UKRjizn.com
Image default
Допомога

Як розрахувати декретні виплати в Україні у 2022 році?

Поява на світ немовляти – це завжди зворушлива подія у житті кожного українця. І в цей період жінка, як ніколи, потребує матеріальної підтримки від держави, адже вона не може працювати повноцінний трудовий день. Важливою підтримкою матерям, які працюють, безробітні чи виховують дітей наодинці стане саме допомога у зв’язку з вагітністю та пологами. Найбільш цінна інформація про те, якими будуть декретні виплати в Україні в 2022 вже доступна всім майбутнім мамам в мережі інтернет.

Механізм нарахування

Не всім майбутнім мамам чи багатодітним сім’ям зрозуміло, як відбувається процедура нарахування декретної допомоги в Україні. У 2022 році ця схема вже чітко відпрацьована і, якщо немає можливості порахувати самостійно, можна використовувати онлайн калькулятор декретних виплат в Україні. Однак підрахувати виплати не важко – для цього потрібен аркуш паперу, ручка та калькулятор. Основа – це еквівалент середнього грошового окладу, який повноцінно одержує на роботі кожна жінка. Страховий накопичений стаж у цій сумі не відіграє ролі. Матеріальні виплати нараховують з допомогою множення зарплати за добу число відпрацьованих днів. Як на сьогоднішній день здійснюється оподаткування:

 • організація виплачує за свого працівника 22% згідно з ПКУ;
 • додатково нараховується до декретних 8,41% за співробітницю-інваліда.

Особливості нарахування декретних виплат в Україні 2022 року походять з певних розрахунків, до яких належить і середня денна заробітна сума. Її ділять на загальну кількість відпрацьованих днів, а робочі зміни, пропущені з поважних причин, не включені до цього розрахунку. Важливо, що декретна відпустка враховується при нарахуванні виплат за порядком No 1266. Документ було оновлено та на сьогоднішній день у ньому не передбачено разових виплат та компенсацій громадянкам України, якщо в їх розрахункових періодах трудову діяльність було призупинено з поважних причин.

Розрахунковий період становить рівно 1 рік перебування на робочому місці офіційно за трудовою книжкою. За цей період має здійснюватись середня заробітна плата робітниці. Якщо жінка офіційно працювала менше року, то за розрахунковий період братимуться місяці, які були відпрацьовані.

Декілька цікавих фактів про декретні матеріальні виплати жінкам у 2022 році:

 • з 1 грудня минулого року мінімальну виплату було підвищено на 500 грн. І її розмір становив 6500 грн – ці цифри актуальні влітку 2022 року;
 • декретні допологові виплати в Україні непрацюючим 2749 грн.;
 • показник дуже важливий, адже він впливає на показник загальної матеріальної виплати допомоги при вагітності та після народження дітей;
 • важливо не забувати про страховий стаж за останній рік праці. Загальна сума та кількість відпускної доби враховуються при вагітності та після появи малюка на світ.

Терміни нарахування

Листок непрацездатності вважається основною підставою, щоб нарахувати посібники з вагітності та народження дитини. Листок непрацездатності видає медичний заклад, до якого жінці слід стати на облік. Листок видають через місяць вагітності. Але є й винятки із цих правил – воно стосується жінок-чорнобильців, які можуть піти у відпустку з 27 тижня вагітності.

Важливо! До 1 жовтня 2021 року листки непрацездатності в медзакладах видавали лише на папері, але на сьогодні вони доступні в електронному вигляді.

Якщо спиратися на закон України, то за статтею 179 Кодексу про трудову діяльність відпускні з оплатою нараховуватимуться для різних категорій мам:

 • 126 діб, 70 з яких були до народження дитини та 56 діб після пологів;
 • 140 діб – це 70 до та 70 після, якщо були ускладнення при пологах, а також при появі світла від двох дітей;
 • 180 днів – ці дні ділять порівну і покладено таку відпустку жінкам-чорнобильцям.

Якщо взяти в облік свята та вихідні, відпускні дні, то показники виплат ніяк не змінюватимуться у більший чи менший бік. Працюючі жінки одержують виплати 100% середнього заробітку. На суму впливає час страхового стажу, оскільки він виділяється з Фонду соц. страхування України за ч. 1 ст. 26 закону.

До 6 місяців трудового стажу до декрету також йтиме до уваги. Враховуватимуться лише робочі дні. Декретні нараховуватимуться виходячи із суми заробітку за шестимісячний термін з урахуванням ЄСВ.

Варто знати! Виплачують декретні одразу за період усієї відпустки з Фонду України – цей процес не впливає на дні, які були використані до народження дитини.

Ухвалою Кабміну є статті 25-28 з No 1266 за правилами визначення розрахункового періоду:

 • щоб зробити обчислення заробітку протягом року перебування жінки посаді, за 30 днів до декрету враховують робочі дні за календарем. Вони входять вихідні, свята, відпустки;
 • коли майбутня мама брала лікарняний, наприклад, з 1 березня цього року, то проміжок часу з цього місяця буде зважати на 1 березня 2021 по 28 лютого 2023 року. З урахуванням лікарняного суму слід розраховувати з початку першого дня цього ж місяця. Буде цей період триватиме з першого березня 2022 року також. Закінчиться термін 28 лютого 2023 року. В облік йдуть лише повноцінні місяці;
 • якщо перед першим декретним днем ​​жінка не встигла відпрацювати один офіційний рік, то формула виходитиме з числа відпрацьованих днів. Це правило прописано у п. 26 постанови Кабінету Міністрів щодо нарахування заробітної плати.

У разі, коли на посаду майбутню маму прийняли офіційно 20 жовтня 2021 року, а в декрет вона вже вийшла 2 травня цього року, то варто рахувати час з 1 листопада минулого року по 31 квітня цього року за розрахунковий період. Також враховуються моменти:

 • у разі, коли немає повноцінних відпрацьованих місяців, то за фактом вважають лише дні перед відходом у декрет щодо догляду за немовлям;
 • зовсім інший розрахунковий термін, якщо робітниця не вийшла на своє робоче місце на день, який не вважається вихідним. Також це стосується і лікарняного періоду. Мінімальна сума заробітку в конкретній організації і вважатиметься декретною виплатою. Враховується середня зарплата за рахунок розподілу ставки та загального окладу конкретної людини на середньомісячне число днів.

Ключові нюанси

Мінімальний оклад на роботі впливає майбутню суму виплати. Оптимальний розрахунок декретних виплат в Україні 2022 року розраховуватиметься саме із суми заробітку за всі календарні дні. Які ключові моменти важливо врахувати перед тим, як запросити на роботі декретну відпустку:

 1. Якщо порівняти максимальні показники суми єдиного внеску та розрахунок за один день роботи, то середній заробіток жінки не повинен бути вищим або меншим за цю суму.
 2. За стажу до 6 місяців у розрахунок йдуть лише місячні нарахування, якщо роботодавець оплачував страховку співробітниці у фонді. Розрахована сума має бути більше розміру мінімального встановленого заробітку, помноженої на два.

Виявляється, в уряді відбулися зміни та підвищили декретні з минулого року. Це сталося з 1 грудня по сьогоднішнє літо 2022 року – ця сума дорівнює 2749 грн. Жінкам, оформленим як СПД, також належать матеріальні виплати мамам, оскільки вони сплачують єдиний соціальний внесок.

Як розрахувати декретні виплати в Україні у 2022 році?

Якщо працівник отримує постійний оклад в 11 тис. грн, то їх потрібно помножити всі місяці року. Ось приклад формули: 365 днів важливо помножити на число всіх днів року х 126 добових відпускних. У результаті сума становитиме 45 567,12 грн.

Коли народження дитини пройшло не просто, і у матері є від двох дітей, то розрахунок проведуть за іншою схемою: 11 тис. грн х 365 х 140 відпускних. У результаті вийде сума 50630,14 грн.

Варто знати! Декретні жінки-чорнобильця розраховуватимуться за майже такою самою схемою, тільки змінюється число днів відпустки –11 х усі місяці року х 180 відпускні = 65 095,89 грн.

Якщо до роботи офіційно жінка розпочала 15 вересня 2021 року, то у декреті вона вже була від цього 12 березня 2022 року. Розрахунковий термін – це 1 числа вересня 2021 року до 31 лютого цього року. Період складає 5 місяців. Якщо заробіток становить 11 тис. Грн. У результаті сума виплати становить 55 тис. грн.

Висновок

Якщо орієнтуватися актуальні останні новини про декретні 2022 року в Україні цього літа, то розмір допомоги після появи на світ первістка та наступних дітей становитимуть 41280 грн. Одночасно батько та мати можуть отримати на дитину суму 10320 грн, а решту грошей буде виплачено їм у вигляді допомоги у наступні 36 місяців частинами – 860 грн на місяць.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.