UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Ціна на нафту в 2019-2020 році

Уряд Росії робить все можливе для того, щоб економіка країни перестала залежати від цін на нафту. Однак досі продаж енергоресурсу залишається важливим і визначальним фактором наповнення бюджету: рівня зарплат, інфляції, благополуччя міст і сіл, їх жителів.

Доллары

З цим пов’язана необхідність регулярно поводити аналіз, оновлювати прогнози вартості чорного золота.

Від чого залежить ціна на нафту?

Одним з важливих факторів, що впливають на соціально-економічну обстановку в багатьох країнах, є ціна або ж вартість нафти. Це пов’язано з широким використанням енергоресурсу і нафтопродуктів в різних сферах виробництва.

Тісний взаємозв’язок з промисловістю сприяє тому, що виробничий зростання в таких великих країнах, як США, Китай веде до підвищення попиту і цінових пропозицій. Промисловий спад провокує зниження нафтових котирувань.

Карта месторождений нефти

Однак закупівельна вартість чорного золота залежить не тільки від стану економіки або прогнозів на її зростання і падіння. Велика роль Росії у світовій політиці, розміри держави, рівень промисловості сприяє тому, що всі ці складові впливають як на внутрішнє ціноутворення, так і на політику експорту.

Фактори впливаючи на ціну нафти

Виділяється ряд факторів, які мають значний вплив на ціни. Визначальними вони будуть і в 2019-2020 році:

  • Розробка, продаж, видобуток сланцевої нафти. Активно діють в цьому напрямку США. В силу того, що даний продукт не пов’язаний з обмеженнями, визначеними міжнародними угодами, його поява на ринку, збільшення обсягу продажів створює конкуренцію, сприяє зниженню нафтових котирувань.
  • Використання для автотранспорту альтернативних джерел енергії. Застосовується дешевший газ. Поширення отримують електромобілі. Уряди багатьох країн роблять все для популяризації екологічно чистих видів палива: вводять податкові послаблення, зменшують мита.
  • Політика деяких країн – експортерів, а також держав, що мають істотний вплив на світову економіку. Важливу роль відіграє відмова від дотримання угоди ОПЕК, нарощування обсягів видобутку, цілеспрямоване створення ажіотажу навколо чорного золота.
  • Введення санкцій проти низки держав, що забороняють придбання, постачання нафтопродуктів, продаж технологічного обладнання. Обмеження роботи з переробними підприємствами, підвищення митних зборів.
  • Збереження, зміна квот, пов’язаних з видобутком нафти. Перегляд проводиться регулярно з метою вибору оптимальної цінової політики, стратегії видобутку основних гравців ринку.
  • Собівартість видобутку, інвестування в нафтовиробництво, будівництво заводів.
Нефть

Прогнози від Світового банку

Прогнозуванням цін на нафту займаються численні фінансові організації, міністерства, у віданні яких знаходиться розвиток економіки і промисловості. У світовій перспективі велика увага приділяється даним Світового банку.

Останній перегляд бачення цінової ситуації цією організацією був проведений в кінці 2018 р. З точки зору аналітиків банку, в 2019-2020 рр. не варто очікувати підвищення котирувань на чорне золото. В середньому, нафта буде коштувати не вище 62 доларів за барель.

Мінімальне значення може опускатися до 58, максимальне зросте до 67. В цілому, ці цифри нижче попереднього аналізу, згідно з яким середній показник становив 69 доларів за барель. Визначені вказані значення з застереженнями, що в тій ситуації невизначеності, яка панує на ринку в даний час, точний прогноз зробити неможливо.

Плато добычи нефти

На реальну картину вплине ситуація з Іраном, Сирією, домовленість країн-членів ОПЕК, позиція США.

Прогноз від Ощадбанку на 2019-2020 роки

Більш песимістично бачення Ощадбанку. Аналітики припускають, що середня ціна за барель нафти складе від 60 до 65 доларів. Така широка вилка відрізняє прогноз від аналізу, представленого в серпні 2018 р.

Тоді на 2019 р. прогнозований показник становив 63 долара, на 2020 рік – 55. Зазначені значення корелюють з офіційними даними Мінекономрозвитку Росії.

У відомстві припускають, що в 2019 р. вартість бареля буде 63,4 долара з тенденцією до зниження до 59,7 в 2020 р. Фахівці Ощадбанку також вказують на високу волатильність ринку, проте, вважають, що різких стрибків не очікується. Можлива корекція сформованого тренда в ту чи іншу сторону.

Уровень добычи нефти в мире

Ціни на нафту за прогнозами

Центробанку Один з найбільш песимістичних аналізів на сьогодні належить Центробанку РФ. Аналітики вважають, що нафтовий ринок чекає падіння. Вже в 2019 р. середня вартість складе близько 55 доларів.

Раніше центральне фінансове відомство Росії передбачало, що такий показник буде характерний для 2020 року або навіть більш пізнього періоду. На 2019 Р. ЦБ планував 63 долари за барель. Коригування-значне. Заснована вона на зниженні темпів зростання економіки провідних держав, підвищенні видобутку і продажу сланцевої нафти, вплив санкційної політики США.

При цьому в Центробанку впевнені, що передбачуване зниження не вплине на макроекономічні показники і курс валюти в РФ. Ціни на нафту-важливий фактор економічної успішності держав, що видобувають і експортують чорне золото.

Вони залежать від багатьох макро – і мікроекономічних, політичних факторів. Більшість аналітиків припускає, що в 2019-2020 р. буде спостерігатися зниження вартості енергоресурсу або стабілізація на досить низьких показниках.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.