UKRjizn.com
Image default
Свята

День бабусь і дідусів 2022 року

День бабусь і дідусів в Росії в 2022 році відзначають восени. Це свято гармонійно вписалося в перелік сімейних урочистостей, поряд з Днем матері і Днем батька. І це невипадково.

День бабусь і дідусів

Без допомоги старших родичів дитинство було б не таким щасливим і безхмарним. Роль старшого покоління в соціумі зумовлює. Дідусі і бабусі-це приклад і досвід, правда, не завжди хороший і правильний, але необхідний. Якого числа пройде свято, які у нього традиції, дізнаєтеся далі.

Історія свята

У 2022 році святкування випадає на четвер, 28 жовтня. У Росії цей день стали відзначати не так давно-з 2009 року. Ідея з’явилася в Нідерландах, ініціювало проведення свята Квіткове бюро. Свято підхопили сусідні країни і він поступово розлетівся по всьому світу.

Дата обрана не просто так. Раніше в кінці жовтня шанували предків, відзначаючи Осінні Діди. За переказами в цей час стираються межі між нашим світом і загробним.

Слов’яни згадували покійних, накривали святковий стіл і готували особливі страви для небіжчиків. Вся сім’я парилася в лазні, а після там залишали віник і відро з водою для предків. Вважалося, що всі ці ритуали сприяють зв’язку між поколіннями. Ще 28 жовтня православні відзначають День ікони Божої Матері.

Старшому поколінню дарують квіти: і букети, і Кімнатні рослини. Але головне – це не подарунок, а увага і турбота. У РФ символ свята-рослина в горщику. Це символізує зв’язок між корінням, основою – старшим поколінням і молодою зеленню, пагонами – молодим поколінням.

Кожна квітка щось позначає:

  • герань – це тепло і затишок в домі, захищає від “лихого ока” і знищує негативну енергетику;
  • азалія-символ вірності, відданості і любові, це» квітка будинку”, символ рідних стін;
  • Хризантеми-Квіти благородства, вони уособлюють Сонце.

Традиція

Свято має позитивний відтінок. День найкрасивіших бабусь і найактивніших дідусів проходить в приємних клопотах і очікуванні гостей. Діти та онуки приходять відвідати, привітати, вручити подарунки. Онуки дарують вироби, щось зроблене своїми руками. Діти дарують якийсь презент або конверт з грошима.

Вітання з Днем бабусь і дідусів

Деякі сім’ї виходять на спільну прогулянку. Після, коли всі нагуляють апетит, сім’я збирається за столом, щоб попити чаю. Прийнято згадувати приємні події, переглядати фотографії, дізнаватися щось нове про свій рід.

Нерідко в цей день проводяться благодійні заходи. У деяких супермаркетах пенсіонерам роблять знижки та акції. Безкоштовно проводяться екскурсії, походи на виставки та концерти.

У столиці часто організовують флешмоби. Хороша традиція-благодійний збір подарунків для самотніх людей похилого віку.

Як святкують в інших країнах?

Це свято полюбилося в багатьох країнах, його відзначають щонайменше 30 країн. Хоча дати святкування відрізняються, але скрізь цей день намагаються провести в сімейному колі, підносячи бабусь і дідусів.

У Польщі відзначають наприкінці січня. Діти та онуки приходять в гості до старших родичів. Бабусі до приходу гостей печуть пироги з різними начинками.

У Франції свято проходить на початку березня. Діти та онуки приділяють увагу бабусям і дідусям, дарують їм подарунки, кажуть приємні слова. У магазинах з цієї нагоди влаштовують розпродажі, в транспорті роблять проїзд безкоштовним.

В Італії старше покоління шанують в середині осені. Вся сім’я збирається за столом, щоб пообідати і віддати данину поваги літнім родичам.

У США і Канаді свято проходить на початку осені. Часто сім’я виїжджає на пікнік, щоб привітати бабусю з дідусем на свіжому повітрі, десь на природі. Для винуватців торжества готують не тільки красиві слова, а й подарунки. Онуки часто готують театральну виставу або просто читають вірші.

Привітання

Зовсім не обов’язково чекати особливу дату, щоб сказати слова вдячності і любові старшим рідним. Для дідусів і бабусь вдячність дуже дорога. А нам нічого не варто зайвий раз зателефонувати і запитати, як здоров’я, заїхати і привезти щось смачненьке до чаю. Час, проведений разом, обов’язково піде на користь як старим, так і молодим.

*** ***

Бабуся і дідусь, мої дорогі!

Як же люблю вас, мої ви рідні!

Від щирого серця я вас вітаю,

Здоров’я і довгих років життя бажаю.

Щастя, достатку і мирного неба,

Щоб всього вдосталь: і видовищ, і хліба.

Щоб ніколи вам не знати про негоди

І на душі було солодко від щастя.

*** ***

Ми приїхали до вас скоріше,

Щоб привітати, обійняти посильніше.

Побажати жити без бід і турбот

Багато днів так з року в рік.

Нехай все радує і веселить.

Ми вас любимо і дуже цінуємо.

Ви-наш компас і наш магніт,

А ваш досвід просто безцінний!

*** ***

У День бабусь і дідусів

Бажаємо Вам добра,

Щоб життя, як свіжий хлібець,

Була завжди мила.

Щоб сили були робити все

І іскорки в очах.

Ми в вас завжди впевнені,

У всьому приклад для нас!

День бабусь і дідусів в Росії в 2022 році пройде вже не в перший і точно не в останній раз. Життя немислима без бабусь і дідусів. Теплі спогади від спілкування з ними залишаються у дитини на все життя. Для батьків бабуся і дідусь – кращі помічники, яким завжди можна довірити дитину. А бабусина їжа завжди буде здаватися найсмачнішою в світі.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.