UKRjizn.com
Image default
Спорт

Де пройде Олімпіада 2020 року: місце проведення?

Приймати у себе Олімпійські ігри – велика честь і відповідальність, заслужити таке право нелегко, все вирішується шляхом голосування. Держава, що претендує на проведення такого міжнародного заходу, має забезпечити необхідну майданчик, комфортні умови проживання, сучасні відео трансляції та ін.

Олимпиада в Токио

Не дивно, що в 2020 році право прийняти літню Олімпіаду передали Японії, що має чудову спортивну базу.

Де пройде Олімпіада 2020 року: місце проведення?

Вишукана Японія неодноразово ставала привітною господинею Олімпійських ігор: 1964 – Токіо, 1974 – Сапоро, 1998 – Наганно. Іспанія з Туреччиною, конкуренти з виборної гонки, не уявляли, що японцям пощастить вчетверте.

Олімпійський комітет здивував несподіваним рішенням, вибравши Токіо новою столицею Олімпіади 2020. Хоча пояснити позицію вибірників досить просто: рівень безпеки японської сторони неймовірно високий, а також великий економічний розвиток цієї країни.

Можливою перешкодою могла стати аварійна обстановка на фукусімській АЕС. У 2013 році Вересневе засідання Комітету визначило не тільки місце Ігор, а й дату відкриття – 24 липня.

Олимпийские кольца

У 2020 році літні Олімпійські ігри пройдуть в Японії (Токіо), почнуться вони 24 липня, датою закінчення ігор буде 9 серпня. День відкриття викликав безліч суперечок, адже в кінці липня – початку серпня японська територія схожа на розпечену плиту. Однак, договір про терміни проведення Олімпійських ігор в Токіо, підписувався заздалегідь, сперечатися марно.

Варіантів старту було кілька, кандидатам пропонувався часовий період з 15 липня аж до 31 серпня. Необхідні корективи внесли, коли переможець був обраний.

Гроші зіграли вирішальну роль, саме від їх кількості залежала прихильність МОК. Трансляції всіх змагань приносять комітету нечувані прибутки, а американський і європейський графік мовлення влітку порожній. Що стосується спортсменів, їм належить в 2020 році, перевірити організми на міцність, діяти у вкрай важких умовах.

Адаптація до клімату азіатської країни вимагає масу часу. Не позаздрити марафонцям, для яких забіг пройде при підвищеній вологості повітря, під променями палючого сонця.

Усвідомлюючи серйозність проблем, влада Японії готова перейти на літній час, тобто зрушити стрілки годинника на дві години вперед. Це дозволить проводити змагання після основної спеки, в більш прийнятних умовах.

Талісман і емблема Олімпійських ігор в Токіо

У кожної Олімпіади є персональна символіка, що розробляється цілою командою дизайнерів задовго до офіційного відкриття. Першим варіантом Токійської емблеми виступала буква” Т”, але від неї довелося відмовитися. Біда в тому, що Уважний бельгійський майстер – Олів’є Дебі – запідозрив японців в плагіаті.

Предварительная эмблема олимпиады 2020 года

У місті Льєж він розробляв емблему для театру, яка дуже схожа на запропоновану копію. Не бажаючи лаятися, Оргкомітет пішов на мирову угоду, відмовившись від букви.

Втративши обрану емблему, адміністратори Олімпіади 2020, оголосили конкурс на кращий олімпійський символ.

Членами комісії стали 20 видатних особистостей:

  • Артисти.
  • Дизайнери.
  • Спортсмени.
  • Політики.

В результаті емблемою стало кільце, виконане в стилі Едо, воно нагадує дошку для шахів. Для демонстрації єдності всіх країн використані прямокутники, зібрані в химерний візерунок. Коло стало знаком згуртованості всіх народів навколо спорту.

Паралімпійські ігри отримали видозмінену емблему: в основі шахові прямокутники, але зібрані у відкриту чашу круглої форми. Під чашею красуються три серпа різних кольорів, що стоять навколо точки білого кольору.

Эмблема Олимпиады в Токио

Що стосується талісманів літньої Олімпіади 2020 року, то їх буде два. Перший (синій колір) називається “Мірайтова” , є символом Олімпійських ігор і символізує вічне майбутнє. Друга істота (біло-рожеве) має назву “Сомейті”, що означає “такий могутній” – талісман японської Паралімпіади.

Головні Олімпійські об’єкти

Для повноцінної Олімпіади необхідно мати в наявності не тільки спортивні об’єкти, але і зони для дозвілля. До основних будівель відносяться Олімпійський стадіон і Токійський Палац спорту.

До розважальних-парк Еегі, Імператорський палац, храм Мейдзі, імператорські сади і безліч інших. Взимку 2016 р. відбувалася закладка головного стадіону, на що було виділено понад 1,3 мільярда доларів!

За основу будівництва взяли проект Канго Кума, японського архітектора. Співпрацює він з Заха Хадідою, британським фахівцем.

Трибуни розраховані на розміщення майже 70000 глядачів, хоча початковий план був більш амбітним. Але збільшення витрат змусило скоротити посадочні місця в цілях економії бюджету. Частково глядацькі трибуни вийдуть тимчасовими. Чи не з’явиться розсувний даху.

Завершення будівельних робіт заплановано на осінь 2019 р. Літня Олімпіада в Токіо, залишить тут слід легкою атлетикою і футболом. Неготовність інфраструктури до намічених термінів сильно турбує фахівців. Так, в 2018 році повинні були пройти випробування парусної підготовленості, але японці не встигли, і тестові заходи зірвалися.

Бюджет літньої Олімпіади-2020

Попередні підрахунки витрат на Олімпіаду звучать, як 17 млрд. доларів. На думку МОК подібні витрати є надто завищеними, однак, Сочинська Олімпіада пройшла з бюджетом крупніше.

Російська скарбниця витратила 50 мільярдів доларів, тоді як Бразилія вклалася всього в 4 млрд! Подаючи заявку на участь, японці не припускали зустріти саботаж з боку самого МОК!

Сучасні реалії вказують на підвищення тиску на країни, що приймають Олімпіаду. Вимагають скорочення витрат, вставляють палиці в колеса. Як наслідок, підривається економіка, руйнуються намічені плани, підготовка ведеться в напруженому режимі.

Про волонтерів

Будь-який захід міжнародного масштабу привертає колосальну кількість добровільних помічників-волонтерів.

До літньої Олімпіади 2020 року, реєструвати бажаючих почали ще в 2018 р., а особисті зустрічі з претендентами пройдуть в 2019. За планом, набрати хочуть 110000 чоловік, щоб 80% задіяти на об’єктах спортивного спектру. Решта 20% стануть супроводжуючими і гідами. До волонтерства допускаються громадяни будь-якої національності, які досягли 18 років.

Японські організатори віддають перевагу вихідцям з Осаки, Фукуоки, Хоккайдо і Токіо. Волонтерів зобов’язаний вільно володіти іноземними мовами, мати повністю вільний час на період Олімпіади.

Додаткові бали принесе досвід контакту з пенсіонерами, людьми на інвалідності. Звичайно, азіатські майстри просто не могли не здивувати гостей волонтерами роботами! З’являться на вулицях автобуси і машини без водіїв.

Нові види спорту і медалі

У звичних змаганнях з’являться інновації, наприклад, в плаванні запливи пройдуть на 1500 і 800 метрів вільним стилем, в легкій атлетиці-естафета змішаного типу 4 * 400.

Баскетбол застосує формат три на три. Загальне число змішаних випробувань збільшиться на 18, а раніше ця цифра дорівнювала 9. У суто чоловічих видах спорту, тепер будуть допущені жінки, наприклад, стрільба, вітрильна регата, академічне веслування, бокс та інші. Олімпіада помолодшає, стане більш демократичною.

Програма ігор досить обширна, включає п’ять нових видів спорту:

  • Карате.
  • Серфінг.
  • Скейтбординг.
  • Скелелазіння.
  • Софтбол.

Для виготовлення нагородних медалей буде використано вторинну сировину. Кожному японцеві запропоновано внести свою лепту в загальну справу, здати в переробку застарілі і зламані пристрої. Актуальні стільникові телефони, побутова техніка і електроніка.

Пункти прийому гаджетів працюють по всій країні, що дозволяє економити бюджет, дбати про екологію. Для випуску 5000 медалей потрібно 2 тонни кожного дорогоцінного металу.

Японія – країна майбутнього, що має необмежений потенціал, що дозволяє з широким розмахом зустрічати гостей з усіх куточків планети. Будуються сучасні спортивні центри, передбачена розважальна програма. У список змагань внесені поправки, і навіть нагороди для призерів будуть виготовлені з вторсировини!

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.