UKRjizn.com
Image default
Новини

Чи буде воєнний стан в Україні в 2021 році?

Український сайт Простоправо (назва заради більшої важливості пишеться латиницею, напевно, напередодні прийняття англійської мови, як другої державної), в рубриці «про твої права» (українською) дає докладне роз’яснення з питання, чи введуть воєнний стан в Україні в 2021 році: коли, наскільки і яким чином. На інших інформаційних порталах акцентується увага на підготовці України до наступу, який в будь-якому випадку буде зроблено не для її перемоги.

введуть воєнний стан в Україні в 2021 році?

Правові тонкощі

Деякі громадяни, відчайдушні патріоти, все ще не бачать різниці між Надзвичайним і воєнним станом, а на довершення до цього не обізнані, що в Україні все ще не введено ні одне, ні друге положення. І це незважаючи на стягуваний з населення військовий збір і перманентні заяви про стан війни з країною-агресором і розглядом проекту Про судову відповідальність для тих, хто має сміливість заперечувати агресивність Росії.

Закон України “Про правовий статус… ” дає відповідь про те, що таке воєнний стан – режим, який вводиться в країні або в її окремих територіальних сегментах і чому вводиться:

  • загроза вторгнення збройного противника (агресії реальної або існуючої в запаленій уяві влади);
  • небезпека порушення територіальної цілісності;
  • ризики для державної незалежності.

Закон про воєнний стан в Україні передбачає особливу владу для військових. І хоча в ньому делікатно обумовлюється можливість надання такої влади і держструктурам, місцевим органам самоврядування. У нинішній країні введення такого положення означає не стільки обмеження прав і свобод пересічного громадянина в ім’я його держави (складно уявити собі велику ступінь безправ’я), скільки реальний перехід управління в руки військових.

Відповідь на питання, чи буде воєнний стан в Україні криється не в запланованому наступі на Донбасі, а в специфіці ситуації, що склалася в країні. Нинішньому уряду, як і депутатам Верховної Ради, повністю перебуває під зовнішнім управлінням, зовсім не вигідний перехід влади до збройних бандформувань. Що вони собою можуть представляти-наочно продемонстрував недавній інцидент під офісом президента.

Чим загрожує новий наступ

Ось уже сім років, як з населення стягується військовий збір. Військовим платять підвищені зарплати, але вони все ще ними незадоволені, хоча для того, щоб їм підвищити зарплати, були урізані соціальні допомоги багатодітним сім’ям. Г. Мірзоян, коментуючи ймовірний наступ (але не введення воєнного стану в 2021 році), наводить чітку розстановку сил на геополітичній дошці:

  1. Військові дії і не припинялися. Щодня повідомляється про загибель не тільки бійців ополчення, а й мирних жителів (пару днів тому снайпер заради розваги вбив 71-річного пенсіонера, який вийшов у двір погодувати курей).
  2. У ЗСУ з’явилося додаткове озброєння – ті ж турецькі безпілотники від Р. Ердогана.
  3. Уряд зачистив опозиційні канали, заарештував майно головного олігархічного опонента і тепер концентрує війська і важке озброєння біля кордону з ЛДНР.
  4. У провладних ЗМІ розміщуються перманентні повідомлення про колони з РФ – готується грунт для інформаційної хвилі, яка піднесе атаку українських воїнів, як відображення армії агресора.
  5. Влада України не може виконувати Мінські угоди, оскільки це означає федералізацію, активізацію нацистів і зміну президента на хвилі збурень (ним буде той, хто зараз спонсорує ці формування, провокуючи виступи і нестабільність).
  6. Екс-посол України в Штатах закликає розірвати відносини з РФ і передати повноваження третій стороні, яка буде виконувати обов’язки українських консульств на російській території.
воєнний стан в Україні

В. Баранець, військовий оглядач» Комсомолки”, перераховуючи всі тривожні фактори – від почастішання обстрілів непідконтрольної території до призову офіцерів, які вже брали участь у війні на Донбасі, зазначає, що у Зеленського немає іншого виходу з ситуації, що склалася. У країні економічна криза, розорення ще вцілілого бізнесу на тлі пандемії.

У президента катастрофічно низький рейтинг, і на тлі карабахського інциденту навіть колишні прихильники Зеленського впевнені, що Україні вдасться повернути території, яким обіцяні виправні табори і репресії за непокірність. У Києві впевнені, що підняти впав нижче плінтуса рейтинг і ура-патріотичні настрої можна короткостроковою переможною війною. Вона спише всі промахи і дасть колишньому коміку увійти в уже перекроєну патріотами історію.

Конкретні відповіді

Ніхто не виключає можливості форсованого наступу в момент проведення спільних американо-українських навчань, дата яких поки невідома (за деякими припущеннями, це цілком може бути і День Перемоги. Однак прихильники невизнаних республік налаштовані оптимістично-вони не виключають не тільки відходження до Росії Донецької та Луганської території.

Зрозуміло, що найбільша кількість передбачень відноситься до Одеси – говорять про Одеське повстання, яке програли, сподіваючись на формування федеративної України, Про замкнений між двома ворожими державами Придністров’я, в яке у Росії без Одеси немає прямого доступу. Згадують фразу відомого політика, що стала афоризмом, про проходження майбутнього українського кордону Дніпром.

Чи введуть воєнний стан в Україні 2021, залежить від кількох обставин:

  • наскільки зусилля всіх політичних сил будуть успішні в доведенні країни до політичної кризи;
  • якими темпами продовжиться подальше падіння економіки;
  • як часто влада великих міст чинитиме опір київській владі;
  • чим завершиться тяжба чотирьох генералів з Міністром оборони;
  • якими темпами розвиватиметься криза охорони здоров’я

При Зеленському немає сенсу шукати відповідь на питання, коли воєнний стан в Україні буде введено: аналітики схиляються до висновку, що найвірогідніше – це старт українського наступу. Іншого виходу у нього вже немає, але власноруч передати владні повноваження військовим – означає політичне самогубство.

Новий державний переворот радикально налаштованими політичними силами теж не обов’язково призведе до військового стану – серед українських військових є явно налаштовані негативно по відношенню до радикалів.

Поки навіть ті аналітики, які налаштовані на блискавичний бліцкриг і впевнені в перемозі укроармії, не знають відповіді на питання, коли введуть воєнний стан в Україні в 2021 році.

Сумні підсумки

Нинішньому уряду поки і не потрібно такого кроку. У зовнішньополітичній ситуації нічого не змінилося-мовчазні громадяни, зрідка протестуючі проти комунальних тарифів, покірно платять військовий збір. У країні знову почалася примусова мобілізація і проти неї теж ніхто не протестує.

https://youtu.be/SbQC9NgctgQ

Закриті опозиційні канали (зауважимо, далеко не проросійські, а просто іноді наважувалися озвучувати правду). У всю працює пропагандистська машина, яка переконує громадян в наявності російської агресії. Правда, всієї її потужності вже недостатньо, тому на горизонті тюремна відповідальність за заперечення.

Абсолютно точно можна сказати, що воєнний стан буде оголошено в разі військового перевороту. Але в Україні-це сценарій малоймовірний. Швидше, до влади прийдуть нацисти, яких розплодилося і підгодовано багато.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.