UKRjizn.com
Image default
Новини

Чи буде воєнний стан в Україні у 2020 році?

Всього пару років тому в Україні вже вводилося воєнний стан. Причиною його введення було захоплення належних українським морякам кораблів, які перебували в Керченській затоці. Багато експертів вважають, що цей крок був вимушеним заходом. Хоч воєнний стан і не привнесло важливих змін і не призвело до чогось важливого, воно дозволило тримати ЗСУ в бойовій готовності для відбиття атаки в будь-який момент. Оскільки збройний конфлікт на сході держави все ще триває, і навряд чи закінчиться найближчим часом, прості українці часто задаються питанням про те, коли воєнний стан в Україні введуть черговий раз і чи варто боятися відкритого конфлікту між країнами.

воєнний стан

Детальніше про це явище

Якщо ознайомитися з Законом «Про правовий режим воєнного стану», то стає зрозуміло, що це положення в цілому являє собою спеціальний режим у правовому полі, який реалізується в країні у випадку відкритої агресії з боку іншої держави. Мається на увазі, що ця держава становить небезпеку для незалежності всієї держави і окремих територій, українського народу.

Введення даного режиму передбачає не тільки приведення в бойову готовність Збройних сил, а й впровадження певних обмежень, яких сумарно налічується 24 пункти. Під час видання чергового рішення про введення положення урядом вирішується, які саме обмеження будуть застосовані.

Щоб ввести особливий режим в державі, спочатку представники Ради національної безпеки і оборони повинні подати головнокомандувачу, тобто президенту акт, в якому викладається проблема і її рішення. Після розгляду акта видається указ, в основі якого лежить закон про воєнний стан в Україні. Після всього цього підключаються всілякі ЗМІ, головне завдання яких полягає в якнайшвидшому оповіщенні всіх громадян. При цьому Україна повідомляє іншим країнам про своє рішення, підстави та інші нюанси введеного положення.

Потрібно розуміти, що воєнний стан може вводитися як у всій державі, так і в окремих його частинах. Все це, а також інші нюанси вказуються у виданому президентом держави указі. Також необхідно відрізняти військовий стан від надзвичайного, адже останнє триває всього лише 60 календарних днів, а ось військовий стан не має обмежень за часом. Президент в указі сам вибирає термін, а при його закінченні може переглянути необхідність особливого становища і ввести його повторно.

Що стосується влади, то збори парламенту відбуваються без скликання, а його робота триває в сесійному режимі. Крім того, під час дії даного правового режиму не дозволяється розпускати парламент, не можна міняти міністрів, представників органів місцевого самоврядування, суддів, прокурорів і всю владу в цілому. Навіть якщо термін правління президента закінчується, то він все одно залишається в своєму кріслі і повинен справно виконувати свої обов’язки. Громадянам же забороняється проводити референдуми. Виходить, що на цей час влади стають недоторканними і для когось це може бути хорошим способом утриматися на своїй посаді.

военное положение в Украине

Обмеження, з якими стикаються громадяни

Питання про те, коли введуть воєнний стан в Україні в 2020 році, дуже часто задається разом з питанням про обмеження, яких насправді досить багато. Деякі менше, а деякі більше стосуються життя простих українців. Наприклад, може бути заборонена діяльність окремих політиків або ж цілих партій і громадських організацій, але в той же час це положення робить умовністю багато права і свободи людей, що є великою проблемою.

Влада отримує повне право контролювати зв’язок, Засоби масової інформації, телебачення і навіть театральні установи. Грубо кажучи, уряд починає встановлювати виключно свої правила і порядки, з якими жителям доводиться миритися.

Інше питання-це введення комендантської години. Це передбачає, що громадянам забороняється перебувати поза свого будинку в той чи інший час доби без наявності спеціального дозволу на це. При цьому реалізується спеціальний порядок в’їзду та виїзду з тих регіонів, де якраз і був встановлений указом спеціальний правовий режим. До того ж може обмежуватися свобода пересування транспортних засобів, самих громадян та іноземців.

Найбільшому тиску піддаються призовники і військовозобов’язані, тому що вони не можуть навіть поміняти своє місце проживання, не повідомивши про це командування. Їм потрібно бути напоготові, тому що в будь-який момент може початися мобілізація. Військові отримують дозвіл на перевірку у людей документів, огляд особистих речей і навіть транспортних засобів, а підприємства і автомобілі можуть вилучатися на потреби держави.

З-за цього всього багато хто побоюється, що можливе введення воєнного стану в 2020 році загрожує серйозними проблемами не тільки для простих людей, але і для сфери бізнесу. Це час, коли політики і місцева влада руками простих військових можуть робити все, що їм захочеться.

Призов в армію

Чи буде воєнний стан в Україні у 2020 році?

Питання про те, чи введуть військовий стан в Україні 2020, хвилює дійсно багатьох, тому що це чергове випробування не тільки для країни, але і для самого народу. Більш того, у глави держави повинні бути вагомі причини на введення особливого положення. Згідно з останніми даними, в Україні поки не планується введення воєнного стану.

Здавалося б, збройний конфлікт, який вже довгий час триває на сході країни треба б нарешті назвати війною. От тільки в такому випадку доведеться в обов’язковому порядку вводити воєнний стан, хоча цей enter зовсім не означає початок повномасштабної війни. Виходить так, що це безглуздий крок, який не принесе країні чогось корисного і не дозволить їй стабільно розвиватися.

Такого сценарію розвитку не хотів минулий президент і не хоче чинний. Можна сказати, що на даний момент питання про те, щоб назвати конфлікт на сході країни війною, носить скоріше морально-філософський характер. Тому не варто заради такого розголосу обмежувати розвиток країни, адже всі і так вже розуміють, що відбувається насправді.

Які є альтернативи?

Зараз політикам не варто замислюватися про те, чи воєнний стан в Україні, а краще постаратися знайти альтернативне рішення, яке буде працювати на державу і при цьому не стане обмежувати його, а також самих жителів. Одним з таких успішних рішень можна вважати прийняті раніше особливі правила для в’їзду росіян, що передбачали ретельну перевірку з метою зменшення кількості терористичних актів, провокацій і масових заворушень.

Распадется ли Украина

Минуле введення воєнного стану вже спрацював як маркер готовності до відсічі агресору і зараз краще сконцентруватися на інших способах вирішення виниклої проблеми. Наприклад, варто задуматися про посилення кордонів і поповнення штату прикордонної служби, з якої останнім часом масово звільняються працівники. Подібних проблем насправді дійсно багато і їх рішення піде країні тільки на користь, якої від воєнного стану буде не так вже й багато.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.