UKRjizn.com
Image default
Коронавірус

COVID-19. Адам Нєдзельскі про пік «літньої хвилі»: Цей вірус не однаковий і однаково небезпечний

– Ми базуємось на прогнозах трьох центрів – самого МОЗ, групи MOCOS та групи ICM з Варшавського університету. Можливі сценарії показують нам дуже цікаву річ: чим більше людей буде піддано впливу протягом літнього періоду, або простіше кажучи – контакту з вірусом – тим меншою буде наступна хвиля. Тож чим більше людей тепер осягають цей природний імунітет, тим менше вони хворіють восени та взимку, – сказав Адам Нідзельскі в інтерв’ю Фактам, відповідаючи на запитання про можливе зростання захворюваності. Він додав: «Наразі ми маємо приблизно 300 000 контактів. Період імунізації та захисту становить приблизно 20 тижнів».

– Ви питаєте про кількість заражень – ми очікуємо, що пік святкової хвилі буде на рівні семи-восьми тисяч заражень на добу, з незначним впливом на госпіталізацію, бо ми оцінюємо три-чотири тисячі. госпіталізація в цей літній пік. Це вже не той вірус і такий небезпечний, як у попередніх хвилях, тому ми зосереджуємося на заповненості лікарняних ліжок, а не на кількості заражень, – підкреслив Нєдзельскі.

На запитання, чи краще зараз хворіти на COVID-19, міністр відповів: – Хворіти не обов’язково – йдеться про контакт із вірусом, а не просто захворіти. Не кожен контакт з вірусом означає захворювання. Можливо, ви вже мали справу з одним із найновіших підваріантів коронавірусу, але через вакцинацію чи попередній імунітет не перехворіли на COVID.

Далі Нєдзельський визнав, що «омікрон BA.2.75 під назвою Centaurus наближається до нашої країни, але ми його ще не знайшли». – Що стосується ідентифікації геному вірусу, то в Польщі ми секвенуємо близько п’яти відсотків. зразків, що є еталонним значенням, сказав він.

Міністр охорони здоров’я заявив у понеділок, що рішення про другу ревакцинацію COVID-19 для людей старше 60 років буде оголошено цього тижня. Другу бустерну дозу для людей віком 60+ рекомендує Європейське агентство з лікарських засобів. Цю тему планується обговорити, серед іншого, з Радою щодо COVID-19.

На конференції в понеділок міністр охорони здоров’я запевнив, що хоча кількість інфікованих людей в інших країнах Європи зростає, нинішня хвиля інфекцій не призводить до великої кількості госпіталізацій.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.