UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Чи буде подорожчання сигарет в Україні в 2020 році?

Згідно зі статистичними даними, в Україні кожна п’ята людина є курцем. Продаж тютюнових виробів – це величезний бізнес, який приносить значний дохід і наповнює державний бюджет. Може здатися, що саме підвищенням цін на сигарети представники влади намагаються залатати утворилися в казні дірки і заповнити брак коштів. Але реальною причиною зміни цінника є вимоги Євросоюзу, які українська влада зобов’язалися виконати. Тому вкрай актуальним є питання про те, які будуть ціни на сигарети в Україні у 2020 році і переступить вартість пачки чергову психологічну позначку.

подорожчання сигарет

Детальніше про вимоги Євросоюзу

На даний момент пачка сигарет в Польщі коштує більше ста гривень, в той же час в Україні тютюнові вироби можна придбати і по 30 гривень. Великий ризик незаконних перевезень тютюнових виробів через кордон, а тому Євросоюз вирішив врегулювати це питання. Його вимоги полягали в підвищенні акцизу на сигарети до мінімальної позначки по території Європи.

Зобов’язання має бути виконано у 2025 році. Виходить, що з року в рік вартість тютюнових виробів буде потроху зростати. Ось тільки і акциз не буде залишатися колишнім. Зараз мінімальний акциз по Європі становить 90 євро за 1000 сигарет, але за ці п’ять років він встигне її зрости. Експерти прогнозують, що кінцева ціна однієї пачки буде приблизно на 60% більше заявленої раніше величини. Тобто, доведеться віддавати не по 100 гривень за чергову дозу тютюну, а набагато більше.

Представники Кабінету Міністрів України заявляють, що така ініціатива дозволить не тільки істотно збільшити дохідну частину бюджету, а й знизити кількість курців. У той же час тютюнові компанії не підтримують такі зміни і намагаються якимось чином врегулювати питання. Вони вважають, що їх дохід впаде в рази і це завдасть непоправної шкоди бізнесу. Тому подорожчання сигарет в Україні – це дуже спірне питання і про результати всіх змін можна буде судити тільки через кілька років.

сигареты

Чи можна купити десь дешеві сигарети?

Останні новини про подорожчання сигарет в Україні говорять про те, що дешевого тютюну в його звичному вигляді теж не буде. Перш за все, ще в 2019 році на розгляд був поданий законопроект, який передбачає введення додаткового податку на дешеві сигарети. В поясненні до законопроекту зазначалося, що деякі виробники спеціально занижують вартість своїх виробів, щоб випустити на ринок недорогу продукцію. У підсумку за дешеві сигарети виробнику потрібно буде доплатити ще 25% акцизу зверху.

Дані зміни повністю відповідають вимогам Всесвітньої організації охорони здоров’я та її політики по боротьбі проти тютюнових виробів. Політика спрямована на поступове зменшення популярності сигарет, а також на захист людей від руйнівного впливу куріння. Введення додаткового акцизу буквально призведе до того, що дешевих сигарет більше не залишиться, всі ціни будуть приблизно однакові.

Скільки ж коштуватиме пачка сигарет у 2020 році?

Точні цифри на даний момент не були опубліковані. Все залежить від виробника і конкретної торгової марки, то при цьому можна визначити усереднені показники зростання ціни. Існують певні прогнози від Нацбанку, Кабміну і МЕРТ, згідно з якими в 2020 році зростання ціни становитиме від 5% до 10%. Однак деякі представники МЕРТ опублікували більш песимістичний прогноз, згідно з яким ціни можуть зрости на цілих 13-14%. Виходить так, що якщо зараз в середньому пачка коштує близько 37 гривень, то вже зовсім скоро її вартість може досягти більше 40 гривень. При цьому до 2025 року курцеві доведеться віддавати не менше 100 гривень за чергову пачку, що навіть при можливому збільшенні доходу всіх українців змусить задуматися про витрати.

Те, скільки коштують сигарети в Україні в 2020 році, не відразу позначиться на споживачах. Як показують багато досліджень, що громадяни негативно реагують на зміну ціни, але все одно продовжують купувати тютюнові вироби. Навіть при подоланні сигаретами чергових психологічних позначок людям простіше відмовитися від чогось іншого, а тому кількість курців з часом не знижується.

Крім того, почастішали поставки сигарет з сусідніх країн і на ринках можна відшукати, наприклад, білоруські тютюнові вироби, які коштують приблизно за 20-25 гривень за пачку. Тому якщо уряд України і вирішило боротися з курцями і популярністю тютюнових виробів, то робити це потрібно більш радикально. Але поки курцям залишається чекати чергового підвищення цін приблизно на 3-7 гривень залежно від торгової марки.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.