UKRjizn.com
Image default
ЖКГ

Чи буде подорожчання газу в Україні в 2021 році для населення?

Тарифи на газ 2021 – предмет постійних обговорень, і це не дивно-чергове підвищення не тільки розорить народонаселення, а й остаточно зробить збитковою роботу дрібних підприємств, дивом уцілілих в Україні, малого та середнього бізнесу.

На тлі подорожчання електрики, продуктів, вартості інших комунальних послуг, вижити українцям буде все більш важко. Як і завжди в таких випадках, уряд прийняв половинчасте рішення, жодним чином не впливає на неї в цілому, а в подальшому населення очікує тільки погіршення становища.

Тарифи на газ 2021 в Україні

Новини з інформаційних порталів

Незмінно тенденційно налаштоване видання “Обозреватель”, не висловлюючи свого ставлення до проблеми, повідомило сухі факти про підвищення ціни на газ на 14%, і протести, проти цього вбивчого рішення, які подекуди були організовані і навіть частково відбулися. Влада зробила спритний обхідний маневр-знизила на третину вже введені тарифи, щоб зменшити загострення народного обурення. Цціни на газ в Україні знизили напередодні закінчення опалювального сезону, а потім планується ввести річний тариф. Причиною такого рішення стало кілька обставин:

  1. До 25 квітня всі постачальники газу, згідно з урядовим рішенням, повинні визначити річний тариф.
  2. Це-ціна на всі місяці року, на яку не впливають ринкові коливання.
  3. Цікаво, що навіть у Росії, яка постачала раніше газ безпосередньо в Україну (тепер Україна купує російський газ за кордоном і замість отримання оплати за транзит, оплачує чималу націнку за реверс постачальникам), теж відбувається підйом розцінок, правда, не в грандіозних українських масштабах.

На відміну від» оглядача”, Вести ЮА вирішили зіграти роль об’єктивного аналітика. Перший портал з новинами сумнівної свіжості, всупереч своїй стандартній практиці, дивним чином не приписав ні політичних міркувань, ні підступної тактики країні-агресору, колись-країні-джерела дешевого блакитного палива. Другий, відповідаючи на запитання, коли подорожчає газ в Україні для населення, вирішив задавити вцілілих читачів цифрами, аналітикою та посиланнями на українських експертів.

Наша пісня хороша

Припинення державного цінового врегулювання на паливні розцінки означає Тільки одну, і вельми неприємну обставину: тепер подорожчання газу в Україні в 2021 році для населення буде спритно списуватися на постачальників – тобто газові компанії. Народні протести перед урядовими будівлями, несамовиті плакати про геноцид власного населення будуть абсолютно марні. Держава за фактом самоусунулася від ціноутворення на паливо і не несе за нього ніякої відповідальності.

Тарифи на газ 2021

Починаючи з 1 квітня поточного року, тариф на газ у 2021 році в Україні формує ринок. Населення може бунтувати скільки завгодно – це нічого не змінить. Міркувати треба було на етапі перекриття і підпалу ділянок газопроводу, самоуправного набору чужого палива в резервуари і політичного шантажу. Все разом це призвело до закономірного результату – продаючи видобутий на своїй території газ втридорога за кордон, Україна купує російський газ через посередника, переплачуючи в кілька разів.

Якби Вести ЮА постаралися донести до населення цю просту істину, їм не довелося б нанизувати в своїй публікації малоінформативні факти і цитувати доморощених експертів.

Г. Рябцев, енергетичний експерт і директор спецпрограм, упевнений, що при такому розкладі може без особливого напрягу відбутися дворазове подорожчання газу в Україні в 2021 році. На думку пана експерта, це відбувається через коливання газового ринку-влітку його продають дешевше, через відсутність попиту на потреби опалення. Це призводить до щорічних коливань розцінок.

Уряд, обмежуючи ціни на газ якоюсь межею, забезпечує населенню якусь подобу стабільності. Усуваючись від контролю за ринком, воно видає карт-бланш компаніям-постачальникам, одночасно знімаючи з себе відповідальність за те, що відбувається. Така тактика призведе до зростання тарифів не менше, ніж в два рази. А це означає, що ціна, в 6,99 грн, встановлена для досягнення компромісу і припинення народних протестів, виросте без будь-яких дій влади до 11 гривень за куб.

Безперспективність

Існування Української енергетичної біржі і досвід торішніх розцінок, коли ціна істотно обвалилася в квітні і травні, на думку експерта, нічого не означає, Оскільки була пандемія і пов’язані з нею обмеження. Ціни будуть знижуватися, але не настільки істотно. Нагадаємо, що в 2021 році не відбулося ніяких позитивних змін.

Багато регіонів України все ще знаходяться в червоній і помаранчевій зонах, закриті підприємства з надання послуг, заклади громадського харчування та роздрібні магазини. Придбана втридорога неякісна вакцина не тільки не покращує епідположення, але і викликає ускладнення аж до летального результату і масові звільнення медиків, яких змушують щепитися примусово. Чим відрізняється коронакризис – 2021 від минулорічного – незрозуміло, і чому ціна на газ цього року повинна бути вище торішньої в період незатребуваності, незрозуміло.

Тарифи на газ в Україні для населення будуть встановлюватися на рік, і в тому, що це невигідно споживачеві, впевнені не тільки енергетичні експерти. О. Попенко, голова комітету ЖКГ при Київській міській адміністрації, перераховує суттєві недоліки нововведень:

  1. Ціна на рік встановлюється не за середньою, а за найвищою річною планкою – рядові споживачі будуть втридорога платити за газ, закуплений подешевшці, як мінімум, 6 місяців з 12.
  2. Нафтогаз отримає потрійний прибуток, але свого не поступиться, тому українцям доведеться потрапляти в газову кабалу або залишатися без опалення.
  3. Облгаззбути теж зможуть погріти руки на нововведеннях – ніхто не заважає їм закачувати дешеве влітку паливо в газосховища і продавати населенню в 3-4 рази дорожче.
  4. Положення не поліпшить введення оплати за доставку палива на місця-тепер є дві організації, одна з яких відповідає за розподіл, а інша – за доставку. Це-додаткові зарплати співробітникам, тонни паперу, електронні ресурси.
Тарифи на транспортування газу 2021

Ніхто не може з точністю відповісти, скільки коштуватиме газ у 2021 році. Визначаючи річний тариф у другій половині квітня, постачальники не встановлять його на рівні низьких цін. Вони очікувано закладуть в ціну оплату роботи персоналу, ризики підвищення ціни блакитного палива, вартість оплати зберігання. У багатоквартирних будинках це не дасть ніякої економії квартировласникам, оскільки влітку їх не опалюють, але платити за ці місяці все одно доведеться.

Цікава логіка

Ще один український експерт з Інституту енергетичних стратегій, Ю.Корольчук, впевнений, що низька ціна, запропонована Нафтогазом – ніщо інше, як продовження монополії на ринку, з якою бореться нинішній уряд. І було б неправильним дозволити продовжувати монополізм, навіть якщо основний гравець дає хорошу ціну.

Він буквально висловив невдоволення тим, що людям сподобаються низькі розцінки, а на ринку в цей час буде продовжувати панувати тільки один постачальник. Уряд може зробити для всіх рівні умови або змусити Укргазвидобування продавати сировину в своїй країні.

Однак він не згадав, що наявність на українському ринку різних постачальників, не такого масштабу, як Нафтогаз, може привести до ще більшого зростання тарифів, тому що вони купують газ на біржах, і практично завжди дорожче.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.