizn.com
Image default
ЖКГ

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2020 році для населення?

Згідно з офіційними статистичними даними від державного регулятора, середньомісячна кількість споживаної енергії в Україні досягає 170 кВт/год на одне домогосподарство. Водночас у Європі показники приблизно вдвічі більші. Цікаво те, що в Україні і тариф на електроенергію значно нижчий, ніж у сусідніх державах. Однак з урахуванням інфляції та всіх проблем сучасної економіки держави виходить так, що комуналка забирає чималу частину заробітної плати кожного українця.

У зв’язку з останніми змінами у сфері енергетики прості жителі часто задаються питанням про те, чи буде подорожчання електроенергії в Україні для населення і яких змін варто чекати найближчим часом.

подорожчання електроенергії в Україні

Зміни, які відбулися за останні кілька років

Протягом останніх років вартість електроенергії постійно підвищувалася. Тарифи змінювалися, починаючи з 2015 року, а їх зростання припинилося тільки в 2017 році, після чого спостерігався застій в цьому плані. Громадяни неодноразово писали петиції і закликали влади нарешті розглянути питання вартості електроенергії і хоч трохи знизити тарифи, але цього так і не відбувалося. З тих самих пір перші зміни ознаменувалися переходом ринку енергетики на принципово нову модель, яка серйозно змінила стандартні правила отримання послуг.

Перехід ознаменувався прийняттям Закону «Про ринок електроенергії», який був прийнятий ще в 2017 році, але реалізувався лише в 2019 році. Його суть полягала у відмові від моделі єдиного покупця і у впровадженні конкурентного ринку. Дана система передбачала, що незабаром повинні обов’язково помінятися тарифи на електроенергію в Україні, але в який бік-це актуальне питання.

подорожание электроэнергии в Украине

Детальніше про нову модель ринку енергетики та актуальні проблеми

Перш за все, нова модель ринку електроенергії-це пряма вимога представників Євросоюзу і водночас є однією з умов для отримання чергового грошового траншу. Суть цієї моделі зводиться до того, що тепер енергокомпанії повинні будуть брати участь в торгах і закуповувати енергію на електронних аукціонах. Звичних обленерго тепер немає, замість них були введені постачальники послуг і оператори розподільних мереж, які займаються закупівлею електроенергії і відповідають за її постачання населенню.
Такі нововведення дозволили приєднатися до ринку новим особам і компаніям.

Участь у торгах можуть і незалежні постачальники, а споживачі отримали можливість самостійно обирати установу, з яким вони хочуть укласти угоду. Здавалося б, така система повинна народити здорову конкуренцію на ринку і за нею вже точно не піде подорожчання електроенергії в Україні, але на практиці все виявилося інакше. Якщо пересічні користувачі не відчули будь-яких змін, то на самому аукціоні багато електростанцій підвищили вартість своїх послуг майже на 50%. Тариф дуже швидко зріс з 1,44 гривень до 2,3 гривень. Такі зміни можуть призвести до серйозних наслідків.

Боротьба з актуальними проблемами

Не так давно представник президента України у Кабміні Андрій Герус заявив, що найближчим часом команда президента, і багато представників влади будуть працювати над рішеннями, які дозволять знизити вартість електроенергії для непобутових споживачів. Вся справа в тому, що для простих жителів ціни не зросли, а от різним підприємствам і конторам довелося віддавати за світло набагато більше. Однак очікується, що прийняті рішення дозволять надалі дозволять знизити тарифи і для побутових споживачів. Очевидно те, що нова модель ринку почала працювати не так, як планувалося і це призвело до виникнення нових проблем і труднощів. Якщо уряд не вживе заходів, то надалі ціни почнуть поступово зростати для всіх категорій споживачів. А тому зараз важливо знайти те саме рішення, яке дозволить знизити тарифи на електроенергію в 2020 року в Україні.

тарифи на електроенергію

Чи буде подорожчання електроенергії в Україні в 2020 році для населення?

Поки що змін для простих українців не було, а тому плата здійснюється за старими тарифами. Вони являють собою результат запланованого поетапного підвищення вартості електроенергії і виглядають наступним чином:

  1. За використовуваний обсяг до 100 кВт/год громадяни платять по 90 копійок.
  2. За використовуваний обсяг понад 100 кВт / год ціна встановлюється в розмірі 1,68 гривень.

При цьому немає ніякої гарантії того, що такі тарифи протримаються довго і все частіше виникають питання з приводу того, чи може зрости тариф на світло. Існує спеціальна комісія, яка виступає регулятором у сфері енергетики і, згідно з її словами, дійсно обгрунтований тариф на даний момент становить 1, 85 гривень. Саме тому в подальшому можуть впроваджуватися підвищення ставок для того, щоб врегулювати це питання. Основною причиною таких змін може стати збільшення зарплатного фонду обленерго, а також зростання операційних витрат.

Як показує практика, такі питання не відколюються на потім, а тому за прогнозом Міністерства економрозвитку на 2018-2021 роки був складений прогноз зростання тарифів. Прогноз показує, що вартість електроенергії в Україні у 2020 році зросте приблизно на 15%, а в 2021 році зростання складе 12,5%. Якщо такі зміни відбудуться, то вже до кінця року за світло доведеться віддавати 1,03 гривні або 1,93 гривні в залежності від обсягів споживання. Все це серйозно позначиться на цінах за комунальні послуги, з урахуванням того, що можливий зростання цін на газ і воду. Саме тому українцям рекомендується задуматися про економію.

Як можна зменшити рахунки за світло?

Скільки б зараз не коштувала електроенергія, тарифи на 2020 рік в Україні для населення дійсно можуть сильно зрости. У світлі таких подій багато хто починає вдаватися до обману і підкрутки електролічильників, але так робити не варто, адже це сумнівний експеримент. Подібні дії є протиправними і призводять до серйозних штрафів, а тому краще скористатися цілком легальними способами економії електроенергії.

Якщо є така можливість, то потрібно оформити субсидію. Для уточнення того, чи покладена вона, потрібно звернутися до місцевих органів соціального захисту. Але якщо отримати пільги не можна, то завжди можна скористатися іншими методами. Цілком ефективними заходами можна вважати:

  1. Використання побутової техніки з енергоефективністю А+ або А++. Це означає, що така техніка дуже економна і споживає мало енергії.
  2. Старі лампочки розжарювання хоч і можна купити де завгодно, але їх краще замінити на спеціальні світлодіодні лампи, які працюють набагато довше і споживають значно менше електроенергії.
  3. Потрібно не забувати про виключення світла в кімнатах, де нікого немає, а також вимикання непотрібних електроприладів. Багато з них навіть у вимкненому стані споживають енергію.
  4. Варто користуватися пральними і посудомийними машинами тільки при повній їх завантаженості.

Використання світла завбачливо і розважливо допоможе значно знизити платіжки, не зменшуючи в комфорті.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.