UKRjizn.com
Image default
Нерухомість

Чи потрібно робити ремонт перед продажем квартири? Поради

Багато хто думає, що ремонт збільшує вартість квартири на суму вкладених коштів. Але це завжди так. У цій статті ми розповімо, чи потрібно робити ремонт у квартирі перед продажем.

Яких ремонтів робити не варто, а що виконати необхідно. Дамо поради та рекомендації як збільшити швидкість продажу та продати квартиру вигідно.

Чи варто робити ремонт перед продажем квартири

Чому перед продажем з’являються думки зробити ремонт

Усі хочуть продати швидше та дорожче. Ремонт перед продажем досить часта думка у багатьох. Але варто дуже уважно поставитися до цього питання. Один ремонт може збільшити швидкість знаходження клієнта та продажу квартири, а інший ремонт тільки затягне терміни і ви втратите гроші.

Ви маєте оцінити реальний стан своєї квартири. Якщо у вашій квартирі можна жити і якийсь ремонт є, цього буде достатньо. У цьому випадку, головне підготувати квартиру до продажу за документами та візуально.

Якщо вашій квартирі жити не можна, це новобуд, вона після пожежі, із значними дефектами, то може знадобитися легкий ремонт або косметичний. У яких випадках який робити ремонт, ми розповімо нижче.

Який ремонт не варто робити перед продажем квартири

Не варто робити капітальний ремонт. Великі вкладення грошей у ремонт майже ніколи не окупаються. Винятком може бути лише елітна нерухомість із унікальними характеристиками.

Але в цьому випадку ремонт займає лише незначну частину від загальної вартості. Тому його можна вважати дрібним покращенням, яке просто допомагає краще візуально уявити об’єкт та продати його швидше.

Ремонт перед продажем для дорогої нерухомості

Якщо у вас дорога нерухомість та витрати на ремонт можуть становити лише до 5% від загальної вартості, варто оновити основні важливі деталі. Це можуть бути стіни, підлога та стеля. Ваше завдання максимально вигідно уявити покупцеві свій об’єкт.

Для цього можна навіть вкластися в дизайн інтер’єру та зробити його максимально сучасним та нейтральним. Ви не знаєте, хто купить вашу квартиру, але вона повинна сподобатися якомога більшій кількості покупців. Підійде стиль мінімалізму як найбільш нейтральний.

Якщо оновлюєте стелю, рекомендуємо відразу встановити тканинні натяжні стелі Це виглядає дорого і красиво. Так само люди з грошима цінують екологічність та комфорт. Тому звичайні дешеві плівки не підійдуть. Матеріали мають відповідати рівню об’єкта.

Навісні стелі у Києві можете замовити у фірми Mirem, у них європейська тканина високого рівня і ціни тримають не високими. Для наших цілей це підходить. В інших містах намагайтеся знайти такі фірми.

Ремонт перед продажем звичайної квартири

Якщо ми говоримо про масовий сегмент нерухомості, то будь-які значні покращення не особливо впливають на вартість. Чим дорожче буде коштувати ваша квартира, тим довше ви шукатимете покупців. Тому всі покращення намагаємося робити самостійно та за мінімальну вартість.

Покупці на вторинному ринку у бюджетному сегменті не купують ремонту. Вони купують квартиру у певному районі, певній площі. Ремонт впливає лише загальне сприйняття. Зазвичай його завжди переробляють на свій смак. Тому витрачатися особливо немає сенсу.

Як упорядкувати квартиру перед продажем

Перед продажем вам варто зробити так, щоб квартира не мала значних дефектів та залучила покупця ціною, розташуванням та загальним станом. Розташування будинку та квартири на поверсі ви вже не зможете змінити, тому концентруємось на візуальній частині та ціні.

Як підготувати квартиру візуально

Вам потрібно розуміти, що ви не робите ремонт, а лише усуваєте видимі значні недоліки. Це видимі покращення, які допоможуть квартирі виглядати краще. Наприклад:

  • Вимийте вікна та всі забруднення по квартирі.
  • Встановіть яскраве освітлення. Лампочки по 200 ват зроблять вашу квартиру світлішою.
  • Якщо шпалери на стінах із пліснявою чи грибком, краще їх повністю зняти, а стіну вимити мильним розчином. Загальний вигляд покращає.
  • Винесіть із квартири всі старі речі та меблі. Заберіть килими.
  • Усуньте неприємні запахи, якщо вони є. Повинно приємно пахнути.
  • Заберіть та очистіть все, що здається брудним та старим.

Ваше завдання на даному етапі – зробити квартиру чистою та просторою. Має бути мінімальна кількість речей. Найкраще всі особисті речі, фотографії сховати у шафу.

Як підготувати стару квартиру до продажу

Якщо ви думаєте продавати стару квартиру з убитим ремонтом, краще зробити її максимально схожою на квартиру при здачі новобудови. Для цього викидаємо та прибираємо все що можна. Залишаємо голі стіни, підлогу та стелю.

Покупець повинен побачити у вашій квартирі своє майбутнє житло і уявити, як він житиме тут. Його не повинні бентежити ваші речі, брудні шпалери або великий диван у центрі кімнати.

В ідеалі ваша квартира має виглядати як готельний номер. Все чисте, світле та мінімум речей. Так про квартиру буде найкраще враження.

ремонт перед продажем

Чи впливає ремонт на вартість квартири

При продажі вторинної нерухомості ремонт не надто додає у вартості квартири. Зазвичай ремонт оцінюється ринком 40-50% від його реальної вартості. Це сума, яку покупці готові переплатити за готовий ремонт.

Це означає, що, вклавши в ремонт квартири на вторинному ринку 10 тисяч доларів, ви зможете повернути назад лише 4-5 тисяч. Відбувається це через те, що ремонти у квартирах зазвичай подобаються лише їхнім власникам. Покупці бачать у них недоліки і вже при покупці думають, що вони переробили б і скільки це буде коштувати.

Чи варто міняти вікна, проводку, перед продажем квартири

Зазвичай сенсу в цьому немає. Нову мідну проводку або нові вікна покупці, звичайно, оцінять, але квартиру ви продасте не набагато дорожче і швидше за все навіть втратите в грошах.

Нові вікна та проводка просто покращать загальне враження про квартиру. Тому заміну вікон та проводки залиште новому власнику.

Для покупця буде краще, якщо ціна квартири буде дешевшою на вартість заміни вікон та проводки. Це допоможе вам швидше продати квартиру і не вкладатись у ремонт.

Як краще продати квартиру в новобудові, з ремонтом чи без

Якщо у вас квартира в новобудові, то тут є два варіанти. Перший – продавати квартиру як можна від будівельників. Ця пропозиція сподобається тим, хто хоче купити квартиру за мінімальну вартість та займатися ремонтом самостійно.

Ви пам’ятаєте, що менше вартість квартири, тим більше покупців ви зможете залучити. Але в квартирах від будівельників є великий мінус – у неї не можна відразу заселитися і жити, хоч і коштує вона недорого. Частина покупців це відсіє і вони шукатимуть варіант, придатний для життя.

Зате у варіанті від будівельників у вас буде мінімальна вартість квартири і ви не будете займатися ремонтами. Декому сподобається просто знижка при покупці. За кожен товар свій покупець.

Який ремонт зробити у новобудові перед продажем

Другий варіант продажу квартири в новобудові – зробити бюджетний, мінімальний ремонт, щоб можна було зайти та одразу жити. Інші доопрацювання покупці зроблять вже на свій смак. Такі пропозиції цінують на ринку.

У цьому варіанті ваше завдання підготувати квартиру мінімально для життя. Поштукатурити стіни, зробити стяжку, встановити туалет та душову кабіну. Все в нейтральному дизайні, як у готелях. І головне, ремонт не повинен бути дорожчим за 5-6 тисяч доларів. Так, за таку ціну примудряються робити ремонти квартир у новобудовах під продаж.

У цьому випадку ви зможете продати квартиру дорожче та ще, можливо, трохи заробити. Але доведеться дуже сильно економити і мінімально мати уявлення, як зробити ремонт максимально дешево.

Не варто клеїти шпалери і робити натяжну стелю. Це швидкі роботи та покупець зробить їх самостійно. Можете запропонувати зробити це вже під покупця за його перевагами. Головне, щоб до заселення до квартири для покупця залишалося мінімум робіт. Шпалери чи фарбування він уже зробить на свій смак. Це займе тиждень і він зможе заїхати жити.

ремонт перед продажем

Висновок чи потрібно робити ремонт перед продажем квартири

Скільки б ми не писали про ремонти, але максимальне значення для купівлі для покупця має ціна. Все залежить від того, що за які гроші ви продаєте. Чим кращим буде стан вашої квартири, тим швидше ви зможете залучити покупців та продати квартиру.

Тому ви повинні оцінити вартість аналогічних пропозицій по ринку та запропонувати вашу квартиру трохи дешевше, ніж інші. У цьому варіанті ви продасте швидко та без проблем. Головне – не ремонт, а адекватна вартість.

Якщо вкладатися в дорогий ремонт квартири на вторинному ринку, ви маєте великі шанси застрягти з продажем на дуже довгий час. Продавати можна роками.

Тому головна порада – зробіть мінімальні покращення, щоб усунути недоліки. Краще зробити покупцю знижку на ремонт, ніж самостійно міняти плитку у ванній кімнаті або стелити новий ламінат по всій квартирі. Це ніхто не оцінить, вам скажуть, що колір плитки не той, а шпалери взагалі потрібно переклеювати.

Якщо у вас квартира в новобудові зовсім без ремонту, вкладення в мінімальний ремонт окупляться. Але тільки підготовка, а не повністю закінчений варіант зі шпалерами. У дизайні квартири складно вгадати, смаки у всіх різні. Тому краще залишити просто білі стіни та ідеальну стяжку підлоги. За це готові трохи переплатити.

Якщо буде потрібна допомога з документами або супровід угоди з продажу квартири, то можете звернутися до наших юристів з нерухомості GetHom. Нижче є наші контакти. Ми за мінімальні гроші допоможемо на всіх етапах продажу вашої нерухомості. Будемо раді допомогти. Звертайтесь.

Сподіваємося, ви собі зрозуміли як підготувати квартиру до продажу і розібралися які поліпшення вам варто зробити у вашій квартирі. Вдалого продажу.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.