UKRjizn.com
Image default
Новини

Чи буде подорожчання цигарок в Україні у 2023 році

Ціни на цигарки в Україні в 2023 році стануть ще вищими. Подорожчання станеться приблизно на 20 грн., але це ще не остаточний варіант. Зміни зумовлені підвищенням ціни на акцизи. Головна мета – це зрівняти ціни за кордоном та в Україні.

Конкуренція

Згідно зі статистикою встановили, що під час війни ціна на цигарки зросла на 15%. Але на нелегальному ринку придбати цей товар можна набагато дешевше. Також дешево придбати ціни в інтернет-магазинах. Найбільше людей, які купують цигарки, обирають нелегальних продавців. Проблема в тому, що під час війни 4 українські компанії скаржаться на значне збільшення кількості тіньового ринку. Вперше за існування незалежної України з’явилося безліч підробок на світові бренди.

До початку війни Україна за рік втратила 15 млрд грн, які не прийшли до скарбниці. Очікується, що у 2025 році ціна за пачку складатиме понад 100 грн.

Останні новини про подорожчання цигарок в Україні

Закон про боротьбу з курінням удосконалюється з кожним роком дедалі більше. Наприклад, нещодавно вийшов новий закон, в якому заборонили курити електронні сигарети, так само як кальяни та прості сигарети в громадських місцях. З’явилися обмеження для аматорів GLO або IQOS. Їх прирівняли у правах із звичайними курцями. Це стосується й продажу неповнолітнім. Запроваджується також заборона реклами.

Чим зумовлена ​​така боротьба з курцями? У світі щороку помирає 80 тисяч від захворювань, що виникли через куріння. Україна втрачає 180 тисяч на рік. Це пов’язано з тим, що курці починають набагато раніше хворіти і втрачають свою працездатність.

ВООЗ стверджує, що у світі курять майже половина чоловіків та 12 % жінок. Останнім часом кількість цигарок, які люди викурюють за добу, стала набагато більшою, ніж за такий час у 2021 році. При цьому 7 із 10 мріють кинути палити. Здатні виконати свою обіцянку лише 5% людей. На деяких із них діє підвищення ціни на продукцію. Незалежно від вживання кількості сигарет на день, на легені вкрай негативно це відбивається.

Підвищення ціни, на думку міністра охорони здоров’я, допоможе зменшити кількість курців. При цьому вони набагато частіше схильні до нервових зривів. Згідно зі статистикою, після початку війни українці курити почали набагато більше. Але дія нікотину негативна на нервову систему. Цигарки дратують нервові волокна і призводять до ще більшого розладу.

Скільки коштують цигарки в Україні у 2023 році?

Найпопулярніші сигарети у 2023 році та ціна на них:

  • Rothmans – 71 грн.
  • Marlboro – 80 грн.
  • Bond – 65 грн.
  • Winston – 73 грн.
  • Camel – 130 грн.

Ціни можуть відрізнятися у різних магазинах.

У моді електронні сигарети. Велика кількість молоді перейшла на цей варіант, вважаючи його безпечнішою. Але як було встановлено дослідниками медичного центру, негативний вплив трохи менше, ніж від сигарет. Також за допомогою електронних цигарок неможливо кинути курити.

Подорожчання цигарок в Україні зумовлене також законом, який вийшов ще 2022 року. Верховна Рада скасувала обмеження у ціні для продавців на час проведення воєнних дій.

В «Укртюбаку» розкритикували цей закон. Вони вважають, що він буде вигідним лише нечесним підприємцям. При цьому державна скарбниця недоотримуватиме 10 грн з однієї пачки, а покупець – платитиме більше.

Вчені виявили прямий зв’язок між курінням та ризиком померти від коронавірусу. Він приблизно в 7 разів вищий, ніж у людей, які не мають цієї звички. Також набагато вищий ризик госпіталізації.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.