UKRjizn.com
Image default
ЖКГ

Чи буде подорожчання газу в Україні в 2020 році для населення?

Напередодні наступу холодів люди все частіше починають замислюватися про те, як сильно збільшаться їх платіжки за комунальні послуги. Вся справа в тому, що в холодну пору року доводиться платити ще й за газ, а він в нинішніх умовах варто дійсно чимало. Саме тому прості українці все частіше цікавляться тим, чи варто очікувати подорожчання газу в Україні у 2020 році для населення, адже саме від цього залежатимуть тарифи на опалення та гарячу воду.

Незважаючи на відносну стабільність протягом останнього часу, зараз в газовому питанні спостерігаються серйозні проблеми і незабаром ціни знову можуть стрімко піти вгору.

подорожчання газу

Яким чином формується ціна на газ?

Раніше ціна на газ була меншою, оскільки не враховувалися багато факторів, наприклад, транспортування блакитного палива. Зараз же при формуванні ціни використовується нова формула, яка дозволяє розраховувати вартість з урахуванням всіх показників, що позначається на вартості енергоресурсу для простих жителів. Представники влади вже повідомили, що під час чергового опалювального сезону тариф на газ в 2020 році в Україні буде формуватися з урахуванням наступних факторів:

  1. Вартості самого газу.
  2. Торговельної надбавки, яка являє собою просту націнку, що встановлюється постачальником енергоресурсу.
  3. Тарифу на надання послуги з транспортування палива.
  4. Тарифу на надання послуг з розподілу газу.
  5. Податку на додану вартість.

Але це ще далеко не всі нюанси, які впливають на кінцеву вартість палива для простих українців. Також до уваги береться середній показник митної ціни на імпортний газ, що формується під час оформлення на митниці цього ресурсу при транспортуванні на територію країни. Ще впливає середньозважена вартість енергоресурсу за результатами домовленостей на біржах, і середня вартість поставки і продажу газу промисловим споживачам. Така ситуація призводить до того, що нова ціна формується щорічно, а іноді навіть під час самого опалювального сезону. При цьому в різних регіонах України встановлюються різні тарифи, що теж позначається на платіжках споживачів.

Чи буде подорожчання газу в Україні в 2020 році для населення?
На даний момент вже є чимало прогнозів з приводу того, коли подорожчає газ в Україні для населення і які суми доведеться платити населенню. Висловитися встигли як і самі політики, так і багато експертів і аналітиків газового ринку. Ось тільки думки в більшості випадків різняться. Наприклад, свій прогноз не так давно робив Володимир Гройсман. Він заявив, що Кабмін працює над поступовим зниженням цін на блакитне паливо і незабаром цифри в платіжках простих українців повинні зменшитися приблизно на 25%. Також Гройсман зазначив, що це буде вже нижня планка і опустити ціни до ще меншого значення найближчим часом просто не вийде.

Насправді За останній час українці дійсно могли спостерігати невелике зниження цін. Ось тільки експерти вважають, що це було невелике зниження напередодні великого зростання. Таким чином, свою думку з приводу того, скільки буде коштувати газ в 2020 році, висловили навіть представники Інституту енергодосліджень.

Вони переконані, що перед самим початком чергового опалювального сезону вартість енергоресурсу зросте вже на 30%. Причиною цього стане серйозна прив’язка до імпортного паритету. Справа в тому, що протягом літнього періоду тарифи значно менше. Але в Європі вже на початку осені можна спостерігати зростання вартості енергоресурсів, а оскільки всі закупівлі здійснюються саме там, це відразу ж позначається на Україні.

Є й інша думка з цього приводу. Деякі експерти з енергетичних питань дотримуються думки, що в цьому опалювальному сезоні ціна газу буде менше, ніж у минулому. Ось тільки для цього треба ще до початку холодів постаратися знизити ціну приблизно на чверть. Тоді це зниження перекриє подальше зростання енергоресурсу, але такий сценарій повністю залежить від дій уряду. В цілому ціна газу може впасти приблизно на 10% в порівнянні з минулим роком, але в цьому питанні є дуже багато нюансів.

В цілому думки сходяться на тому, що утримати ціни все ж вийде, а тому подорожчання газу в Україні у 2020 році буквально неминуче. Так що багато експертів намагаються хоч якось передбачити, якою саме виявиться ціна в цьому опалювальному сезоні. Прогнозів дуже багато, але в фінансових планах Нафтогазу йдеться про те, що для кінцевого споживача ціни встановляться на рівні 7184 гривень за одну тисячу кубічних метрів газу.

Ось тільки потрібно розуміти, що це далеко не кінцева ціна газу. Щоб розрахувати ціну для кінцевого споживача, треба згадати про те, що зверху додається тариф на транспортування блакитного палива, тариф на розподіл, який є різним для кожного облгазу. У підсумку ще нараховується податок на додану вартість. І саме останнє-це націнка від Постачальника. Після цього виходять якісь неймовірні цифри, які досягають 9200-9800 гривень.

Насправді точно спрогнозувати зростання цін не так вже й просто, але перспектива не так хороша, як здається. Можна зробити висновок, що, швидше за все, тарифи дійсно зростуть і простим українцям доведеться платити приблизно на 20% або навіть 25% більше. Тут все залежить від того, як надалі розвиватимуться події.

підготовка до опалювального сезону

Переговори з Росією

У багатьох ще є надія на те, що надалі вдасться знизити ціни на газ в Україні шляхом досягнення певних домовленостей з Росією. Незважаючи на початок переговорів, поки в цьому питанні немає конкретних зрушень, і угоди не були досягнуті. Найкращий варіант – укладання контракту, але Росія поки що не йде на поступки в цьому питанні. Також існують певні юридичні перепони. Грубо кажучи, всі можливі сценарії розвитку подій поки не несуть нічого доброго для України, а тому єдиним і найкращим виходом з ситуації залишається співпраця з Європою, хоча дешевше було б купувати газ у Газпрому.

Чи можна якось заощадити на газі населенню?

З урахуванням того, що тарифи на газ в Україні для населення, швидше за все, виростуть, простим жителям варто задуматися про способи економії на опаленні. Існує багато різних способів, які дозволяють зменшити платіжки. Перше і найпростіше – це зменшення споживання і утеплення будинку. Тоді не доведеться викручувати стоять будинки котли і батареї на повну потужність, що істотно знизить загальне споживання. Також варто подумати про економічні насадках для душу, що поступово буде економити газ для нагріву води. Не варто готувати малооб’ємні страви в газовій духовці, а пальники на плитах не повинні бути викручені на повну потужність.

Ще один варіант економії – це установка автоматизації системи опалення. Як показує практика, ця система окупається вже в перший рік, адже вона суттєво зменшує обсяги використовуваного палива. В цілому є чимало способів і варіантів економії, а тому для кожного будинку можна підібрати якийсь варіант, який допоможе зменшити платіжки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.