UKRjizn.com
Image default
Здоров'я

Ці знання можуть врятувати вашу дитину

Найбільший кошмар кожної матері – усвідомлення того, що її дитина не дихає. Крім того, коли вона зовсім сама і не може розраховувати на чиюсь допомогу. Ця жінка не втратила холодну кров. Те, що вона зробила, також може допомогти іншим.

Завдяки швидкій реакції матері 3-місячний Зейн досі живий. Ніколь Бехтл щойно закінчила годувати свою дитину. На жаль, вона не встигла підняти його, поки він не вдарився. Хлопчик задихнувся і перестав дихати. – «Я не знаю, скільки часу це зайняло. Здавалося, що це ціла вічність, але, мабуть, минуло кілька секунд. Його шкіра почала синіти” – каже жінка в інтерв’ю NBC News.

На щастя, вона не втратила самовладання. Коли її дії не увінчалися успіхом, вона набрала номер екстреної допомоги 911. Диспетчер не тільки заспокоїла збентежену матір, а й поетапно провела процедуру штучного дихання. Як кажуть рятувальники, на це потрібен час. Ефекти помітні не відразу. Тому переконайтеся, що ваш абонент робить правильні речі та що допомога вже на шляху.

Менш ніж через три хвилини Зейн знову почав дихати. Його мати відчула таке полегшення. Вона наголошує, що знання про те, як діяти в таких ситуаціях, мають бути загальновідомими для всіх батьків. Ось що потрібно зробити:

1. Оцінка свідомості. Скажіть що-небудь вголос малюкові і торкніться його.

2. Покликати на допомогу.

3. Перевірте, чи дихає ваш малюк. Поспостерігайте за грудьми на мить і піднесіть вухо до рота дитини. 10 секунд достатньо, щоб оцінити це.

4. Якщо він не дихає або є поодинокі, спазматичні вдихи, почніть СЛР.

5. Покладіть дитину на тверду поверхню на спину. Очистіть дихальні шляхи.

6. Покладіть руку під спину дитини і пальцем трохи відхиліть її голову назад. Обхопіть губами ніс і рот. Зробіть 5 попередніх вдихів (кожен, поки грудна клітка не підніметься).

7. Якщо ви одні, а дитина все ще не дихає, негайно викликайте швидку допомогу. Кожна секунда дорога.

6. Натисніть 15 разів швидко і сильно двома пальцями (вказівним і середнім) на грудину дитини.

7. Зробіть два видихи.

8. Повторіть по черзі 15 стискань і два видихи до прибуття швидкої допомоги або поки дитина не відновить дихання.

Дивіться відео про реанімацію немовляти:

аааа

>>>

Зейн БехтлUSA TODAY / НІ

Штучне диханняUSA TODAY / НІ

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.