UKRjizn.com
Image default
Релігійні свята

Дата Радуниці 2022 року

Радониця є православним святом поминання всіх покійних душ. У давній історії даний день мав славу язичницьким торжеством, але пізніше церква визнала дане свято святим. Протягом року церквою відводиться кілька періодів для поминання померлих рідних і знайомих, але день Радониці пов’язаний з тим, що живуть на грішній землі люди діляться радістю воскресіння Ісуса з померлими душами. Недарма торжество припадає на 9-ий день після святкування Світлого Великодня. На поминальний період прийнято відвідувати кладовища, ставити в церквах поминальні свічки і читати молитви за упокій померлих душ.

Дата Радуниці

Якого числа православна Радониця (Радуниця) в 2022 році? Даний розрахунок зробити досить просто. Так як святкування Світлого Великодня в 2022 році припадає на 24 квітня, то необхідно додати 9 днів, щоб обчислити дату святкування Радониці. Поминання покійних душ випадає на 3 травня. Традицій даного дня досить багато, наприклад, в Білорусії на цю дату відводиться додатковий вихідний день, де люди можуть сходити на кладовища і покласти на могилу померлих квіти і подаяння. У Росії свято вважається тільки православним, на честь Його пришестя не відводиться додаткового вихідного, але для кожної людини Радониця є великою датою зі своїми власними традиціями.

Історія

Як вже вказувалося трохи вище, Радуниця або Радониця в 2022 році відвідає будинки людей 3 травня, на 9-ий день після святкування великого Великодня. Дата свята завжди мінлива і безпосередньо залежить від приходу Великодня. Друга назва торжества-батьківський день, все тому, що в зазначений час необхідно відвідувати кладовища і згадувати померлих родичів і знайомих.

Назва свята прийшло в наші дні з язичницьких часів. У слов’ян були Боги, які оберігали душі померлих, імена цих божеств були відповідні – Радавалки, Могилки, Тризнани. Люди приносили пожертви божествам, а ті, в свою чергу, дбали про душі померлих людей. Від даних назв і став батьківський день називатися на честь цих божеств.

православна Радониця

Ще одна версія назви свята пов’язана з корінними словами Радониці-радість, рід або спорідненість. На поминальний день не можна засмучуватися, а потрібно радіти набуттю грішних душ заспокоєнню. Крім того, на Радуницю люди несуть на кладовища різні солодощі і подаяння, а це означає, що померлі таким чином можуть відсвяткувати світлий Великдень.

Прикмети і традиції

Вже увійшло в добру традицію, що коли буде Радониця (Радуниця) 2022 то в цей день потрібно відвідати кладовище. Є помилковою думка, що місця поховання необхідно відвідувати на Великдень. Для таких візитів відводиться спеціальний батьківський день. Спірним питанням є те, що на могилках потрібно залишати різну їжу. Така традиція прийшла в сучасність від слов’ян, а ось до православ’я вона ніякого відношення не має. Церква схвалює подаяння жебракам і нужденним і не схвалює залишену їжу на могилах померлих людей. Що ще Категорично забороняється робити в даний святий день, так це пити алкогольні напої на кладовищах. Також не можна залишати на могилах померлих склянки з алкогольними напоями. Священнослужителі запевняють, що бенкет на місцях поховання влаштовувати ні в якому разі не можна, рекомендується прочитати молитву, згадати померлих родичів або знайомих, а не напиватися в пам’ять їх сердець.

Дата Радуниці 2022 в Росії припадає на 3 травня. До того, як зробити візит на кладовище, важливо відвідати церковний храм, запалити в ньому поминальну свічку, замовити відповідну панахиду, можна поспілкуватися зі священнослужителем про сенс життя на землі.

Радониця

Коли настає православна Радониця, традиції даного дня, в основному, пов’язані з тим дією, як вести себе на кладовищі. Які існують основи поведінки в місцях поховання в цей святковий день?

  • На могилку померлої людини лягає куряче яйце, як символ Великодня. Яйце має бути освітлено в церкві. По можливості, потрібно дати подаяння у вигляді фарбованих яєць і нужденним і жебраком просять.
  • Після візиту в місця поховання, віруючий повинен прийти додому і відпочити, можна навіть трохи поспати. А ось ввечері починалися веселі гуляння на честь святкування Великодня для померлих.
  • По праву вважається, що померлі душі в даний день отримують можливість бути в будинку до всіх своїх живих рідних. На честь таких гостей на підвіконня ставився стакан води і тарілка з хлібом, а на обідній стіл виставлялася додаткова порція їжі.
  • У селах і селах у святковий день топили жарку баню. За традицією вважалося, що в ній могли помитися прийшли в гості душі померлих родичів. Для них спеціально викладалося чисту білизну і лазневі приналежності.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.