UKRjizn.com
Image default
Допомога

Декретні виплати в Україні в 2021 році

Декретні виплати в Україні у 2021 році здійснюються відповідно до законодавчих норм. За запевненнями офіційної влади вони спрямовані на соціальний захист жінки, яка вирішила стати матір’ю. У 2020 році допомога по вагітності та пологах зросла в цілому на чверть в порівнянні з обсягами 2019 року. У нинішньому році теж заплановані окремі зміни.

Декретні виплати в Україні у 2021 році

Загальні відомості

Декретні виплати в Україні покладаються як працюючим жінкам, так і матерям, які на момент відходу в декретну відпустку ніде офіційно не були працевлаштовані. Питаннями допомоги займаються органи соціального страхування, оскільки декрет вважається одним з видів тимчасової непрацездатності.

Непрацюючі жінки отримують допомогу відповідно до закону України, прийнятого в грудні 2020 року. Тому студентки та непрацюючі жінки теж звертаються з пакетом документів до територіального відділення органів соцзахисту, де можуть отримати допомогу, гарантовану державою тридцять років тому.

Калькулятор декретних виплат в Україні не знадобиться цій категорії майбутніх матерів. Дізнатися, яка сума буде виплачуватися, гранично просто-достатньо тільки знати розмір прожиткового мінімуму і поділити його на 4. ¼ Частина – і є розмір виплат, на які можуть розраховувати суб’єкти підприємницької діяльності, студенти і просто непрацюючі жінки. Вони не робили внесків до Фонду соціального страхування.

Які працювали до відходу в декретну відпустку, незалежно від стажу, якийсь час виплачується 100% від окладу.

Тривалість періоду

Під терміном “декретні «в Україні розуміють обов’язкову виплату з ФСС, яка нараховується на лікарняний лист категорії»вагітність і пологи”.

Декретний період в Україні

Загальна тривалість часу непрацездатності становить 126 днів, з яких 70 – це час до терміну пологів, встановленого лікарем:

 1. Друга, менша частина, може варіюватися в залежності від деяких обставин – наприклад, пологи з ускладненнями або багатоплідна вагітність.
 2. Тривалість відпустки бір вираховується по календарних днях, свята і вихідні теж в нього входять, а в 56 днів після пологів включається і день, в який вони відбуваються. Але при ускладненому процесі або народженні двох і більше дітей, термін може становити 70 днів.
 3. Декретна відпустка може надаватися при усиновленні дитини, за умови, що воно відбулося безпосередньо з пологового будинку, і з моменту народження малюка не пройшло 60 днів. Його тривалість складе стандартні 56 днів, 70 – якщо прийомні батьки взяли двох і більше дітей, 90 – якщо усиновлювачем є жінка, постраждала при аварії на ЧАЕС (пункт вже кілька втратив свою актуальність, якщо згадати, скільки років тому сталася техногенна катастрофа). При розрахунку цього виду декретної допомоги із загальної кількості днів віднімаються вихідні та свята.
 4. Для усиновителів розрахунок декретних виплат в Україні 2021 не застосовується, якщо з моменту оформлення законності виробленого акта пройшло більше 90 днів, а вони протягом цього терміну не подали заяви за покладеною формою в наглядові органи. Після трьох місяців втрачається право на оформлення Декрету та отримання коштів, що нараховуються.
 5. 14 днів, які належать породіллі в разі ускладненого процесу або народження кількох дітей, оплачуються окремо. Спочатку нараховуються стандартні 126 днів (70 – допологові і 56 – Післяпологові), потім оплачуються додаткові 2 тижні. Для цього належить мати додатковий листок непрацездатності. У ньому підкреслюється слово продовження і повинні бути вказані серія і номер виданого раніше лікарняного за стандартним терміном.

Останні новини про декретні 2021 в Україні неодмінно згадують про нововведення, які склали для майбутніх мам турботливі народні обранці. Підготовка законопроекту наприкінці позаминулого року не означає негайне впровадження запланованих нововведень. Вони будуть впроваджуватися поетапно, і судячи з минулого року, велика частина припаде на 2021.

У ньому заплановано збільшення допомоги на дитину від держави багатодітним сім’ям, надання 10-денної оплачуваної відпустки новоявленому батькові, введення виплат на дітей дошкільного віку та багато інших благих намірів.

Система розрахунку

Подивитися особливості нарахування декретних виплат в Україні 2021 можна на бухгалтерських сайтах, однак, як і будь-яка система розрахунку виплат в країні, вона вимагає спеціальної освіти і деякого досвіду практичної роботи. На провладних сайтах акцентується увага на підвищенні виплат по вагітності та пологах, і це дійсно сталося, оскільки нарешті прийняті розміри важливих складових, від яких залежать показники пенсій, окладів, ПМ і посібників по вагітності.

Декретні виплати у 2021 році

Сама процедура нарахування, на думку фахівців, не зазнала жодних змін протягом 7 років з моменту приходу до управління майданної влади.

Працюючі породіллі

Для жінки, яка працювала перед відходом в декретну відпустку, вона полягає в проведенні наступних підрахунків:

 • спочатку розраховується її середній заробіток (береться певна кількість місяців, всі отримані кошти підсумовуються і діляться на нього);
 • потім він множиться на число днів у декретній відпустці;
 • у проведенні розрахунків не беруться до уваги ні дні, проведені на лікарняному, ні відпустка, ні попередні виплати за декретом (якщо такі були).

Для розрахунку пропонується використовувати онлайн-калькулятор, але не знаючи тонкощів визначення суми середньомісячного заробітку в українській бухгалтерії, можна легко помилитися і отримати невірну суму в його віконці.

З декрету в декрет

Поширена практика народжувати погодків призвела до необхідності вводити особливі правила ля розрахунку декретних виплат. У неї є певні плюси, хоча це відбивається і на організмі жінки, що не встигає відновитися, і на розвитку немовляти. Виплати в цьому випадку рахують не з суми окладу, а з підсумку виплат за вирахуванням декретної категорії.

Декретні виплати

Після бадьорих заяв на початку публікацій про те, що в цій практиці відбулися значні трансформації в кращу сторону, автори в кінці статті незмінно інформують населення про виробництво виплат за механізмом 2019 року.

Без трудового стажу

Законодавство України зобов’язує владу оплачувати декрет будь-якій жінці, яка народила дитину. Частина коштів поставлена в обов’язок роботодавцю. Тому декретні виплати в Україні непрацюючим регулюються територіальним відділенням соціального захисту або іншими уповноваженими інстанціями. Наприклад, студентка, яка навчається на денному відділенні вузу звертається до бухгалтерії навчального закладу.

Жінка-приватний підприємець, щоб отримати належні їй, в силу положення, гроші від держави:

 • звертається до місцевого відділення Фонду соціального страхування;
 • пише заяву за формою від 2018 року;
 • надає довідки з податкової про сплату ЄСВ;
 • довідку з ПФУ та копію лікарняного.

Все це необхідно для того, щоб отримати таку ж допомогу, як і належне непрацюючим. Воно виплачується в розмірі чверті від прожиткового мінімуму. У деяких джерелах стверджується, що сума виплат безробітній жінці залежить від декількох моментів – доходу, який є у неї зараз, терміну, коли трапилася втрата роботи і індивідуальних умов, в яких вона проживає.

Однак здебільшого допологові виплати в Україні непрацюючим і втратили роботу практично не відрізняється за розміром. З тією тільки різницею, що їй доведеться надати додатково довідку з центру зайнятості населення про відсутність роботи, виписку з трудової або довідку про припинення підприємницької діяльності.

Перспектива

Ось уже кілька років Уряд України обіцяє неодмінну оптимізацію положення з виплатами на дитину, проте вони залишаються на рівні 2014 року. Виплачується конкретно менше, ніж при попередньому уряді, коли курс долара був 8 грн. Тепер він виріс більш, ніж в три рази, а виплати не тільки не збільшилися, але і перестали диференціюватися за кількістю дітей, вже народжених жінкою.

На провладних сайтах завжди є виправдання такому положенню. Автори-патріоти звинувачують війну, негоду і посуху, пандемію коронавірусу і важке економічне становище в країні – все, що завгодно, крім невмілого управління системою людьми без відповідної освіти, яким абсолютно все одно, що відбувається з населенням.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.