UKRjizn.com
Image default
Пенсія

Чи платитимуть пенсії переселенцям в Україні у 2020 році?

У наступаючому році реформування пенсійної системи продовжиться. Чи платитимуть пенсії тимчасовим переселенцям у 2020 році, перестало бути таємницею. Прийнятий проект і розробка нових законодавчих актів підтверджує благі наміри уряду по відношенню до переселенців.

індекс інфляції

Що відомо про мінімальну пенсію у 2020 році?

Чиновники підтверджують, що мінімальні виплати і пенсії в Україні у 2020 році переселенцям зміняться, і будуть платитися з такою регулярністю. Наступного року мінімалка становитиме 1700-1900 грн. Сьогодні цей показник дорівнює 1564 грн. Зазначені виплати отримує більша частина літнього населення країни. Середній розмір пенсії від усіх категорій одержувачів склав 3006 грн.

Щорічно зростаючі виплати показують, що владі не байдуже матеріальне становище українців. При розрахунку пенсій на майбутній рік вони враховують всі категорії населення, в тому числі і переселенців, які проживають далеко від рідних міст, які дізналися жах військових дій на Донбасі.

Законодавчі нововведення 2019 року

Новообрана Верховна рада на останньому засіданні зайнялася ґрунтовним вивченням нормативних актів, що стосуються пенсійної реформи. Стало відомо, що законопроект про виплату пенсій без прив’язки до ВПЛ буде лобіюватися знову.
Правозахисники зазначають, що проект потребує доопрацювання. Внесення правок дозволить зробити його досконалим, отримати позитивні відгуки переселенців. У законопроекті № 6692 планується ввести такі зміни:

  1. Пенсія нараховуватиметься за наявності Електронної справи, що спростить порядок отримання виплат переселенцями. Нові технології ведення документації дозволять попередити проблеми попередніх років, коли справи пенсіонерів з території Донбасу були знищені.
  2. Пенсії переселенцям в Україні останні новини показують, що грошові виплати будуть проводитися виключно за зверненням пенсіонера за місцем проживання. При цьому жоден фахівець Пенсійного фонду не має права вимагати довідки ВПО та інших підтвердних документів.
  3. При нормалізації економічної ситуації в країні можливе повернення грошових коштів переселенцям, не сплачених у попередніх роках.

На запитання чи виплачуватимуть пенсії переселенцям із зони АТО у 2020 році, уряд в один голос стверджує-обов’язково.

минимальная зарплата

Про позбавлення статусу переселенця

Зовсім недавно стало відомо, що чисельність переселенців може стати значно меншою. Статусу переселенця можуть втратити ті особи, які після переїзду на безпечну частину України змогли реінтегруватися в суспільстві.

Наявність постійного місця проживання, роботи зі стабільної зарплати підтверджує, що громадянин більше не потребує державної підтримки.

Оксана Коляда, що займається справами ветеранів та окупованих територій, заявила, що кількість переселенців з окупованих територій склало 1,5-1,7 млн. чол. Зазначена цифра не є точною і вимагає перерахунку.

Після його проведення стане зрозумілим потреби в контексті забезпечення житлом молодих переселенців та здійснення державної допомоги.

Міністр вважає, що зловживати власним становищем не варто. Тому, сім’ї, які посіли певне місце в суспільстві повинні особисто відмовитися від статусу переселенця.

Пенсії переселенцям в Україні останні новини про виплату боргів
Вивчення інформаційних джерел та законодавчих актів показує, що намірів по виплаті боргів людям з окупованих територій у влади немає.

З їхніх заяв стало ясно, що питання виплат може бути підняте у разі повернення окупованих територій до складу України. Подані міжнародними організаціями позови і варіанти повернення пенсій, були повністю спростовані урядом.

Міністр праці заявив, що знайти людину, яка б погодилася в’їхати на територію ОРДЛО для виплати пенсій літнім людям знайти практично неможливо. Жоден сміливець не захоче ризикувати власним життям заради благих намірів.

Тому жителям території Донбасу можна висловити співчуття, оскільки виплата боргів у майбутньому не передбачається. Будь-яких змін з питання повернення пенсій за попередні роки не відбудеться.

На завершення

Ситуація з виплатою пенсій переселенцям в 2020 році, як і раніше залишається напруженою. Нова влада вимагає проведення законодавчих змін з метою внесення правок. З їхніх слів стає ясно, що позиція уряду доброзичлива. Яким насправді буде закон, стане відомо після його прийняття. Поки що виплати пенсій переселенцям продовжаться як і раніше. Щодо погашення заборгованості міністерства запевняють, що ситуація залишиться незмінною до моменту повернення території до складу України.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.