UKRjizn.com
Image default
Економіка

дефіцит бюджету США скоротився вдвічі

Дефіцит американського федерального бюджету скоротився вдвічі минулого фінансового року, який закінчився 30 вересня. Розмір дефіциту знизився до 1,38 трлн доларів завдяки економічному відновленню після пандемії COVID-19 та скороченню витрат на соціальну допомогу, заявили у п’ятницю в Білому домі.

Пов’язані з COVID-19 витрати, такі як виплата допомоги безробітним та інші програми допомоги населенню, скоротилися після того, як американські компанії повернулися до нормального режиму роботи, що сприяло відновленню найбільшої світової економіки.

Президент Джо Байден привітав значне скорочення дефіциту федерального бюджету, назвавши сьогоднішній звіт свідченням економіки, що відроджується.

У телезверненні з Білого дому Байден, вітаючи найбільше за всю історію скорочення дефіциту федерального бюджету, назвав цю подію ще одним доказом того, що ми відновлюємо економіку.

Скорочення бюджетного дефіциту стало «найбільшим подібним зниженням за рік», заявили у п’ятницю в Міністерстві фінансів та Бюджетному управлінні Білого дому.

Цьому сприяли зростання податкових надходжень від фізичних та юридичних осіб, підкріплені зростанням зайнятості, при цьому податкові надходження за 2022 фінансовий рік, що закінчився 30 вересня, зросли на рекордні 850 млрд дол. порівняно з 2021 роком.

«Сьогоднішня спільна доповідь про бюджет є ще одним свідченням історичного відновлення нашої економіки», – заявила міністр фінансів Джанет Йеллен, наголосивши на вирішальній ролі «Плану порятунку Америки» – великого пакету заходів економічного стимулювання, прийнятого Конгресом з ініціативи адміністрації Джо Байдена минулого року.

Згідно з доповіддю, витрати федерального бюджету скоротилися на 550 млрд доларів до 6,27 трлн доларів, що частково відображає скорочення витрат, пов’язаних із пандемією COVID-19.

За даними Мінфіну, позики федерального уряду зросли на 2 трлн доларів до 24,3 трлн доларів – такий обсяг, як і раніше, відповідає розміру найбільшої світової економіки.

За даними Міністерства фінансів, стрімке зростання інфляції, що спричинило різке підвищення вартості запозичень, призвело до того, що сума виплати відсотків за федеральним боргом виявилася на 36,6 млрд доларів вищою, ніж передбачалося.

У звіті йдеться, що фізичні особи заплатили податків на 2,6 трлн доларів, а податок із корпорацій становив 425 млрд доларів. Міністерство охорони здоров’я та соціальних служб витратило минулого фінансового року 1,6 трлн доларів, Міністерство оборони – 727 млрд доларів, а допомога іноземним державам досягла обсягу 24,6 млрд доларів.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.