UKRjizn.com
Image default
Свята

День батька в 2022 році

День батька в 2022 році відзначатимуть в Росії і ще в багатьох країнах світу. Незважаючи на те, що свято не є офіційним вихідним, з кожним роком до святкування приєднується все більше і більше людей. Якого числа свято відзначать в Росії? Які традиції свята? Давайте дізнаємося.

День батька в РФ

Історія свята

Дата свята плаваюча-третя неділя червня. У 2022 році це буде 20 Червня.

Історія виникнення свята така: на початку ХХ століття одна американка прийшла до церкви. Служба була присвячена Дню матері. “Чому б не святкувати і День батька?» – – подумала парафіянка і після служби запропонувала всім присутнім заснувати нове свято. Вона розповіла всім про свого чудового татка, який поодинці виховав шістьох дітей. Її мати померла, а тато всіма силами намагався замінити її.

Жінка написала петицію, яку підтримали як на місцевому рівні, так і на державному. Уряд вирішив, що це потрібне свято, яке зміцнюватиме зв’язок між батьками і дітьми.

Зараз це свято в штатах відзначають в національному масштабі. Свято проходить саме в неділю, тому що для всіх це вихідний день, коли сім’я може провести час разом. Символ дня-троянда. Червоні троянди дарують в якості подяки татам, а білі троянди підносять померлим.

Згодом традиція розійшлася по світу і зараз вже проходить Міжнародний День батька. У РФ свято з’явилося не так давно і поки не прийнято офіційно владою, хоча в окремих регіонах свято затверджено на законодавчому рівні.

Як святкують в Росії

У Росії так вийшло, що День захисника Вітчизни (раніше День Червоної Армії) – 23 лютого плавно переріс у свято чоловіків, коли вітали і дідусів, і тат, і чоловіків, і синів, і братів, і друзів. Але завдяки процесам культурної інтеграції, в календарі росіян з’являються нові свята. День батька в РФ, як і День матері, з радістю сприйняли всі верстви суспільства.

У цей день особлива увага приділяється главі сім’ї. Роль тата в сім’ї часто недооцінена, але саме він створює умови для благополуччя всіх членів сім’ї, саме він є прикладом для молодших членів сім’ї. Завдяки його увазі і турботі, сім’я стає гармонійною і щасливою.

Свято покликане зміцнити статус чоловіка і в сімейному колі, і в суспільстві в цілому.

Поки свято не затверджений на федеральному рівні, кожен регіон відзначає цей день по-своєму.

В торжестві беруть участь організації, пов’язані з плануванням сім’ї, а також благодійні та правозахисні установи. Державні та некомерційні структури організовують різні фестивалі, концерти та святкові гуляння, влаштовуються квести, збираються на круглі столи. Влаштовуються форуми, організовуються семінари для зацікавлених слухачів, проводяться нагородження почесними знаками. Все, що відбувається висвітлюється журналістами.

Вітання в День батька

Благодійні фонди збирають гроші, щоб допомогти татам-одиначкам. Необхідні дітям речі передають в дитячі будинки. Регіональні адміністрації видають багатодітним батькам грошові премії. По радіо, на ТБ і в Інтернеті розповідають про поточний стан справ і плани.

У 2022 році з нагоди Дня батька вручатимуть почесний знак «За вірність батьківському обов’язку». Цього заохочення будуть удостоєні відповідальні глави сімейства. У Москві пройде фестиваль PAPA FEST. На заході будуть як всім відомі батьки-публічні люди, так і звичайні тата: лікарі, електрики, інженери, менеджери та ін.

Вдома діти радують тат подарунками, зробленими своїми руками. Всією сім’єю збираються за столом або вибираються на пікнік за місто.

Для росіян День тата-молоде свято, але з кожним роком він стає відомий все більшій кількості людей. Щорічно до цього дня увага громадськості залучається все активніше і активніше.

Традиції в різних країнах світу

Торжество відзначають по всьому світу.

В Іспанії та Португалії батьків вшановуватимуть 19 березня. Для італійців це головне чоловіче свято. За традицією дарують щось з парфумерії або вино.

У Південній Кореї одночасно вітають обох батьків 8 травня. У цей день корейці надають знаки уваги і говорять слова любові на адресу мам і тат.

У Тайвані День батька проходить 8 серпня. Ця дата обрана не просто так: восьме число восьмого місяця звучить «ба-ба», а слово «баба» означає «Батько».

Жителі Фінляндії широко святкують цей день. У кожному будинку вивішують національний прапор, мами готують багато смачних страв, діти майструють татам подарунки. Обов’язковий похід на могили померлих чоловіків, щоб вшанувати їх пам’ять. Увечері вся сім’я збирається за святково накритим столом, співають пісні і танцюють.

На Балканах діти роблять вироби для тат і дідусів.

В Австралії прийнято влаштовувати пікнік на природі. Австралійці впевнені, що проведення часу на свіжому повітрі сприяє зміцненню сімейних уз.

Японці святкують “День хлопчиків”, вони впевнені, що мужність прищеплюється з малих років. У цей день прийнято дарувати різну зброю.

У країнах Прибалтики в дитячих садах і школах проводяться ранки, де діти дарують батькам вироби.

В Уганді, Єгипті, Йорданії, Сирії святкування проходить 21 червня, а в Польщі – 23 червня.

Привітання

Папу можна порадувати іменним подарунком. Речі, на яких написано «Супер тато» або «найкращий у світі батько» завжди будуть піднімати настрій власникові. В якості подарунка можна вибрати портмоне, родовід книгу, сімейний портрет, масажну накидку, алкогольний напій, набір інструментів.

Зрозуміло, татові буде приємно почути добрі слова на свою адресу.

*** ***

З Днем батька, улюблений ТАТО!

Найкращий ти батько.

Бути батьком зовсім непросто,

Але ти, правда, молодець!

В це свято побажаю:

Нехай всюди чекає успіх,

Радість нехай з тобою крокує,

Будь опорою для всіх.

Ти мій друг і мій учитель.

Я з тобою хоч куди!

Ти для всієї родини рятівник,

Кращий ТАТО назавжди!

*** ***

Бути хорошим батьком непросто,

Але ти став для мене прикладом.

Ти відповідальний і серйозний,

Я люблю тебе міцно, без міри.

У День батька кажу ” спасибі»

За підтримку, пораду і допомогу.

Ти чудовий батько і чоловік.

Нехай твій вік буде дуже довгий.

Я бажаю тобі сил і віри,

Життя нехай буде добром багата.

Нехай удача світить в кар’єрі

День батька в 2022 році слід відзначити так, щоб тато відчув увагу і любов. Це тільки на вигляд ТАТО серйозний і суворий, але його серце легко розтопить листівка і щирі слова любові.

Відмінною ідеєю буде приготувати татові смачний сніданок. Дарувати дорогі подарунки необов’язково. Проявивши креатив і винахідливість, можна зняти кліп, скласти вірш, зробити стінгазету з сімейними фото. Все це згуртує разом членів сім’ї і стане підтвердженням любові для тата.

Схожі повідомлення

Залишити коментар

* Використовуючи цю форму, ви погоджуєтеся на зберігання та обробку ваших даних на цьому веб-сайті.