UKRjizn.com
Image default
Новини

Чутки і факти про скасування ЄДІ в найближчі роки

Спори про введення єдиного держіспиту не вщухають досі, хоча система показала свою спроможність. У різних містах країни періодично загострюється ситуація з ЄДІ, викликаючи народні хвилювання. Іноді справа доходить до парадоксу — населення вимагає прибрати такий іспит після школи, але залишити спрощений варіант вступу у вузи і технікуми. Спроби достукатися до них, пояснюючи, що за результатами цього екзамену і відбувається зарахування на подальше навчання марні — такі громадяни вимагають придумати щось нове, на їх погляд більш ефективне. Їм та всім іншим потрібно лише дізнатися чи скасують ЄДІ в 2020 році або така дієва система оцінки знань школярів залишиться в дії.

Противники єдиного держіспиту та передумови для його скасування

Ряд вчителів, батьків і всіляких аналітиків, що спеціалізуються на вивченні тенденцій в освітній сфері, стверджують, що користі від ЄДІ менше, ніж шкоди. Найбільш вагомим аргументом на користь їх погляду є факт того, що в багатьох освітніх закладах старшокласників буквально натаскують на складання іспиту, а не вивчають і повторюють матеріал, обов’язковий за навчальною програмою. Тобто його проходять, але дуже побіжно, залишаючи побільше часу для “дресирування” по ЄДІ.

ЄДІ

Також як доказ шкоди загального держіспиту наводиться різниця в рівні освіти сільських дітей і міських. Якщо ж розглянути рівень освіти у школярів в провінційній сільській школі і у учнів в столичному закладі, то різниця їх знань буде виражено великий. При цьому на ЄДІ їх знання оцінюються на стандартному рівні, хоча в столичних і просто міських діток освітній процес явно був більш широким за рахунок наявності в таких школах більшого інструментарію. Особливо помітна різниця в освіті з 2 предметів з «хімії» і «фізики». Саме на ці дисципліни потрібно виділяти більшу кількість коштів на обладнання класів, чим не може собі дозволити сільська школа. Втім, математики, історики та викладачі іноземних мов у селах теж часто мають менший рівень компетенцій, що позначається на якості освіти.

При цьому сільські школи не мають можливості обрати іншого вчителя, їх і так не вистачає в селах. У підсумку діти з села вже відразу позбавляються шансу на вступ до престижних вузів і навіть в “посильні” їм за знаннями освітні установи. За фактом інші діти, які недобрали балів на бажаний університет, йдуть в менш престижні ” Пед ” або “сільгосп” вузи, тим самим позбавляючи сільських учнів місць в цих установах.

Думка! З одного боку сільських дітей шкода, вони не винні в тому, що у них немає якісної освіти. При цьому знижувати для них планку знань теж неправильно — на виході повинні бути розумні люди, здатні навчатися в університетах.

Впровадження ЄДІ спочатку увазі полегшення надходження у вузи і технікуми, а також повинно було привести до появи більш освіченого і розумного покоління людей з вищою і технічною освітою. Додатково система ЄДІ дозволяла знизити рівень корупції, виражений на підсумкових іспитах і вступних випробуваннях. Частково держіспит впорався із завданнями, особливо в плані боротьби зі шкільної корупцією, тепер обіцяти «5» на іспиті стало набагато складніше, майже неможливо при дотриманні правил проведення ЄДІ.

Ось тільки нове покоління людей, які отримали вищу освіту, не вкладається в те, що хотіли отримати влади, впроваджуючи законопроект про єдиний іспит. Разом з розумними людьми, які отримали потрібну освіти, з’явилися і ті, хто закінчив «вишку» заради диплома, не плануючи при цьому працювати за наявною спеціальністю. Водночас у момент їх вступу були бажаючі отримати саме цю професію, але у них не вистачило балів, а місця зайняли ті, кому потрібні лише “скоринки”.

скасування ЄДІ в найближчі роки

Чутки і факти про скасування ЄДІ в найближчі роки

Те, що всеросійський держіспит хочуть скасувати, стало відомо з мережі. Багато користувачів радісно дублювали інформацію про плани щодо скасування ЄДІ, не спромігшись переконатися в її достовірності. В результаті спрацьовує режим “зламаного телефону”, коли вихідна інформація спотворюється до невпізнання.

В результаті планованих нововведень в структуру держіспиту, з’явилася звістка про те, що не за горами скасування ЄДІ в Росії. В мережі «гуляють» майже фантастичні розповіді, які розповідають про те, що чиновники засмучені необхідністю скасування держіспитів, але змушені так зробити. Іноді щось подібне видають за новини про скасування ЄДІ та ОГЕ.

Поки точно ясно, що в 2019-2020 навчальному році ніхто скасують в екстреному режимі ЄДІ не збирається. Зараз лише планують впровадити нові обов’язкові для складання іспиту дисципліни. Серед них іноземна мова та історія. В якому році остаточне впровадження станеться поки невідомо, але і ці іспити планують проводити у форматі ЄДІ.

Позиція Міністерства освіти і думка президента країни

На всі провокаційні питання, що містять у собі фрази в дусі «коли скасують ЄДІ», представники міністерства не відповідають однозначно, але підкреслюють, що користь від впровадження такої системи випускних випробувань виправдовує себе в більшості випадків. Тільки не все до сих пір знають, що навіть саме міністерство вже не є єдиною структурою. Громадянка Васильєва, є главою щодо нового Міністерства Освіти, підтверджує факт користі єдиного державного іспиту.

Ймовірно, москвичам простіше здавати ЄДІ на прохідній або середній бал, але жителям інших регіонів варто зрозуміти, що дітям столиці для вступу потрібен практично максимум. У вузи Москви їдуть десятки тисяч бажаючих, що серйозно підвищує прохідний бал, тому навіть при рівних умовах здачі ЄДІ рівень вступників в столиці і регіонах різних. У підсумку виходить, що високий рівень столичної освіти дає більше балів, але в регіонах навіть при середньому результаті ЄДІ вступити до вузу може бути простіше.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.