UKRjizn.com
Image default
Здоров'я

Чи знаєте ви, як працюють нирки?

У житті, як і в покері, іноді треба сказати: я дзвоню! Цей принцип безпеки діє в багатьох сферах життя, він також стосується здоров’я.

Здоров’я – це лише гарна ідея час від часу. Навіть коли з нами нічого не так. Це суть сучасної медицини – ми перевіряємо, чи правильно працює організм, коли ми здорові, тому що ми зосереджені на запобіганні будь-якій хворобі. І при появі нездужань обов’язково слід перевірити своє здоров’я. Пам’ятаймо обидва правила особливо, коли ми починаємо другі п’ятдесят років життя або коли у нас цих років трохи більше.

– Дослідження можуть нести багато інформації, – наголошують спеціалісти: терапевти, нефрологи, діабетологи та кардіологи. Слабкість від анемії, втома. Сухість шкіри, синці та набряки. Серцева недостатність. Біль у кістках і переломи. Порушення пам’яті і проблеми зі сном. Нічне сечовипускання. Що спільного між компонентами цього підрахунку? Такі симптоми можуть свідчити про неправильну роботу нирок. Рука важлива. Хронічною нирковою недостатністю страждає все більше і більше людей, щорічно кілька тисяч пацієнтів.

Епідеміологи підрахували, що з цією проблемою може боротися навіть кожен десятий поляк. Хворіють найчастіше люди у віці від 45 до 75 років. Цікаво, скільки з нас знають, чи нормально працюють їхні нирки? Захворювання нирок часто розвивається довго без симптомів, навіть без болю. Тільки аналіз крові і сечі може допомогти виявити зміни, які вказують на те, що в організмі щось не так. Якщо ми помічаємо будь-який із зазначених вище симптомів, це вже може бути ознакою того, що нирки починають відмовляти. Важливо, що нирковій недостатності сприяють: цукровий діабет, гіпертонія, атеросклероз, куріння та вік, адже з часом наш організм починає функціонувати гірше. Тому хоча б раз на рік необхідно здавати аналізи крові та сечі. Таким чином ми можемо запобігти наслідкам хвороби.

Нирки – це не просто фільтр

Щохвилини через нирки протікає близько літра крові. Вони діють одночасно як фільтр і очищувач, дозволяючи організму засвоювати воду та необхідні йому речовини: білки, амінокислоти, натрій, калій, кальцій, фосфор, а також видаляти шкідливі продукти життєдіяльності. Але це не все. Вони забезпечують кислотно-лужний баланс організму, регулюють артеріальний тиск і виробляють еритропоетин – гормон, необхідний кістковому мозку для вироблення еритроцитів і вітаміну D, відповідального за здоров’я кісток. Від них залежить робота практично всіх органів.

123РФ

ВІДСУТНІСТЬ

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.