UKRjizn.com
Image default
Гороскоп

Ціни на продукти в Україні – що подорожчало в 2021 році?

У 2021 році споживачі відзначають в країні істотне зростання цін на продукти харчування і товари першої необхідності. Багато фахівців відзначають, що нинішні ціни на Україні на продукти сьогодні в 2021 році це ще не межа.

Варто з’ясовувати, які продукти і наскільки подорожчали, і чому так відбувається? Як вплив Китаю залишив “свій слід” на продуктових полицях українців?

Ціни на продукти в Україні - що подорожчало в 2021 році?

Їжа в Україні швидко зростає в ціні

Згідно зі статистичними даними протягом минулого року продукти в Україні зросли в ціні більш, ніж на 10%.

Вартість продуктів харчування і побутових товарів буде в тій чи іншій мірі зростати аж до нового врожаю, а значить – до осені. Це обумовлено декількома причинами, наприклад, збільшенням зарплат, індексацією окладів в країні, подорожчанням палива, а також багато аграріїв відзначають недостатній торішній урожай.

Також варто відзначити, що ціни на продукти в Україні 2021 в гривнях сьогодні і на світових ринках встановилися в «несприятливому ключі» для експорту, тому спостерігається зростання на всі товарні позиції.

Національний Банк України стверджує, що з літнього періоду підвищення середньої вартості складе всього 6%, за підсумками 2021 року зростання перевищить 13%.

Економіка України, як і всього світу, була пригнічена таким становищем, як карантин і пандемія, тому в усьому світі спостерігаються незаплановані «скачки» цін.

Що буде дорожчати, а що дешевшати?

Не всі продукти коштують однаково, в одному напрямку спостерігається стрибок, десь невелике зниження, не зайвим буде дізнатися що в 2021 році буде дорожчати, а що навпаки дешевшати?

Фрукти та овочі

Овочі та фрукти завжди трохи дорожчають в зимовий період, але з приходом весни і поява перших нових врожаїв в теплиці, вартість знижується.

Серед українців дуже популярні продукти “борщовий набір”, який до осені стає на 2-4 гривени дешевше, з приходом свіжого врожаю.

Як змінювались ціни на продукти в Україні в 2021 році

Такі продукти як, картопля, буряк, морква, капуста подорожчають приблизно на 1,5-2 гривні за кілограм. Наприклад, тепличні огірки, помідори вражають десь на 5-7 і навіть 10 гривень за кілограм.

Ціни на овочі в Україні вже за квітень місяць впадуть, як мінімум удвічі, наприклад Теплична продукція, Пекінська і білокачанна капуста.

У 2021 році ціни на фрукти подорожчають на 1\3, різкий стрибок цін буде триматися до кінця року на дану продукцію в Україні.

Випічка та хлібобулочні вироби

Підвищення вартості хліба, здоби почалося ще в 2020 році на 12%, за перші місяці 2021 року зростання склало ще 3%.

Така ситуація спостерігається через те, що в Україні і в світі подорожчали складові, інгредієнти, наприклад, зросла вартість цукру, пшениці, відповідно зросла вартість підсумкових виробів, таких як солодощі, випічка, хліб.

Фахівці аналізують, що в 2021 році ціни на хлібобулочні вироби будуть максимально тримаються на встановленому рівні, не будуть підвищуватися, але і дешевшати випічка не буде.

Молочна продукція

Статистичні дані стверджують, що за останній рік вартість молочної продукції збільшилася на 4%. Ця картина спостерігається не тільки в Україні, а й по всьому світу.

У країні стався в кінці 2020 року рекордний стрибок цін – яйця виросли у вартості на 80%, на 2021 рік планується підвищення ще на 15%. Повні ціни на продукти в Україні в гривнях сьогодні, таблиця допоможуть українцям зрозуміти, на який “бюджет на місяць” розраховувати.

Де найнижчі ціни на продукти в Україні

Планується, що перед святом Великодня, яке випадає на 2 травня на яйця і молочну продукцію українські виробники також піднімуть ціни.

Яловичина

Дана категорія продуктів виросла всього на 4% на початку 2021 року, багато фахівців стверджують, що до літа буде спостерігатися невелике зниження цін.

Наприклад, свинина протягом квітня подешевшає на 15 гривень, курку, кролятину можна буде купити на 10 гривень дешевше.

Дана ситуація спостерігається через зростання вартості кормів для тварин. Традиційно перед Великоднем і травневими святами може дорожчати свинина на 10-15%.

Причини зростання цін

Аналітики виділяють основну причину зростання зовнішніх і внутрішніх цін в Україні – це поганий врожаю в минулому році, але і найголовніше збільшенням експорту з боку Китаю.

У 2020-2021 роках на стрибок цін вплинула ситуація з поширенням короновірусу, що склалася в світі.

Ціни на продукти в Україні в 2021 році?

Зміни в Ціни внесла ситуація на ринку з маслом, наприклад, в Одесі у вересні минулого року масло соняшнику подорожчало до 82%, це на 40% більше, ніж стандартна, щорічна індексація. У підсумку, масло виросло за вартістю в новому році, більш ніж на 50% за тонну.

Велику роль зіграла погода в попередні роки, яка завдала істотної шкоди українським і зарубіжним аграріям, наслідки посухи негативно відобразилися на врожаї.

Протекціонізм експорту в країні і плаваюча митна ставка при експорті зерна вводить деякі зміни в цінах. Це правила, які диктує світовий ринок, вони дещо дестабілізують постачальників і дають можливість накручувати вартість, незважаючи на те, що влада намагається стримувати зростання.

Економічна ситуація в Китаї в минулому році сильно вплинула на сьогоднішні ціни в Україні, після того як вони втратили більше 50% внутрішнього ринку – стали формувати активні оновлення, через це істотно зріс їх імпорт. За рахунок чого Україна поставила експортну ціну в кілька разів вище. Відповідно і внутрішні ціни в країні також зросли.

Пандемія стимулювала імпорт закупівель і ажіотаж на багато продуктів, товари першої необхідності, тому попит народжує пропозицію і, природно, на внутрішніх і зовнішніх ринках зросли ціни.

Важливо знати, що в 2020 році частина сільськогосподарської продукції в експорті склала 45% від загальних обсягів за зовнішніми критеріями. Це були ті фактори, які зумовили вартість комунальних послуг, енергоносіїв та кінчені ціни на продукти в Україні 2021 у Гривнях сьогодні на ринку. Відповідно подорожчає Готова продукція в кафе і ресторанах, товари у відділах «кулінарії».

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.