UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Чистий (Великий) четвер у 2022 році

Великий піст – це дотримання православних традицій, пов’язаних з обмеженням в харчуванні, а також і у відмові від багатьох людських пристрастей і бажань. Даний час передбачає особливе випробування для віруючої людини, адже після дотримання зазначеного посту, він усвідомлює всю свою сутність життя, розуміє, що більшість людських задумів мають лише жадане бажання.

Вітальна картка Чистий четвер

Найсуворіший і важливий піст триває близько 40-ка днів, а протягом усього зазначеного періоду є такі дні, які особливо шануються віруючими. Наприклад, чистий Четвер. Сама ця назва вказує на те, що день обов’язково повинен бути пов’язаний з чистотою, світлістю і новизною.

Якого числа Чистий четвер в 2022 році?

Святкування зазначеного торжества завжди трапляється на тижні перед настанням Великодня. У 2022 році світлий Великдень відвідає будинки всіх віруючих 21 квітня, а в четвер до цієї події, тобто 21 квітня, настає чистий Четвер.

З найдавніших біблійних часів вважалося, що з приходом даного дня людина отримує прекрасну можливість змінити своє власне життя на краще, зрозуміло, якщо таке бажання є у нього в помислах. Крім того, за народними повір’ями в зазначений день можна сприятливо позбутися від болісних хвороб, життєвих невдач і страхів.

За допомогою відповідних дій дівчата і жінки позитивним чином покращували свій зовнішній вигляд. Не потрібно забувати і про головне дію, яке покликане здійснювати в Чистий четвер. Таким є прибирання будинку.

Історія свята

У справжні дні, коли буде чистий (Великий) четвер в 2022 році, віруючі активно почнуть готуватися до святкування Світлого Великодня. А історія тожества бере свій початок з біблійних часів і пов’язана з тим, що саме в зазначений день Ісусу надійшли передвістя важкого майбутнього випробування, пов’язаного з розп’яттям.

Перед Христом постали образи тих мук, через які він обов’язково повинен був пройти в ім’я благодаті народу. Після четверга настали тяжкі випробування Христа, які, врешті-решт, завершилися Його воскресінням.

Освячений хліб та вино

В історії у Великий четвер Ісус зібрав таємну вечірню, на якій був встановлений обряд таємного Причастя грішної душі. У сьогоднішні дні, починаючи саме з четверга, люди відвідують церкви і храми, де слухають історії про житіє Христа, про його великих земних справах і про істинну віру в Бога. Кожен віруючий усвідомлює, що без віри в святе досить складно жити, а свято допомагає явно усвідомити це розуміння.

Дата свята чистий Четвер 2022 обов’язково пов’язана з відвідуванням церковних храмів. У цей день необхідно молитися і дякувати Небеса за те, що віра завжди присутня в серцях людей і часто не дає впадати у відчай у багатьох складних життєвих ситуаціях.

У біблійні часи Христос в цей день омивав прийшли до нього людям ноги водою. Це було вірний знак того, що з тих пір людина змиває з тіла і душі будь-якого всі гріхи і погані думки.

В даний час теж корисно вмиватися на чистий Четвер водою, така дія допомагає очиститися від гріховних помислів, вселити в душу людей любов і повагу до ближніх, позбавити від шкідливого егоїзму. Багато священнослужителів проводять такий обряд в церковних храмах, але будь-який віруючий повинен підійти до цієї дії самостійно і тільки з чистими помислами.

Багато традицій святкування Чистого четверга прийшли до нас з давніх православних часів. З давності рано вранці в четвер віруючі намагалися скупатися в річці або облитися проточною водою. Таким чином можна було благополучно зняти з Себе гріхи і надійно позбутися від мирської суєти і зла.

Ще однією традицією, яка прийшла з давніх-давен, є те, що в даний час важливо зробити всю генеральне прибирання по дому, обов’язково випрати постільну білизну, викинути всі речі, які стали непотрібними.

Добрі традиції Чистого четверга

Для того, щоб благополуччя відвідало будинок і серця людей, на Чистий четвер прийнято дотримуватися деяких традицій.

Всі зазначені обряди йдуть до нас з давніх часів, але з кожним наступним роком до них приєднуються сучасні деталі. Що ж необхідно робити на чистий Четвер 2022 року:

  • Одна і давніх традицій свята-це дотримання чистоти свого житла. В даний день важливо не тільки зробити ретельне генеральне прибирання власного житла, але і позбутися від непотрібного і старого мотлоху. У свято миють вікна, перуть білизну.
  • Особливу увагу необхідно приділити і своєму власному зовнішньому вигляду. Всі косметичні маніпуляції, здійснені в даний період, принесуть здоров’я, довголіття і благополуччя. Доброю традицією є стрижка волосся, причому, підстригати волосся необхідно в обов’язковому порядку маленьким діточкам, а діткам постарше можна підстригти всього лише кінчики волосся.
  • У селах і селах в дане свято приділяли багато уваги домашній худобі. Щоб рік видався родючим і багатим, вівцям або козам підстригали шерсть. Курей в даний день важливо було виганяти на вулицю, це обіцяло високий урожай яєць.
  • У Чистий четвер починається вся найактивніша Підготовка до святкування Світлого Великодня. Заготовлюється вода, яка буде освячена у великий день. Господині починають готувати частування, які будуть подаватися на святкове застілля, йде активним чином фарбування яєць.

Всі традиції свята уособлюють велич і повагу до всього святого, тільки віруючі люди можуть зрозуміти істину і сутність цього чистого дня.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.