UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Чи платитимуть пенсії переселенцям у 2022 році в Україні?

Ощадбанк, поки що належить державі, за твердженням патріотичних сайтів, викликав справжню паніку у жителів невизнаних республік. На офіційному порталі фінансова інстанція опублікувала повідомлення про остаточне блокування своїх карт з першого дня наступаючого року.

Влада України стверджує, що цей факт жодним чином не вплине на отримання пенсії переселенцям в 2022 році, останні новини в Україні запевняють, що потрібно просто отримати нові карти, з’явившись за ними у відділення Ощадбанку.

Чи платитимуть пенсії переселенцям у 2022 році в Україні

Що відбувається

Д.баштовий, заступник директора департаменту електронної комерції, запевняє громадськість і читачів новинних порталів, що автоматичне продовження дії карт загрожує численними ризиками для фінансової установи і питання про припинення дії вже виданих платіжних документів. Автоматичне продовження вводили, як тимчасовий захід, настав час її скасування, щоб виключити можливі неприємності для банку і клієнтів.

М. Фоменко, юрист громадської організації, метою якої нібито є захист жителів непідконтрольних територій від свавілля влади, наводить ті ж сумнівні аргументи:

 • функція давно прибрана для всіх клієнтів, крім ВПО;
 • це повинно було статися, рано чи пізно, банк і так малював тривалий час;
 • люди при цьому не постраждають;
 • блокування карт спрямована на виявлення шахраїв і недобросовісних людей, які отримують гроші після смерті пенсіонера;
 • подібним чином банк страхується від необхідності повертати гроші з власних коштів в ПФУ, якщо такі факти розкриються.

М. Фоменко у своєму інтерв’ю новинному виданню, повідомив, що він, з одного боку, розуміє позицію банку і навіть у чомусь її розділяє. Але є й інший аспект, який проігнорований в подібному рішенні. Це-права людей (точніше, порушення їх прав, закріплених в законодавстві, порушення їх обмежених і без того можливостей.

Одержувачі пенсій-люди похилого віку, або з обмеженою працездатністю, стали жертвами не тільки обставин, а й чиновницького свавілля. Складно повірити, що виплата пенсій переселенцям не буде припинена: прецеденти трапляються перманентно, а ситуація з коронавірусом просто прирікає людей на голодну смерть, через блокування пунктів пропуску та неможливість прибути особисто для отримання платіжної картки.

Передісторія подій

Юрист з правозахисного фонду повідомив, що виплата пенсії переселенцям із зони АТО вже припинялася в середині 2021, коли підставою стали норми законодавства, що передбачають необхідність верифікації протягом більше 12 місяців. Він сподівається на розсудливість депутатів і профільного міністерства. Які повинні враховувати, що пункти пропуску заблоковані через коронавірусні обмеження. Але є ще деякий час для вирішення ситуації.

У суворій реальності не виключено, що припинення виплати пенсій переселенцям в 2022 році в Україні – продовження політики влади, яка реалізується протягом не одного року.

Пенсії переселенцям у 2022 році в Україні

На користь цього говорять красномовні факти:

 1. Ще в червні поточного року на українському телеканалі прозвучала цифра заборгованості переселенцям, і це – 11 мільярдів гривень, при тому, що розмір виплати в середньому становить 2 тисячі гривень.
 2. Навіть якщо вірити твердженням Міністерства реінтеграції про те, що половина зареєстрованих на території України, проживає як і раніше на непідконтрольній території, це означає, що 750 тисяч осіб недоотримали колосальну суму, і це триває досить довгий час.
 3. Прийнято до розгляду законопроект, згідно з яким пенсії виплачуватимуть на загальних підставах тільки тим, хто відмовився від статусу переселенця, зареєстрований, і постійно проживає на українській території.

Але навіть у цьому випадку розмір виплат буде не більше прожиткового мінімуму людям, які стоять на обліку в територіальному відділенні Пенсійного фонду. Красномовне застереження про нестачу коштів і виплату, пропорційно наявним, потребує роз’яснення, давати яке ніхто не збирається. Це просто означає, що пенсія може бути затримана під цим приводом.

Цікава економія

Блокування грошей на рахунках – незаконно, але проводилося ж не один раз, про що свідчить кілька моментів:

 • ПФУ позаторік і минулого року доповідав про економію коштів, зроблену на виплатах пенсіонерам і переселенцям Донбасу;
 • у Києві є організація правозахисників, зайнята судовими позовами, поданими з метою стягнення належних виплат;
 • зекономлені гроші спрямовуються на мілітаризацію – люди мимоволі оплачують обстріли мирних жителів і руйнування інфраструктури в своєму регіоні.

Як повідомив Пенсійний фонд України, виплата пенсій переселенцям не буде припинена, але в планах є погашення заборгованостей протягом двох років, з 2022 по 2024. Це означає, що ніякі судові позови не допоможуть отримати свої гроші своєчасно, поки остаточно не впала їх купівельна спроможність.

Країна винна громадянам, які переїхали на вцілілу територію держави 10% від річного ВВП – і це була б красномовна цифра, якби не цікава версія від авторитетного новинного порталу РБК Україна. Аналітики каналу повідомляють, що цифра в 11 мільярдів – не власне заборгованість, а кошти, які мають намір виділити на часткове погашення. Реальна сума боргу-майже 77 мільярдів, але вона включає і тих, хто залишився на батьківщині, а з ними український уряд розраховуватися вже не збирається.

Останні новини про пенсію переселенцям із зони АТО 2022 говорять, що навіть ті, хто виграв судові позови і озброївся приписами суду, можуть не розраховувати на швидке отримання коштів, які повинна Україна. Вона, до речі, не відмовляється від виплат пенсій літнім людям, які прибудуть особисто і їх зажадають.

Грошей на це поки не виділено, але вже велися розмови, що зробити б це слід було, Та тільки неясно, звідки брати і як оформляти офіційно. Цілком ймовірно, що вони вже куди-небудь перенаправлені, а числяться, як виплачені.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.