UKRjizn.com
Image default
Авто

Ціни на бензин в Сербії

Ціни на бензин в Сербії

30.06.2022

Бензин у Сербії на сьогоднішній день визнаний одним із найдорожчих. Для порівняння подивіться ціни на бензин у Європі, пройшовши за данним посиланням.


Вартість бензину

Вартість бензину в 2022 році, середні показники по країні

Вид палива Вартість, євро/сербські динари
Бензин 95 1,26/150
Бензин 98 1,33/160
Дизельне паливо 1,39/165
Газ (LPG) 0,65/75
Порівняння цін на бензин у Сербії

Порівняння цін на бензин у Сербії (2019)

Динаміка коливань регулярно змінюється. Порівняно з минулим роком 2022-го всі види палива подорожчали:

 • Бензин 95 – на 3,5 відсотка.
 • Бензин 98 – на 2,9%.
 • Дизель практично на 7,5%.
 • Газ (LPG) – на 2,2%.Динаміка цін на бензин у Сербії

Мінімальні та максимальні показники цін на пальне

Історичний мінімум ціни 95 бензину становить один євро за літр, його максимальний ціновий показник дорівнював 1,45 євро. Бензин 98 коштував найменше 1,04 євро за літр, пікова вартість дорівнювала — 1,5.

Найменше дизельне паливо коштувало 1,01 євро, а найбільше — 1,43 за літр. Рекордно низький показник вартості LPG у Сербії – 0,5 євро за літр, максимальний – практично 0,8.

Мінімум та максимум цін на бензин у Сербії

Мінімум та максимум цін на бензин у Сербії

Якщо порівнювати ціни на бензин із іншими країнами Європи, то в Сербії вони завищені. Як можна зекономити туристам на бензині в Сербії? Можна дізнатися, які заправки дешеві, а які дорогі, тому що вартість дещо відрізняється.

Наприклад, на автозаправках від компаній «Югопетрол» чи «Бео-петрол» можуть з’являтися черги, оскільки там паливо дешевше на 10–15 % від середньостатистичних показників у містах.

Російські та міжнародні водійські права

Іноземцю важливо мати права завжди при собі, тому що їх перевіряють при в’їзді (про правила в’їзду в Сербію для росіян можна дізнатися, пройшовши за цим посиланням). Найкраще рішення — придбати міжнародні права водія, що дозволяють вільно пересуватися країнами Європи (докладніше про ПДР при подорожі в Європі можна дізнатися пройшовши за цим посиланням).

міжнародні права водія

Так виглядають міжнародні права водія

Російські права у Сербії підійдуть лише в тому випадку, якщо вони нового зразка (зроблені після 2011 року у вигляді пластикової картки). За наявності прав старого типу потрібно придбання міжнародних.

Російські права водія

Так виглядають російські права водія

Паркування

Аж до 2000 року проблеми з паркуванням гостро стояли в Сербії, особливо це стосувалося великих міст. Коли з’явилося комунальне підприємство «Паркінг Сервіс», багато автомобільних територіальних проблем практично зникли. Компанія постаралася впорядкувати можливість паркуватися в спеціально відведених для цього місцях, і досі це непогано виходить.

З’явилася велика кількість платних парковок, розділених на спеціальні зони та обмежених за часом перебування. Таке нововведення дозволило знизити частоту перебування автомобілів на парковках приблизно вп’ятеро. Сервіс створив комфортні умови оплати через смс.

Зони паркування розділені на три кольори, які допомагають визначитися у часі перебування на стоянці.

Як результат, знизилася загальна кількість автомобілів, що паркуються в недозволеному місці або на території житлових забудов. Можна сплатити стоянку, купуючи талон у спеціальних кіосках, через паркомат (електронний пункт), карткою або за допомогою смс, що найзручніше. Орієнтовні ціни на паркування по зонах у Белграді:

 1. Червона зона – 1 година, 56 динарів; код смс – 9111.Червона зона паркування
 2. Жовта зона – 2 години, 48 динарів на годину; смс – 9112.Жовта зона паркування
 3. Зелена зона – 3 години, 41 динар на годину; смс – 9113.

Якщо паркуватися по буднях, це можна зробити з 7 до 21 години. У суботу сервіс працює з 7 до 14 години, а в неділю можна паркуватися безкоштовно.

Залежно від міста, ціни можуть дещо вагатися. Наприклад, у місті Нові Сад тарифи дещо відрізняються: 55 динарів за червону зону, 45 — за годину жовтої зони та 30 — за годину зеленою.

Особливості правил дорожнього руху

Для легкових машин та мотоциклів діють такі обмеження за швидкістю:

 1. У місті – до 50 км на годину.
 2. За околицями міста – до 80 км на годину.
 3. На автодорозі – до 100 км на годину.
 4. На автомагістралі – до 130 км на годину.Швидкісний ліміт у Сербії

Для машин із причепом:

 1. У місті – до 50 км на годину.
 2. За містом – до 80 км на годину.
 3. На автодорозі – до 80 км на годину.
 4. На автомагістралі – до 80 км на годину.

Важливо! Пересуватися біля шкільних закладів можна зі швидкістю не більше ніж 30 км на годину.

У 2022 році гостро постало питання зі штрафами за керування у нетверезому вигляді або при недбалому ставленні до використання ременів безпеки. Залежно від показників рівня проміле у крові водія штраф може коливатися в межах 85–1200 євро. Водіння за сильного алкогольного сп’яніння також призводить до тюремного ув’язнення терміном на кілька місяців і позбавлення прав водія.

У Сербії ближнє світло фар має бути включене завжди, незалежно від часу доби. Якщо його вимкнено вдень, то штраф становить 25 євро, а якщо вночі — 85 євро.Штраф за порушення правил дорожнього руху в Сербії

У найважчих випадках додатково слідує позбавлення волі на один місяць. Дітей можна возити в машині лише у спеціальних кріслах та з додатковим використанням захисних ременів. Дитині віком до 12 років не можна їхати на передньому сидінні.

Про дію посвідчення водія в Сербії та іншу інформацію можна переглянути у відео нижче

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.