UKRjizn.com
Image default
Прогноз

Ціна на золото в 2020 році

Золото в усі віки вважалося найнадійнішою інвестицією. Вкладаючи кошти в цей дорогоцінний метал, людям вдавалося зберегти свої заощадження.

Слитки золота.

Експерти, прогнозуючи наступ в 2020 році світової фінансової кризи, вже сьогодні радять купувати золото на вільні гроші. Такий підхід веде до постійного підвищення його вартості. Як визначається вартість золота

Скільки буде коштувати золото?

Якою буде ціна на золото в 2020 році, визначається не окремими країнами і банками. Ціна встановлюється на Лондонському електронному аукціоні. Відбувається це двічі на день на основі аналізу попиту і доступних на ринку пропозицій.

Три вида золота

Участь у торгах беруть найбільші міжнародні фінансові установи. З 1919 до 2015 р. ціна визначалася представниками чотирьох банків. Society Generale, Scotia Mocatta, Barclays Capital, HSBC виробляли так званий золотий фіксинг, визначаючи середнє між найвищою ціною пропозиції, за якою купувалося золото, і найнижчим значенням попиту.

Фіксували отриманий показник в трьох валютах: євро, долар США, фунт стерлінг. Сьогодні ціни встановлюються електронно. Здійснюється це на підставі торгів, брати участь в яких можуть 13 фінансових організацій. Серед них:

 • Bank of China.
 • UBS.
 • Standard Chartered.
 • HSBC Bank USA NA.
Добавки к золоту.

Російські банки в торгах не беруть участь. Номінується ціна в доларах США за тройську унцію, відповідну 31,103 р. Вона є індикативною для всіх контрактів. У Росії вартість золота вказується в рублях. Її визначає центральний Банк, виходячи з відповідних значень, встановлених в Лондоні, і курсу національної валюти до долара США.

Прогнози експертів

Аналіз ринку дорогоцінних металів показує, що, починаючи з жовтня 2018 р. вартість золота зростає. Періодично відзначаються незначні падіння, однак, в цілому тренд очевидний.

Якщо на початку листопада 2018 р. дорогоцінний метал коштував 1200 доларів за унцію, то в лютому 2019 р. вже понад 1300.

Дана динаміка відповідає прогнозам експертів, складеним кілька місяців і навіть років тому. Зазначається, що зміна вартості золота має певну циклічність – відбувається різкий зліт, а потім – поступове падіння.

Сколько золота в золоте

Востаннє потужний стрибок стався в 2010, 2011 р. В грудні 2010 р. максимальний показник досягав позначки 1420 доларів за унцію, при тому, що в січні того ж року мінімальне значення було 1078. Пікове значення 2011 р.-1752 долари за унцію.

Протягом наступних семи років спостерігалося зниження, переміжне незначним зростанням, який не компенсував падіння. Відповідно до прогнозу експертів, початок такого циклу очікується найближчим часом.

Різке зростання ціни на дорогоцінний метал відбудеться в 2020 році. Економісти «Capital Economics» вважають, що за рік вона зросте до 1400 доларів. На думку інших аналітиків, слід очікувати зростання на 100 і навіть більше відсотків.

Структура клейма

У свій час, Standard Chartered Plc. опублікував звіт, в якому реальним позначено досягнення золотом показника 5000 доларів за унцію. Втім, є й аналітики, які очікують і зменшення ціни.

 Від чого залежить ціна на золото?

Як поведе себе ціна на дорогоцінний метал в 2020 р., залежить від численних факторів. Ключовим є закон пропозиції і попиту. При малому обсязі товару, доступного на ринку, його вартість підвищується.

Дефіцит пропозиції

Дефіцит формується під впливом наступних причин:

 • Падіння видобутку і виробництва золота. Це економічно обгрунтований процес – зниження продажної ціни веде до зменшення прибутку і вільних коштів, які можна направити для оновлення і розширення виробництва. Це в свою чергу провокує зменшення видобутку. Зменшується вона також із-за того, що запаси сировини поступово вичерпуються.
 • Зменшення прогнозу видобутку за даними геологічної розвідки. Незважаючи на стабільний попит на дорогоцінні метали, інтерес до вишукувальним і розвідувальних робіт зменшується у зв’язку з їх дорожнечею, необхідністю залучення величезних фінансових, людських ресурсів.
 • Обмеження поставок золота на зовнішні ринки у зв’язку з прагненням країн убезпечити себе від санкцій і можливої фінансової кризи.
 • Провокує дефіцит також підвищений інтерес з боку державних банків, збільшення закупа злитків при прийнятті рішення про нарощування золотовалютних запасів.
Как отмывается золото на приисках

Збільшення попиту

Попит збільшується через:

 • Зниження реальної вартості долара. В основі цього – збільшення грошової маси, не забезпеченої виробництвом і товарами.
 • Підвищення потреби в металі за рахунок електронної промисловості.
 • Відсутності надійних активів.
 • Природних і техногенних катастроф, що відбуваються в місцях золотодобування, а також провокують паніку серед населення.

Зміна попиту можлива також у бік зменшення. Відбувається це під впливом таких факторів, як:

 • Поширення інформації про відкриття нових родовищ, високому обсязі видобутку;
 • Зростання інтересу до активів підприємств, національних валют, особливо долара США;
 • Оптимізм фондових ринків.

Будь-який з цих процесів призводить до падіння вартості золотих злитків.

Ціноутворення на золото в 2020 році

Незважаючи на наявність об’єктивних факторів, ціноутворення часто є предметом маніпулювання. Для цього поширюються недостовірні прогнози, некоректні відомості про запаси, штучно створюється паніка.

Важливу роль у ціноутворенні на золото грає політика протекціонізму і складні відносини, що складаються між США, Китаєм і деякими іншими країнами.

Додаткову напруженість вносять санкції проти Росії, як одного з найбільших виробників дорогоцінних металів у світі. За прогнозами експертів, ціна на золото в 2020 р. буде підвищуватися.

Можливо, світ чекає значний стрибок, при якому вартість цього металу виросте в 2 рази. Сприяти зростанню буде підвищення попиту і можливий дефіцит, з яким зіткнеться ринок.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.