UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Чи подорожчають сигарети в Україні в 2021 році?

За останній час вже помітно середнє збільшення ціни пачки сигарет на 10 гривень і більше. Планується, що до 2021 року цифра збільшиться ще на 12 гривень. Така схема продовжить працювати практично аж до 2024 року. У Верховній Раді озвучували пропозицію, згідно з якою ціну треба було б збільшити відразу до 200 гривень. Багатьох цікавить, якими будуть ціни на сигарети в 2021 році.

ціни на сигарети

Про середню вартість сигарет в даний час

Зараз у Гривнях вартість пачки сигарет на території держави становить:

1. 41,5 у випадку з фільтром і місцевим виробництвом;

2. 48,9 для медіум-класу.;

3. 54,7 за преміум-клас.

Якщо вивчити поточні тенденції, то до 2021 року ціна буде дорівнює:

  • 66,8 для преміум-класу;
  • 57,8-середній клас;
  • 49,4-українське виробництво звичайного класу.

Тютюнові виробники найбільше виступають проти подібних пропозицій. Згідно з їх логікою, чим вище ціни, тим більше учасників ринку йдуть в тінь. Правоохоронні та наглядові органи повинні знижувати статистику в цьому плані, але спокуса відмовитися від виплати акцизів стає все більше. Єдиним входом багато хто бачить посилення контролю. Такі останні новини про подорожчання сигарет в Україні.

Тіньовий ринок дійсно збільшує свою частку, але поки темпи цього не дуже високі. Планується, що самі акцизи зростатимуть до 2025 року. Вимога пов’язана з умовами, які висуває в цьому відношенні Європейський Союз.

Прискорення подорожчання з боку парламенту

Кожен місяць Розмір Зростання ціни становить приблизно 80 копійок. Планове підвищення акцизів-практично єдина причина, чому так відбувається. Вартість підвищується плавно в міру вичерпання старих запасів. Це робиться, щоб зростання було не миттєвим.

Що ще треба врахувати при формуванні цін на сигарети?

У підсумкову вартість такої продукції спочатку закладають кілька важливих факторів, включаючи:

  • націнки виробників і продавців;
  • податок;
  • виробничі витрати.

Але повну собівартість розкрити не може жоден з виробників, інформація відноситься до комерційної таємниці. Тільки приблизна структура доходів від реалізації продукції знаходиться у відкритому доступі. Вона дає зрозуміти, скільки коштують сигарети в Україні в 2021 році.

При цьому за формування цін повну відповідальність несуть виробники. Максимальна роздрібна вартість встановлюється двічі на місяць. Керівництво компаній наділене правом коригувати показник при необхідності.

Акциз у вигляді доходу на адресу державного бюджету-основний елемент, з якого складається вартість продукції. Виробники і торговці отримують набагато меншу частку вигоди.

У парламенті нещодавно висунули ще одну пропозицію-контролювати законодавчо націнку, яка встановлюється по відношенню до сигарет. Але, якщо поправка вступить в силу, багато компаній просто будуть працювати собі в збиток.

Але і залишення поточної ціни не представляється можливим.
Націнку не можна назвати єдиною проблемою, пов’язаною з формуванням цін за сигарети. Зростання ставок акцизу-те, через що і самі виробники змушені збільшувати свої показники.

Приблизно в 10 разів збільшувався цей фактор За останній час. Динамічне підвищення ставок по акцизах стало головною причиною.

Не зовсім зрозуміле бажання поповнювати казну саме за рахунок тих, хто торгує такими товарами. Далеко не у всіх випадках вдається досягти планованих показників. Минулого року через складність створення точного прогнозу державний бюджет більше втрачав, ніж набував. І подорожчання сигарет в Україні не факт, що дасть потрібний результат.

Купівельна спроможність громадян часто не встигає за ініціативами, що виходять з боку уряду. Тому багато хто переключається на нелегальні продукти, які стають дешевшими.

Варто переглянути плани, які пов’язані з підвищенням ставок по акцизу. Іноді краще розтягнути час, а не намагатися вирішити всі проблеми відразу за короткий термін.

Зараз вартість сигарет на території України менша порівняно з Європою. Рівень податків Україна повинна синхронізувати з тим, що зараз відбувається саме в європейських державах. Тому щорічно протягом 8 років ставки треба збільшувати мінімум на 8%.
А Парламент затверджує проект, згідно з яким підвищення має бути одноразовим.

Стоимость сигарет в Украине в 2021 году

На завершення

Ціни на товари формуються в залежності від великої кількості факторів. Уряд повинен враховувати і купівельну спроможність громадян, оскільки через це можна втратити куди більше грошових коштів, ніж отримати через підвищення.

Важливо дотримуватися певного балансу, щоб вибудувати правильний ринок. Учасники самі повинні бути зацікавлені в тому, щоб робити все за правилами і не йти на тіньову сторону. Тоді і прибуток буде більше. Іноді краще вибирати поступальний рух, а не відразу організовувати серйозне навантаження на систему.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.