Чи подорожчають сигарети в Україні в 2022 році?

У середині вересня 2021, новинне видання РБК-Україна, після уважного вивчення проекту бюджету, затвердженого депутатами ВРУ, поінформувала українське населення про те, що в пояснювальній записці до нього повідомляється про збільшення податкового навантаження на цілих 20% на тютюнові та алкогольні вироби.

Горезвісний законопроект № 6000 передбачає, що підвищаться не тільки ціни на сигарети в Україні в 2022 році, зростання податків призведе до підвищення вартості ТВЕН (тютюнові вироби для електричного нагріву).

Чи подорожчають сигарети в Україні в 2022 році

Передісторія подій

ЗМІ вже давно привчили користувачів новинних видань переглядати теги вгорі або внизу публікацій, тому у виданнях обласного масштабу зарясніли повідомлення про подорожчання сигарет і зростання податків. Нічого незвичайного в цій події немає-невміле керівництво країни періодично використовує то один, то інший інструмент (іноді і обидва відразу) для наповнення перманентно дефіцитного бюджету.

Чергові останні новини про подорожчання сигарет в Україні інформують населення, що пачка, і без того неміряної вартості, знову підніметься в ціні приблизно на 8 гривень. Це-некоректна інформація, оскільки люди воліють різні бренди, і дорогі, і дешеві, краще самостійно прорахувати 20% від нинішньої вартості – ті, хто курить сигарети в районі 60 грн., платитиме державі не на 8, а на 12 одиниць у національній валюті більше.

Було б несправедливим стверджувати, що подорожчання акцизу відбувається виключно з ініціативи уряду Зеленського і законодавців з Верховної Ради. Це, скоріше, наслідок взятих боргових зобов’язань, прагнення нелегітимного уряду проштовхнути нікому не потрібну Україну в жаданий для неї Євросоюз.

Як наслідок цих зобов’язань-круто спрямована вгору крива вартості тютюнових виробів. Нинішнє подорожчання зробить мінімальною ціну на найдешевшу марку – в 50 гривень. Про решту і говорити не доводиться мінімальний акциз в Євросоюзі-90 євро за тисячу сигарет. Україна поступово повинна дійти до цієї цифри – через кілька років подорожчання сигарет в Україні доведе до мінімальної ціни в 101 гривню за найдешевшу пачку.

Розраховуючи вартість свого предмета в новому, ще більш безвідрадному році, не варто забувати про військовий збір – він буде стягуватися в розмірі 5% вже не від старої, а від нової вартості.

Перспектива

Провладне і тенденційне видання Обозреватель одним з перших поінформувало населення про зростання акцизу на тютюнові вироби на звичні 20%. Для деяких громадян вони стануть недоступною розкішшю, оскільки крім акцизу, в роздрібній торгівлі затребувані марки вже виросли на 10 гривень (через подорожчання податків, Ліцензії та оренди приміщень укупі з комунальними послугами).

Чи подорожчають сигарети в 2022 році

Перед кожним подорожчанням з полиць магазинів пропадають затребувані марки сигарет, які згодом реалізуються вже за новою вартістю (підприємцям доведеться робити закупівлі за ціною, що виросла).

Нікого не дивує подорожчання, закріплене законом, прямий наслідок боргів і диктату кредиторів, стурбованих, що їм заважає заробляти дешевизна контрабанди, завезеної з української території.

Рівень інфляції, який періодично оприлюднює Держстат, вже давно не відповідає реальному, що можна прорахувати без особливих труднощів за цифрами, наведеними в оглядачі:

  1. Булка хліба, (за запевненнями журналістів, кілограм, але в країні вже давно немає кілограмових виробів), подорожчала, в середньому, на 5 гривень – це, для різних виробів, 20-30%.
  2. Рис виріс на 4 гривні, але з урахуванням упаковки (не кг, а менше) і порівняння ще з торішніми цінами це та ж п’ята частина, 20%;
  3. На 30%, в середньому, зросло в ціні єдине м’ясо, доступне більшості українців-курятина.

Причина цього – в податках, оренді, подорожчанні кормів для тварин і палива для транспорту, комуналки, опалення та іншого. У проурядових виданнях мотивують подорожчання акцизу і вартості сигарет необхідністю боротися з контрабандою, поповнення бюджету, (яке необхідно для обслуговування взятого боргу).

Некурящим громадянам все одно, скільки коштують сигарети в Україні в 2022 році, їх більше цікавить вартість найпростіших продуктів, підвищення комуналки та інші страшні реалії життя незалежної України: зростання вартості проїзду в громадському транспорті, товарів першої необхідності, крупи і хліба. І все це-на тлі декларацій народних обранців, скандалів з офшорами, грошима, відправленими на армію і не дійшли за адресою, неможливістю відстежити, куди відправляються мільярди військового збору, який продовжують стягувати з населення в країні, де немає воєнного стану.

Add a Comment

Ваш адрес email не будет опубликован.